A ​Varázsdada és a nagy bumm (Nanny McPhee 4.) 6 csillagozás

Emma Thompson: Nanny McPhee – A Varázsdada és a nagy bumm Emma Thompson: Nanny McPhee – A Varázsdada és a nagy bumm

„Amikor szükségetek van rám, de nem kedveltek, akkor maradok. Amikor már kedveltek, de nincs rám többé szükségetek, akkor elmegyek.” Ez Matilda dadus, a varázsdada munkamódszere, ugye emlékeztek rá? Ezúttal is a legnagyobb zűrzavarban érkezik: a második világháború idején a Green gyerekek édesapját behívják katonának, s nekik édesanyjukkal együtt kell boldogulniuk a gazdasággal. Ráadásul nagynénjük nyakukra küldi sosem látott unokatestvéreiket Londonból a bombázások elől. A gyerekek között azonmód kitör a háborúság… Mi lesz ebből? Mi történik Green gazdával? Mihez kezdenek egymással az unokatestvérek? Vajon segíthet-e itt Matilda dadus varázslata?

Móra, Budapest, 2010
270 oldal · ISBN: 9789631187892 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Scoular Anderson

N_Judit
Emma Thompson: Nanny McPhee – A Varázsdada és a nagy bumm

Ez egy jó Nanny McPhee! Az első 3 rész után egy felüdülés, mert végre van egy normális története. Igaz, hogy a történetet szétvagdossa a forgatási napló, de az sem gond. Emma Thompson nagyon jó fejnek tűnik, nem lehet könnyű neki Matilda dadus szerepében, már ha a jelmezét nézzük. A dadus most 5 leckét tanít. Aranyos a történet, és a végére minden a helyére kerül. A filmet sem fogom kihagyni.

Róka P

Amikor az ember épp azt hinné, hogy minden csupa fény és boldogság, beüt valami, és az ember kénytelen ALKALMAZKODNI.

Mariann_Czenema P

21. Greg: A férjem. Nagyon jó ebben a szerepben, reggelente teát hoz nekem, és vigasztaló hangokat hallat, mint például: „Már nem tart sokáig” és „Mit kérsz vacsorára?” Még a szemölcseimtől sem borul ki.

266. oldal, Szójegyzék

Mariann_Czenema P

15. Öltöztető: Törődik mindennel, ami a jelmezekkel kapcsolatos, gondoskodik róla, hogy minden készenlétben legyen és segít felvenni, ha a jelmeznek történetesen cipzár van a hátán, mint az én ducigúnyámnak. Mondanom sem kell, hogy pucéron is látja az embert, következésképpen roppant tapintatos és kedves, és mesterien leplezi döbbent arckifejezését.

264. oldal, Szójegyzék

Róka P

Szakad az eső. Elakadtunk. Mindenki lógatja az orrát. Kis sátrak mindenfelé, a forgatócsoport és a társulat abban a hiú reményben húzódik meg, hogy az ég kitisztul, és forgathatunk végre valamit. Ha mást nem, egymást a sárban.

Róka P

Amikor az ilyen hosszú forgatások véget érnek, az ember rádöbben, hogy egyszer maga az élet is véget ér. Valahogy ettől még valóságosabbnak látszik.