Az ​élővilág kisenciklopédiája 31 csillagozás

Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Pótolhatatlan útitárs minden fiatalnak, aki most kezdi földeríteni az élők birodalmát. Elsősorban az általános iskolák felső tagozatos diákjainak ajánlott: tartsák kezük ügyében, valahányszor leülnek biológiát tanulni, mert sok száz színes illusztrációja, egyszerű magyarázatai megkönnyítik és élvezetesebbé teszik számukra a tanulást.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Park-Usborne kisenciklopédiák

Patricia Könyvek, Debrecen, 2007
Park, Budapest, 1997
Park, Budapest, 1995
126 oldal · ISBN: 9635301162 · Fordította: Korsós Zoltán, Villányi Péter

Pennmenelien P
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

A földrajzi kisenciklopédiához hasonlóan ez is fantasztikusan szép kivitelezésű, gyermekek számára inkább a rajzok, nagyobbaknak a szövegek szolgálhatnak sok hasznos információval .

Phoenix
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Olyan volt, mint valami nagy varázskönyv. Én tengerbiológus akartam lenni, lehetőleg Ausztráliában. Idővel rájöttem, hogy az elég messze van és lelankadt a lelkesedésem.

Etike P
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Ezt annyiszor elolvastam gyerekként, és most újra elővettem. Kihíváshoz.
Ma már nincs benne annyi újdonság, mint anno, de jó volt ráismerni állatokra, amiket tegnap láttam az állatkertben. :)

Dölfike
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Mikor megkaptam a szüleimtől, nem is tudom meddig ez volt a legnagyobb kedvencem :) Nagyon sok örömöm volt benne.

lilijan
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

teljesen odavoltam érte. voltak kedvenc oldalpárjaim (a szavannás meg a dzsungeles), amiket akár napi többször is megnéztem. rögtön biológus akartam lenni. akkor még nem mondták, hogy azoknak csak a töredéke mászkál dzsungelekben meg egyéb vadregényes tájakon…

nicky_666
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Ez inkább a bátyám könyve volt, de, hogy bosszantsam, jópárszor lenyúltam. :D

Blissenobiarella
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Gyönyörű könyv, és mennyit forgattam imádattal! (ezt is) Ahogy a kezembe akad ez a könyv azon gondolkodom, mikor szúrtam el/mikor szúrtak el az iskolában, hogy utáltam a biológiát.

Filippino P
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Ezen (is) nőttem fel, nagymamámnál állandóan forgattam, és most újra kézbe vettem, hogy nála voltam, és elkezdtem újra okosodni. Mennyi érdekes újdonság még a mai fejemnek is! De ami a legértékesebb benne számomra, azok az illusztrációk: aprólékos, részletes, gyönyörű képek.

Lahara ISP
Emma Speare – Leslie Colvin: Az élővilág kisenciklopédiája

Egyik sokszor olvasott gyerekkori kedvenc. És ugyan rá van írva, hogy Tolnai-tankönyv. Én azt hiszem, a Tolnai módszerrel tanultam, de ez nem volt tankönyv nálunk.