A ​rejtélyes kvazárok 4 csillagozás

Emmanuil Jakovlevics Vilkovszkij: A rejtélyes kvazárok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gondolat zsebkönyvek Gondolat

Gondolat, Budapest, 1988
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632820371 · Fordította: Rupp Erzsébet · Illusztrálta: Taracsák Gábor

Leninova>!
Emmanuil Jakovlevics Vilkovszkij: A rejtélyes kvazárok

Következő darab volt édesapám személyes, fizikaorientált könyvtárjában.

Megvallom, nem volt könnyű olvasmány. A fizikai ismereteim ilyen mélyre nem gyökereztek, éppen ezért is, néha lassabban lapoztam, mint általában tettem. Az elején gyakran megálltam tanulmányozni az információkat, számadatokat, mivel olykor, egészen töményen sorakoztak fel egymást túlharsogva, a megértéshez pedig, türelmes befektetés kellett.

Nem voltam túl képzett előtte rádióteleszkópiából, a galaxisok rendszereiből vagy eleve a kvazárokból, viszont, a befejezésre, úgy éreztem, volt haszna a lazább haladásnak.

Ám mindez nem jelenti azt, hogy nem fogom a jövőben újraolvasni. Úgy hiszem, ami nehezen ülepedett meg, az jelentősebben fog tisztulni illetve, ami azóta is bennem kering, az bővebb halmazzá fog tágulni a befogásokkal.

Lényegesen részletes könyv, viszont tudományban teljesen süket szerzeteknek, nem ajánlanám olvasásra. Ahhoz túl konkrét és émelyítő. Mindenki másnak, egy ajánlott bátor próba!