A ​férjem lánya 84 csillagozás

Emma Robinson: A férjem lánya

Egy ​hideg péntek estén kevéssel tíz után csöngetnek Rebecca és a férje, Jack ajtajánál. Egy nő áll odakint, Cara, aki Jack exbarátnőjeként mutatkozik be. És egy reszkető, kék szemű, négyéves kislány kezét szorongatja. Aki az állítása szerint Jack lánya.

Rebeccát sokkolja a felfedezés, hogy a férjének gyermeke született az előtte való utolsó kapcsolatából – még ha erről a férfi maga sem tudott. Ugyanis a szülővé válás terve nem szerepel az életükben. Szeretik a gyerekeket, de ugyancsak szeretik a szabadságukat és azt, hogy zavartalanul tölthetik el együtt az idejüket; azt az életformát, hogy ha akarnak, egy szempillantás alatt azonnal készen állhatnak beutazni a világot.

Carának viszont szüksége van rájuk. Mert Carának van egy borzalmas titka, amit egyelőre senkivel sem oszthat meg. Még a kislányával sem. Egy olyan titok ez, aminek hatalmában áll megváltoztatni mindannyiuk életét.

Egy olyan titok, aminek következtében Rebeccának végül fel kell tennie a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

344 oldal · ISBN: 9789635970933 · Fordította: Gergely-Péch Éva
344 oldal · ISBN: 9789635970940 · Fordította: Gergely-Péch Éva
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635970537 · Fordította: Gergely-Péch Éva

Emma Robinson: A férjem lánya

Ismét egy szívszorító regényre bukkantam, mely az anyaságról szól, illetve arról, hogy milyen egy olyan nő élete, aki nyíltan vállalja, hogy nem szeretne gyereket, mert soha nem érezte magát anyatípusnak és nem is érzi magában az olthatatlan vágyódást a gyermek után.
Igen ám, de mi történik ezzel a nővel, Rebeccával, ha egy este becsenget a férje volt barátnője és azt állítja a kezét fogó négyéves gyerekről, hogy a férje kislánya.
A szerző fantasztikusan jól mesélte el a két szemszögből ezt a történetet. Cara, az édesanya szemszögéből, és Rebecca a jövendő/lehetséges nevelőanya szemszögéből, aki sosem akart gyereket. Rebecca, a tökéletességre törekvő, mindent percre pontosan megtervező, állandóan listákat gyártó nő és Cara, a volt barátnő, a gyermekének a legjobbat akaró anya nézőpontjából. Megérintett, hogy mindkét nő gondolataiba és lelkébe ennyire mélyre hatóan betekintést nyerhettem, és az is szuper érzés volt, hogy egyikőjüket sem utáltam, hanem szépen, lassan mindkettőjüket megkedveltem.
Bővebben: http://www.konyvutca.hu/2022/12/emma-robinson-ferjem-la…

Bookish_Moments_Blog>!
Emma Robinson: A férjem lánya

A borító keltette fel a figyelmem a könyvre, a fülszöveg elolvasása után pedig már biztos voltam abban, hogy szeretném elolvasni ezt a történetet. Nem észleltem semmilyen negatívat az olvasás során, mert olyan erős érzelmek kaptak benne helyett, amelyek minden mást elzártak előlem.

A férjem lánya a kétségekről, a szeretetről, a gondoskodásról és az anyaságról szól. Emma Robinson egyáltalán nem unalmas vagy hétköznapi, sokkal inkább elgondolkodtató téma köré építi fel az egész mű legfontosabb kérdését. Ha nem szerepel a gyermekvállalás a terveid között, akkor hogyan reagálsz arra, ha egyik napról a másikra be kell engedned az életedbe egy idegent, egy ártatlan kislányt?

Az írónő maximálisan rabul ejtett, sok könnycseppel fizettem az élményért, de pont ezért került annyira közel hozzám. Mert annyira valóságos, szívet szorongató és gyönyörű volt! ♡

Katica_98 P>!
Emma Robinson: A férjem lánya

A könyv címe keltette fel az érdeklődésemet.
Két nő szemszögéből olvashatjuk a történetet, ami komoly témákat érint. Gyermekvállalás, betegség, emberség. Olvastatta magát. Meg is ríkatott ez a szívfacsaró történet, de ennek ellenére azt kell mondanom hiányérzetem maradt. Négy szereplő körül forognak az események:
1. Jack,
2.Cara, Jack volt barátnője,
3. Rebecca, Jack felesége, és
4.Sophie, Cara kislánya .
Kidolgozatlannak éreztem több szálon a történetet. Főleg Jack és Cara, valamint Jack és Sophie kapcsolatát illetően. Nagyon kellett volna egy harmadik szemszög. Jack érzései kimaradtak, pedig fontos lett volna.
Ezért vagyok most nehéz helyzetben, mert valóban egy jó könyv, talán öt csillagon felüli, de az előbb említettek miatt nem adhatom meg a legmagasabb értékelést. Végül a 4,5 csillagnál döntöttem. Mindezek ellenére ajánlom Nektek!

Dóra_Viki P>!
Emma Robinson: A férjem lánya

Rebecca és Jack egy fiatal házaspár. Közös döntésük, hogy nem vállalnak gyereket. Túlságosan szeretik a munkájukat, talán még karrieristák is és szeretnek szabadon élni. Akár a világ túlsó felére is elutazni kötöttségek nélkül.
Egy nap késő este beállít hozzájuk Jack exbarátnője, Cara egy 4 éves kislánnyal. Aki állítasa szerint az ő lánya, és nincs hová menniük, ezért ott szeretnének maradni. És ha már ott vannak, Jack meg is ismerheti a kis Sophiet.
A könyv adatlapján feltüntetett címkék alapján sejteni lehet Cara igazi felbukkásának okát.
A két nő váltakozó szemszögéből megismerhettem gondolataikat, érzéseiket. Néha azt éreztem, Jack szeret kibújni a felelősség alól, átpasszolni feleségének a Sophival járó feladatokat. De lehet csak az ő nézőpontja hiányzott a regényből.
Carát viszont a regény végéig sem tudtam megkedvelni. Azt sajnáltam, hogy ilyen fiatalon, ennyi nehézséget kellett átélnie. De minden tette, és mondata mögött valami hátsó szándékot éreztem.

olvasóbarát>!
Emma Robinson: A férjem lánya

Ne dőlj be a babás reklámoknak! Szülőnek lenni kemény dolog.

Ez a kötet nem tartozik a komfortzónámba, de nagyon kíváncsi voltam, hogy a témát, a gyermekvállalás elutasítását hogyan járja körül egy szerző, akitől még semmit sem olvastam. Persze a kötet nem az lenne, ami, ha nem lenne benne két látványos csavar a szereplők életében. Általában szeretem azt is, ha egy regényben különböző nézőpontokból ismerjük meg a történetet, a szerepelőkre gyakorolt hatások bemutatásával. Itt két nő váltakozva adja elő az ő verzióját.

Emma Robinson: A férjem lánya

„Sokkolni nem sokkolt, de fájni nagyonis fájt ez a történet. Nem tudom, sírtam-e már ennyire egy könyvön nyilvánosan; hiába próbáltam visszatartani a könnyeimet, egyszerűen nem tudtam, pláne a lezárásnál.
Fordulatokban nincs hiány – bár meg kell mondanom, hogy én a legtöbbre számítottam –, de így is tudott kisebb meglepetéseket okozni az írónő. Egyrészről nagyon fájdalmas, másrészről egész pozitív kimenetelű Emma Robinson családregénye, de a befejezésig vezető út nagyon rögös és szomorú.
Volt egy-két dolog a történetvezetésben, amit furcsának tartottam, de a cselekmény és az örökbefogadós-vonal (szívem csücske) miatt ezeket igyekeztem kizárni, még ha megérteni nem is tudtam őket.
Szívesen olvasnék még az írónőtől, megkapó a stílusa és a fordítás is jól sikerült. Még több ilyet! :)”

Bővebben:

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Emma Robinson: A férjem lánya

Tetszett a regény, bár nem könnyű olvasmány. Nincsenek benne szó szerinti borzalmak, de a történet folyama tartogat szomorú eseményeket is. Szomorú volt Cara, de ugyanakkor szívet melengető Rebecca és férje szempontjából. Jack hozzáállása Carához és Sophie-hoz pedig példaértékű, egy pillanatra sem akart kibújni az apai felelősségvállalás alól. Mindehhez persze hozzájárult a tündéri, szőkehajú, kékszemű kislány is, a maga tisztaságával, őszinteségével, gyermeki bájával. Rebecca számára volt legnehezebb a kialakult helyzet, hiszen sosem tervezett saját gyermeket, most pedig a férje által viszont kapott egyet. A legléleksimogatóbb volt számomra a történet onnantól, amikor kiderült a vélelmezett apaság eredménye … azt hiszem Cara megnyugodhatott, mert Sophie a házaspárnál jobb segítőket, támaszokat nem is remélhetett. Említendő még a két nő kapcsolatának alakulása, micsoda változáson ment át az idő múlásával és a titkok feltárásával … a kezdeti féltékenység, bizalmatlanság szép lassan alakult át őszinte tiszteletté és bizalommá mindkettejük részéről és a kölcsönös segítségnyújtás által a legszebben alakult a történet.

344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635970537 · Fordította: Gergely-Péch Éva
Faythe P>!
Emma Robinson: A férjem lánya

Ez egy hihetetlenül érzelmes könyv volt, amiben két nagyon különböző nő vívódásairól olvashattunk. Egy édesanya, aki spoiler és egy nő, aki nem akar anyává válni. Utóbbi helyzetébe nem volt nehéz beleképzelni magam, de a vége felé Rebeccával együtt szerettem meg a kis Sophie-t.
Az olvasás ideje senkit se tévesszen meg, volt közte olvasási válság és vizsgaidőszak is. Abszolút megérte elolvasni ezt a könyvet. :) Ha lesz még Emma Robinson könyv, biztos hogy olvasni fogom.

katka99>!
Emma Robinson: A férjem lánya

Szívbemarkoló regény szerelemről, barátságról, anyaságról, betegségről, emberségről, elfogadásról és arról, hogy mit is jelent valójában szülőnek lenni.
Egy megrendítő regény, amely az anyaságról szól, illetve arról, hogy milyen egy olyan nő élete, aki nyíltan vállalja, hogy nem szeretne gyereket. Milyen egy jó anya? Lehet-e jó nevelőanya egy olyan nő, aki úgy érezte, hogy nem anyatípus, sőt …aki soha nem akart gyereket.
A két nő szemszögéből olvashatjuk ezt a nagyon komoly témákat érintő történetet.
Volt egy-két dolog a történetvezetésben, amit kidolgozatlannak, éppen ezért furcsának találtam, de a témája nagyon tetszett.

kissvirag22 P>!

Letehetetlen könyv.
Rebecca változása a történet során pozitív értelemben megdöbbentő volt, és nagyon szívbemarkoló.
Nyilván nem lehet összehasonlítani a kettőt, hiszen Cara spoiler, de az én szüleim elváltak, és édesanyám új férje soha nem kezelt másként csak úgy, mintha a sajátja lennék. Engem ez mindig is meghatott. Hogy hogyan fogadsz el egy szinte “idegen” gyereket, és neveled fel, úgy, hogy mindent megadsz neki. És így nem árulok el nagy titkot azzal, hogy nevelőapukám a legjobb ember a világon (számomra). :)
Emiatt a saját érzés/tapasztalat miatt rám nagy hatással volt Rebecca karaktere.
Gyönyörűen megható történet, elég erős morális kérdésekkel. Magam is elgondolkodtam közben, hogy mit tennék a szereplők helyében.

fannislibrary P>!

– Egy nagyon okos ember egyszer azt mondta nekem, hogy úgy kell fogadni az életet, ahogy jön, és akkor kell megbirkózni a dolgokkal, amikor megtörténnek. Ezt valahogy úgy hívta, hogy „úszunk a sodrással”.

Bea_Könyvutca P>!

Ne dőlj be a babás reklámoknak! Szülőnek lenni kemény dolog.

Bea_Könyvutca P>!

Hidd el, amikor a szülőségről van szó, a dolgok nem mindig olyanok, mint amilyennek látszanak. Valóban boldog vagyok. De ez nem jelenti azt, hogy nem találom nehéznek. Hogy nem gondolok vágyakozva a gyerekmentes estékre, amikor senki semmit nem akar tőlem, maximum valami fura, szellemes megjegyzést. De attól még lehetnek szabad estéi az embernek. Csak jó előre meg kell tervezni.

fannislibrary P>!

– Igen. Jóllehet, a gyerekek figyelemre méltóan ellenállóak. Látszólag simán képesek megbirkózni olyan életeseményekkel, amiktől egy felnőtt darabokra törik, ők meg csak alkalmazkodnak és továbblépnek.

Bea_Könyvutca P>!

Rebecca nem feltételezte azt, hogy az anyák megbánták a gyerekvállalást, akkor ők miért feltételezték, hogy Rebecca talán megbánja majd a döntést, amiért nem vállal gyereket?

Bea_Könyvutca P>!

Senki sem várja el tőled, hogy hirtelen az év édesanyja legyél! Amíg meleg helyen, jóllakottan és biztonságban van a gyerek, addig jól végezted a munkádat. Ezután már csak szeretned kell őt.

Bookish_Moments_Blog>!

Olyan könnyű négyévesen barátokat szerezni. Mielőtt az élet megtanít, hogy védd meg magad.

Kitabu_hu P>!

Egy férfit valahogy senki nem ítélt el, ha nem érdekelte, hogy gyereke legyen. De ha egy nő mondta ugyanezt, ő vagy azonnal a természet ellen cselekvő boszorkàny lett, vagy egy megtévedt lélek, aki a magányos, megbánàssal teli élet irányába tart.

Kitabu_hu P>!

Minden kapcsolat – legyen az szakmai vagy magánéleti – akkor működik a legjobban, ha a résztvevők ismerik benne a szerepüket.

Kitabu_hu P>!

Hidd el, amikor szülőségről van szó, a dolgok nem mindig olyanok, mint amilyennek látszanak. Valóban boldog vagyok. De ez nem jelenti azt, hogy nem találom nehéznek. Hogy nem gondolok vágyakozva a gyermekmentes estékre, amikor senki semmit nem akar tőlem […].