A ​Robbie Williams sikersztori 4 csillagozás

Eredeti és hiteles
Emma Morgan: A Robbie Williams sikersztori

2003 nyarán a 125.000 férőhelyes Knebworth Parkban megszervezett három egymást követő minden eddigi nézőszámot megdöntő fellépés bebizonyította, hogy Robbie Williams Nagy Britannia legnépszerűbb művésze. Az öntörvényű és makacs Rob élettörténetét olvasva fény derül arra, hogy is nőtte ki magát a boy-group cikis tagjából a világ egyik legelismertebb előadóművészévé.

A Robbie Williams sikersztori írója a barátok, családtagok, nagy szerelmek, szakmabeli riválisok, managerek és nem utolsó sorban Robbie Williams személyes vallomásait szövi egy valósághű, ugyanakkor élvezetes történetté, amely egyben a sikeres előadó életéről és karrierjéről készült számvetés is. Ellentétben a Robbie személyét övező sajtóhisztériával, a sikersztori botrányszagú pletykáktól mentes, mindenféle kétes híresztelést eloszlat. Az olvasó ennek cserébe megismerkedhet a nem pusztán „színpadi jelenség”-ként létező „húsvér” Robbie Williams-szel.

Pannonica, 2005
128 oldal · ISBN: 9637319107 · Fordította: Dorner Ágnes

zöldelefánt>!

Imádom RW-t.
Tudtam róla ezt azt, de volt új információ is számomra ebben a könyvben.
A könyv stílus kicsit felsorolás szintű. Az a leírom, essünk túl rajta. Kicsit száraz informacióközlés.

Mpattus P>!
Emma Morgan: A Robbie Williams sikersztori

Nagyon kedvelem Robbie Williamst. Jó hír, hogy ez a könyv elolvasása után sem változott.

Alapvetően nem egy kifejezetten rossz olvasmány, viszont kicsit olyan érzésem volt, – érdekes, még nem nagyon fordult elő ilyen – mintha a fordító itt-ott beleunt volna a saját munkájába. Nem egy lendületes átültetés. Ezt kifejezetten sajnálom – bár az eredeti szöveget nem olvastam.

A másik – ez már nem a fordításhoz, és erősen szubjektív vélemény – hogy kicsit össze-vissza kezeli az idősíkokat, nagyon erőszakosan szeretné magát tartani a fejezetcímekhez, ami -véleményem szerint- sokszor élvezhetetlenné teszi az olvasás, csakúgy, mint az – önéletrajzokban is gyakran előforduló – önismétlés.

Robbie Williams 5 csillag, Emma Morgan 2 csillag.