Társalgás 16 csillagozás

Hogyan beszélgessünk bármely szituációban?
Emma Sargent – Tim Fearon: Társalgás

A ​legtöbb ember számára vannak olyan helyzetek, amelyekben kissé bizonytalanul érzi magát – mondjuk, amikor belép valahová, ahol csupa idegen arcot lát, amikor egy partira készül, közönség előtt kell előadnia valamit, kapcsolatépítő rendezvényen vesz részt, vagy egyszerűen csak négyszemközt beszélget valakivel.

Ez a kötet azoknak szól, akik szeretnék megtanulni, hogyan nézhetnek szembe magabiztosan bármilyen társasági helyzettel, függetlenül attól, hogy kik a résztvevők, és hányan vannak.

* Elmondjuk, hogyan állhatsz hozzá bármilyen helyzethez nyugodtan, kezedben tartva az irányítást.
* Jó ötleteket és tanácsokat kapsz a társalgás indításához és folytatásához.
* Megtanítunk, hogyan teremthetsz gyorsan és egyszerűen összhangot bárkivel, akivel most találkozol először.
* Segítünk kideríteni, hogy mi akadályoz a magabiztos fellépésben, és ellátunk a megfelelő eszközökkel ezeknek az akadályoknak a leküzdéséhez.
* Megtanulod, hogyan lehetsz úrrá… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kommunikáció Scolar

208 oldal · ISBN: 9789632444376 · Fordította: Tihor Szilvia

PetiteCurie>!
Emma Sargent – Tim Fearon: Társalgás

Emma Sargent – Tim Fearon: Társalgás Hogyan beszélgessünk bármely szituációban?

Azért vettem meg ezt a könyvet mert akciós volt a Libriben, mert sokszor jutok holtpontra egy beszélgetésnél, kifogyok a témából, beáll a kínos csönd, úgyhogy reméltem ez a könyv segít majd. Nos, konkrétan egy fejezet szólt erről. A 4. fejezet, ami az összhangteremtésről szól, nagyon erőltett – ahhoz ad tanácsokat, hogy hogyan utánozd észrevétlenül a beszélgetőpartnered gesztusait. Ebben szerintem az a lényeg, hogy magától alakul ki, nem te csinálod. És akkor a szerzőknek még van képe a fejezet végére odabiggyeszteni egy a színlelés károsságáról szóló idézetet…
Diákként a munkahelyi problémakezeléssel, prezentációkkal foglalkozó rész nem volt számomra túl érdekes, de azt a tippjüket elég furának találtam, hogy rendszeresíts négyszemközti találkozókat a főnököddel, szerintem ez max az angoloknál/amerikaiknál működik, itthon nem hiszem, bár mondom, még diák vagyok, nem annyira értek ehhez.
Összeségében nem érzem magam okosabbnak ettől a könyvtől, tény, hogy voltak hasznos részek, amiket alkalom adtán lehet még visszaolvasok, de úgy gondolom, még ha fejlődnek is a társalgási készségeim, nemcsak a könyvtől lesz.

Wanita>!

A barátok – vagyis azok a csoportok, amelyek tagjai összhangban vannak egymással – olyasmit művelnek, amit úgy nevezhetnénk: a kölcsönös felelgetés tánca.

Csancs>!

Milyen meggyőződéssel bírnak a magabiztos fellépésű emberek?
-emberekkel megismerkedni jó dolog
-az újonnan megismert emberektől új dolgokat tanulhatunk
-az emberek mind különbözőek, így érdekes dolog megismerni őket
-mindenkiben van valami egyedi, különleges
-az emberek szeretik, ha meghallgatják őket
-mindig lehet valami közöset találni két emberben
-mindenkinek van olyan története, amelyet szívesen meghallgatnak mások
-minden beszélgetéshez hozzá tudok tenni valamit

Csancs>!

Bármilyen meglepő, jobbára az olyan embereket tartják érdekesnek és hívják vendégségbe, akik mások iránt érdeklődnek, nem pedig azokat, akik folyvást csak önmagukkal vannak elfoglalva.

Aliz_Vilma>!

Bármelyikünk életében előfordulnak olyan pillanatok, amikor elszáll minden önbizalmunk, és hirtelen nem tudjuk, mit tegyünk vagy mit mondjunk.

Csancs>!

A sikeres emberek arra gondolnak, amit szeretnének, nem pedig arra, amit nem szeretnének. […]
A „nem” nyelvi szinten érvényesül, nem pedig a gondolatainkban. Tehát ha elhatározzuk, hogy nem csinálunk valamit, ahhoz először gondolnunk kell arra a valamire. Ezzel pedig éppen arra a dologra irányítjuk a gondolatainkat, amelyet nem szeretnénk.