Hová ​lettek az eltűntek? 4 csillagozás

„Fordulatos és izgalmakkal teli thriller.” – Cara Hunter bestsellerszerző

A nevem Kate.
Önkéntes vagyok egy helyi segélyszolgálatnál. A fiatalok, akik elszöktek otthonról, engem hívnak, hogy üzenetet küldjenek a szeretteiknek. Nincs faggatózás, nincsenek kérdések.
Nincs túl sok hívás, és az a néhány is általában rövid és tétova, vagy csak telefonbetyárkodás.
De ma reggel egy Sophie nevű lány telefonált.
Az a dolgom, hogy felvegyem a kapcsolatot a szüleivel, és tudassam velük, hogy a lányuk biztonságban van.
A gond viszont, hogy Sophie nincs biztonságban.
És Sophie az én lányom.
Emma Rowley thrillerében átélhetjük egy édesanya leghátborzongatóbb csatáját, amit a gyermeke védelmében kell megvívnia.

Eredeti mű: Emma Rowley: Where the Missing Go

Álomgyár, Budapest, 2018
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875663 · Fordította: Szaszkó Gabriella

Anarchia_Könyvblog P
Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

Mostanában elég sok író „foglalkozik” a gyermekrablással, illetve eköré építi a történetét. A Hová lettek az eltűntek kicsit más koncepcióra épül. Ebben a történetben szökésről olvashatunk és arról, hogy a szülők, család, barátok hogyan is élik ezt meg.

Végig megvan benne a nyomasztó érzés, ami egy pszichológiai drámának, thrillernek az egyik jellegzetessége, erre még jönnek a titkok, a főszereplő lelkivilága és az elmaradhatatlan kételkedés mindenki részéről. Mégsem érzem, hogy igazán meggyőzött volna. Jó kezdés, erős folytatás, majd a vége felé az egész kezdett leülepedni és unalmassá válni, illetve elég sok lett a kiszámítható klisé.
Folytatás itt:

Emma Rowley: Hová lettek az eltűntek?

„…néha az embernek csak el kell mennie.”

Összességében ez egy izgalmasan induló thriller, ami a közepe felé még mindig tartja a szintet, mielőtt a végén mélyrepülésbe kezdene. Szívem szerint az utolsó hatvan oldalt vagy teljesen kivágnám, vagy átírnám.
Sokat lehet rajta morfondírozni, a karaktereit tetteit elemezgetni, de azért nem eszi bele magát több hétre az ember gondolatai közé.
Kicsit olyan érzésem van, hogy a jó fordító ellenére az alapanyag hagy kívánnivalót maga után.
Keserű egy picikét a szám íze.
Kár érte.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2018/12/emma-rowley…

K_A_Hikari P

Azt mondják, elszökni könnyű, hazamenni igazán nehéz.

K_A_Hikari P

– Elege lett – vonja meg a vállát –, néha az embernek csak el kell mennie.

K_A_Hikari P

Egy pillanatra, csak egyetlen percre megértem, hogy miért akar valaki elszökni.

K_A_Hikari P

A reggelek a legnehezebbek. A nap kezdetén el kell dönteni, mi legyen a cél, amiért egyáltalán érdemes felkelni.

K_A_Hikari P

Ez történik, ha az ember próbál újra normális lenni. A múlt csapdákat állít.

K_A_Hikari P

Talán ezt nyelem le a legnehezebben az egészben: hogy az élet megy tovább. Amikor egyszerűen tovább kell haladnod, és nemcsak összeszorított szájjal, ahogy képzeltem, hanem még mosolyt is kell varázsolnom az arcomra…

K_A_Hikari P

Az az igazság, hogy jobban szeretem a dolgok hamis változatát. Nem akarom meglátni az igazságot. Mert akkor azonnal elkezdenék félni.

K_A_Hikari P

Valamire ráébredtem az itt-tartózkodásom alatt, valami nagyon fontosra: a bizalom fegyver.

K_A_Hikari P

Meglepődnél, hogy az emberek mennyi mindent elhisznek.

K_A_Hikari P

Csak néha nem egyszerű olyanok mellett élni, akik még mindig két lábon járó időzített bombának néznek.