Nyúl ​Péter további kalandjai 24 csillagozás

Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

„Kevés búsuló nyulat láttam életemben. Ilyenkor nemcsak az orruk lóg, de még a fülük is.”
Nyúl Péternek igencsak borongós kedve van. Világot szeretne látni. Átfurakodik hát Gergelyfi bácsi kertkapuja alatt, hogy egy kis salátát lopjon. Ezután pedig már ha akarná se tudná megállítani a kalandosabbnál kalandosabb eseményeket.
Belemászik ugyanis egy szendvicsekkel teli kosárba, és mielőtt felocsúdhatna, már Skóciában találja magát…
Emma Thompson szeretetteljes meséjében Beatrix Potter kisnyula szokás szerint újabb kalamajkába bonyolódik, amelyet Eleanor Taylor mesés illusztrációi tesznek felejthetetlenné.

General Press, Budapest, 2012
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434052 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Eleanor Taylor

ziara>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Ez volt a ma esti olvasmányunk Adélkával. A rajzfilmes Nyuszi Pétert nagyon szeretjük, valószínűleg ezért is választotta ki a könyvtárban. Mikor kezdtük olvasni, akkor vettem észre, hogy Emma Thompson írta. Nahát…
Nagyon kedves történet, aranyos illusztrációkkal, de kicsi lányomnak már kevés mondanivalóval, hiába kicsit töb mint három hét múlva már négy éves nagylány lesz:)))
Nekem bezzeg tetszett, bár én már abszolút nem tartozom a célcsoporthoz…

Ingryd>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Gyönyörű, igényes kiadás. Csodaszép, az eredetire nagyon is hasonlító illusztrációk és maga a mese is bájos, kedves. E.T. nagyon ügyesen szólítja meg a mai gyerekeket, persze ehhez Szabó T. Anna fordítása is hozzájárult. Meglepő módon a másfél évesem imádta, kedvenc része a spoiler volt, ahol a képhez hajolva, hangosan hamm-hammogott… Többször kérte, hogy olvassuk „Pétert”.

KMReni P>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

De bájos kis történet volt ez!
Megnéztük a Nyúl Péter 2-t a tévében, és utána eszébe jutott a kisfiamnak, hogy van egy könyvünk amit nemrégen vettünk egy piaci könyvárusnál és az is Nyúl Péterről szól, ólvassukl el. Így lett ez a tegnap délutáni pihenés alatti olvasásunk.

Szabina_Darcsi P>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Egy nagyon aranyos történet Nyúl Péter kalandjáról. De a mellett hogy jól esik olvasni, tanulságos is. Megmutatja, hogy igazságosan kell játszani és nem szabad csalni a játékokban , versenyekben. ✨

Batus>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Emma Thompson inkább maradjon a filmeknél. A rajzok szépek, de az egész könyv olyan… „Ehh…”
Szóval nem egy nagy durr, mondjuk gyereknek szép ajándék lehet, mert az illusztráció tényleg überédi, én is elgondolkoztam, hogy milyen szívesen lennék bolyhos kisnyuszi, nyusziüregben, pihe-puha nyusziágyikóban…

Millázs>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Hát, igen… Ezt tudomásul kell venni, ha valaki hozzányúl és folytatást ír egy régi meséhez, mindenki azt firtatja, hogy méltó-e az eredetihez.

Na, már most! Nekem jobban tetszett ez a rész, mert a mai kor embere írta a mai gyerekeknek, akiknek már nem annyira természetes pár dolog, amit Beatrix Potter még hétköznapinak gondolt (nyúzás, lefejezés, bagó stb.). Itt nincs annyi agresszivitás, mint Potter meséiben. Thompson finomabban nyúl a szavakhoz, kalandosabban alakítja Nyúl Péter életét. Nem kell azért valami csavaros történetre számítani, de könyvtárból kikölcsönözve, pár olvasásra tökéletes.
A skót jellegzetességek, hagyományok bemutatása is gazdagítja a mesét, ez külön elnyerte tetszésemet.

Reelka>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Kedves kis történet volt, és a rajzok is csodaszépek. Nem vettem észre, hogy nem Beatrix Potter írta és rajzolta :) Mint minden meséje, ez is túl rövidre sikerült :(

kaede>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

A rajzok miatt kapott 4 csillagot, a történet nekem 3,5. Aranyos, de tulajdonképpen nekem nem tetszett. Nem volt éppen bugyuta, de mondanivalója se sok. Érdekesnek se különösebben nevezném.
Viszont nagyon jó, hogy a képek egész oldalasak, a szöveg meg néhány mondatnál nem több egy-egy oldalon.
Nem tudom, az mennyiben befolyásolja az élményt, hogy ez volt az első találozásunk Nyúl Péterrel. Bár valószínűleg az utolsó is…

kate101 >!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Reméltem hogy méltó lesz Beatrix Potterhez ez a „folytatás” Emma Thompson-tól, de valahogy nem az igazi. Eleanor Taylor illusztrációi gyönyörűek, de a mese nem jött be. A 4 éves fiamnak el kellett magyaráznom azt is, mi a különbség a skót(szoknyás) nyúl és az angol (Péter)nyúl között. A könyv formátumáról annyit, hogy aki ezt a korosztályt célozza meg, kérem hogy ne papírborítós könyvet tervezzen! Meg kell válnunk a papírborítótól már az első olvasásnál ha nem akarjuk hogy a kis kezek hamar elszakítsák. A betűméretek is óriásiak, lehetett volna ezt szebben kivitelezni, úgy mint az „eredeti” Beatrix Potter könyveket.

szanes1>!
Emma Thompson: Nyúl Péter további kalandjai

Nagyon szép könyv, gyönyörűek a rajzok, kedves a történet, mosolyogtunk a vicceken is. Csak nagyon rövid :(