Hová ​lettek az eltűntek? 33 csillagozás

„Fordulatos és izgalmakkal teli thriller.” – Cara Hunter bestsellerszerző

A nevem Kate.
Önkéntes vagyok egy helyi segélyszolgálatnál. A fiatalok, akik elszöktek otthonról, engem hívnak, hogy üzenetet küldjenek a szeretteiknek. Nincs faggatózás, nincsenek kérdések.
Nincs túl sok hívás, és az a néhány is általában rövid és tétova, vagy csak telefonbetyárkodás.
De ma reggel egy Sophie nevű lány telefonált.
Az a dolgom, hogy felvegyem a kapcsolatot a szüleivel, és tudassam velük, hogy a lányuk biztonságban van.
A gond viszont, hogy Sophie nincs biztonságban.
És Sophie az én lányom.
Emma Rowley thrillerében átélhetjük egy édesanya leghátborzongatóbb csatáját, amit a gyermeke védelmében kell megvívnia.

Álomgyár, Budapest, 2019
368 oldal · ISBN: 9786155875670 · Fordította: Szaszkó Gabriella
Álomgyár, Budapest, 2018
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875663 · Fordította: Szaszkó Gabriella

smetalin
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

„Fordulatos és izgalmakkal teli thriller.”-Cara Hunter.
Na, szerintem a kérdőjel elmaradt a mondat végén! A válasz a kérdésre, egy óriási NEM!!!!! 150 oldalon tömény unalom, egy anya kínlódását lehet olvasni, de ezt is unalmasan adta elő. Mondogattam is magamban, hogy türelem,türelem, majd csak történik valami, jött a váltott szemszög mint második rész. Na hát ez sem lett pörgősebb. Azért az írónő próbált egy kis rafinériát becsempészni, de addigra már mindenki rájött ki a ludas, hisz szereplő nem sok volt, azokból kellett kisakkozni ki lehet az a személy aki csúnyaságot követett el.
Egy szó: felejtős……….

Anarchia_Könyvblog
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

Mostanában elég sok író „foglalkozik” a gyermekrablással, illetve eköré építi a történetét. A Hová lettek az eltűntek kicsit más koncepcióra épül. Ebben a történetben szökésről olvashatunk és arról, hogy a szülők, család, barátok hogyan is élik ezt meg.

Végig megvan benne a nyomasztó érzés, ami egy pszichológiai drámának, thrillernek az egyik jellegzetessége, erre még jönnek a titkok, a főszereplő lelkivilága és az elmaradhatatlan kételkedés mindenki részéről. Mégsem érzem, hogy igazán meggyőzött volna. Jó kezdés, erős folytatás, majd a vége felé az egész kezdett leülepedni és unalmassá válni, illetve elég sok lett a kiszámítható klisé.
Folytatás itt:

Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

„…néha az embernek csak el kell mennie.”

Összességében ez egy izgalmasan induló thriller, ami a közepe felé még mindig tartja a szintet, mielőtt a végén mélyrepülésbe kezdene. Szívem szerint az utolsó hatvan oldalt vagy teljesen kivágnám, vagy átírnám.
Sokat lehet rajta morfondírozni, a karaktereit tetteit elemezgetni, de azért nem eszi bele magát több hétre az ember gondolatai közé.
Kicsit olyan érzésem van, hogy a jó fordító ellenére az alapanyag hagy kívánnivalót maga után.
Keserű egy picikét a szám íze.
Kár érte.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2018/12/emma-rowley…

nia2td

Nagyon jó!

A könyv második felétől úgy beindultak az események, hogy szó szerint nem bírtam lerakni.

<3 <3

Pajorka
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

Meglepően tetszett a könyv. Az értékelések alapján rosszabb könyvet képzeltem el, sablonosat. Tény, hogy voltak benne már ismert elemek és a történetre is már a sokadik réteget húzták rá, de valahogy ezek ellenére is tetszett.
Nagyon sok könyvet olvastam ebben a műfajban és legtöbbször tudom, hogy mi fog történni. Sejtésem most is volt, hogy ki, hol, merre, és kivel, de mint kiderült nagyon benéztem. :D

BEV
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

Ennél azért izgalmasabbra számítottam. Az elején nagyon jól indul, az alaptörténet, akár jó is lehetne, de aztán egy kicsit (nagyon) ellaposodik. Olyan nyűglődős, vontatott, alig vártam, hogy a végére érjek. Nagy meglepetéseket nem okozott. Egy laza kriminek elment.

Édeskiskönyvkritikák P
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

A könyv elején rengeteg kérdés merült fel bennem a témával kapcsolatban. Leginkább a miért?-ek érdekeltek, ill.az út, ami egy serdülő elszökéséhez vezet. Csalódott voltam amiért a szerző elég sablonosan foglalkozott ezzel a kérdéskörrel. Úgy érzem ebből a témából sokkal több mindent ki lehetett volna hozni.
Bővebben:

Marta_Kotai_Szabone
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

Azért ennél többet vártam volna… Nagyon el volt húzva a dolog.

AnnaMarcsi
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

A kommenteket olvasva nem igazán tudtam, mire számítsak, voltak jó és kevésbé jó értékelések. Nekem viszont nagyon tetszett a könyv, szinte alig bírtam letenni. Nem volt lapos, unalmas, és amikor már azt hittem, hogy tudom, ki a bűnös, jött a csavar és mindent a feje tetejére állított (habár utólag visszagondolva volt egy mozzanat, ami árulkodó volt, de ezek szerint nem figyeltem rá eléggé). Mondjuk azt nem igazán értettem, hogy egy olyan kamasz, aki alapjáraton egy jó és normális családban nő fel, hogy gondolhatja, engedheti, hogy behálózza egy ilyen fickó.

Judy77
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

Nem mondott semmit az író neve, viszont tetszett a borító. Megrendeltem, de bárcsak ne tettem volna. Már a fülszövegben hiba van, hisz nem reggel hívja fel a lánya, hanem este, de ez lenne a legkevesebb baj ezzel a könyvvel. Rá kell, hogy jöjjek, a nagy külföldi bestsellerek nem nekem valók. Ezerszer jobbat ír egy magyar író. Untam az egészet a semmit mondó beszélgetéseket a nem történik semmi, de az legalább húsz oldalban van leírva. Untam a könyvet és csak azért olvastam végig, hogy megtudjam mi lett Nancy-vel. Nem is a főszereplő sorsa érdekelt inkább egy mellékszereplőé. Az utolsó 60
oldal volt az, ahol felpörögtek a dolgok és azért is nem fél csillagra értékeltem.

K_A_Hikari P

Azt mondják, elszökni könnyű, hazamenni igazán nehéz.

K_A_Hikari P

Egy pillanatra, csak egyetlen percre megértem, hogy miért akar valaki elszökni.

K_A_Hikari P

– Elege lett – vonja meg a vállát –, néha az embernek csak el kell mennie.

K_A_Hikari P

A reggelek a legnehezebbek. A nap kezdetén el kell dönteni, mi legyen a cél, amiért egyáltalán érdemes felkelni.

K_A_Hikari P

Ez történik, ha az ember próbál újra normális lenni. A múlt csapdákat állít.

K_A_Hikari P

Talán ezt nyelem le a legnehezebben az egészben: hogy az élet megy tovább. Amikor egyszerűen tovább kell haladnod, és nemcsak összeszorított szájjal, ahogy képzeltem, hanem még mosolyt is kell varázsolnom az arcomra…

K_A_Hikari P

Az az igazság, hogy jobban szeretem a dolgok hamis változatát. Nem akarom meglátni az igazságot. Mert akkor azonnal elkezdenék félni.

K_A_Hikari P

Furcsa, hogy működik az ember agya. Valami beindítja az emlékezetet, egy apró figyelmeztetés, majd felvillan egy szinapszis, és máris létrejött a kapcsolat.

K_A_Hikari P

Valamire ráébredtem az itt-tartózkodásom alatt, valami nagyon fontosra: a bizalom fegyver.

K_A_Hikari P

Meglepődnél, hogy az emberek mennyi mindent elhisznek.