Királyi ​szerető (Uralkodj magadon 2.) 64 csillagozás

„Tökéletes ​olvasmány.” – THE BOOK DISCIPLE

Vannak férfiak, akik felelősségteljesnek születnek, és vannak, akiket rákényszerítenek, hogy felelősséget vállaljanak. Henry John Edgar Thomas Pembrook, Wessco hercege megkapta a létező összes kötelezettséget, amit a királyi körökben csak lehet.
De nem kezeli valami jól a helyzetet.
Lenora királynő, azt remélve, hogy unokája felnő a feladathoz, teret ad neki – csakhogy ha nincs otthon a macska, cincogni kezdenek az egerek. De amikor Henry találkozik egy amerikai tévés producerrel, végre hajlandó meghozni a saját döntését:
Üdv a királyi párválasztón!
A pártaláló televíziós valóságshow-ban a világ húsz leggyönyörűbb kékvérű nőjét gyűjtötték össze egy palotában. De csak egyikük nyerheti meg a gyémánt fejdíszt, és csak egyikük nyerheti el a jóképű herceg szívét.
Miközben Henry jól szórakozik a lányok versengésének szánalmas bohóckodásán, valaki igazán felkelti a figyelmét: egy csendes, szemüveges lány a… (tovább)

Eredeti mű: Emma Chase: Royally Matched

Eredeti megjelenés éve: 2017

Álomgyár, Budapest, 2019
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155875144 · Fordította: Seres Noémi

Henry John Edgar Thomas Pembrook · Lady Frances Eloise Alcott Barrister (Franny) · Sarah Mirabelle Zinnia Von Titebottum

Nikyy18
Emma Chase: Királyi szerető

Imádtam sokkal jobban tetszett mint az előző rész.Teljesen beszippantott a történet. Henry és Sarah aranyos páros voltak. Volt jó pár vicces pillanatuk. Jó volt az előző rész szereplőiről is olvasni. Volt jó pár cukormázas rész de enne ellenére is nagyon tetszett.

Emma Chase: Királyi szerető

Mostanában nincs szerencsém a romantikus könyvekkel.
Az első részhez képest sokkal jobban tetszettek a karakterek, de a körítés nagyon felszínes volt. Minden egyes dolog, ami közelebb hozta a szerelmeseket, műre sikeredett, így inkább a meseszerű románcokat kedvelők élvezhetik ezt a könyvet.
Henry egy jópofa és kissé öntörvényi figura, az első kötetben is ez tetszett benne, de könyörgöm… Itt már mint trónörökös van jelen. Nem vártam hatalmas változást tőle, de egy kis jómodort azért igen, vagy látszatviselkedést. Megértem, hogy nem tud egyből más lenni, de azért néha belegondolhatott volna, hogy ő nem egy playboy, hanem egy herceg.
Sarah cuki és aranyos volt, habár nekem sántított a kastélyba kerülés oka. Ha valaki ennyire fél a nyilvánosságtól, akkor egy szimpóziumot miért cserél el egy tv-s show műsorra? Szerethető karakter volt, végig.
Henry és Sarah párosa igazán rózsaszínre sikeredett, néhol humoros jelenetekkel. Meseszerű és édes szerelem az övék, amit a súlytalansága ellenére élvezet volt olvasni.
A Párválasztót, vagy a Nagy Ő-t utánzó műsor gyenge fűszerezése volt a sztorinak, egy nem igazán megalapozott ok, ami összehozta a két főszereplőt. Kaphatott volna nagyobb szerepet a történetben.

B_Vivien_Kitti P
Emma Chase: Királyi szerető

Az előző rész talán egy kicsivel jobban tetszett, de továbbra is nagyon bejövős a sorozat!
Sarah egy csendes, erős nő, akinek letisztult élete van, míg Henry egy vad, csapongó, bizonytalan, nőcsábász korona herceg.
Kettejük párosa igazán kirobbanó és nagyon jól illenek szerintem.
Forró és igazán jól működő kémia érezhető a sorok között, később pedig a jelenetekben is.
A szócsatáik szórakoztatóak és Henry kedvességei nagyon csábítók.
A csendes szépség megszelidítette a harsány szörnyet.
A végével nem egészen voltam kibékülve, de valahogy illet hozzájuk.
amúgy csak én vettem észre a nagyon nagy hasonlóságot Henry herceg és a könyvbeli Henry között? :D

ladydark
Emma Chase: Királyi szerető

Könnyed és szórakoztató volt.
Csak úgy faltam az oldalakat.
Nagyon ki tudott kapcsolni.
Remélem hamar jön a következő. :D

Szyszyyy
Emma Chase: Királyi szerető

Henry sztorijára nagyon kíváncsi voltam, hiszen már az első részben érdekes volt.
És most jól esett ez a könnyed, rövid sztori.
Most épp ilyenre volt szükségem. Egy olyanra, ami nincs túl bonyolítva és inkább csak szórakoztató.
Persze nem volt egy világmegváltó történet, amiről ódákat fogok zengeni, de jól esett a lelkemnek. :D
Laza volt, vicces és kellően romantikus.
Nekem jobban tetszett, mint az első rész.
Először is a két főszereplő szimpibb volt. Sokkal szimpibb.
Illetve úgy éreztem, hogy sokkal jobban megalapozták a szerelmi szálat. Sarah és Henry először csak ismerkedtek, barátok lettek.
A végét kicsit másképpen képzeltem, de végül ez a megoldás sem volt rossz.

pufivipi
Emma Chase: Királyi szerető

Nehezen hangolódtam rá, az első felét kifejezetten untam. Néhány jó poén ellenére sem sikerült elvarázsolnia.Felétől talán éreztem egy kisebb szárnyalást, de a végére visszaesett a szint. Értem én,hogy modernkori herceg, de miért kell ez a sok trágár szöveg és a sok f..szolás. A megfogalmazás vagy a fordítás igényesebb is lehetne. A szereplők semlegesek maradtak. Kicsit többet vártam.

Delora
Emma Chase: Királyi szerető

Ez a rész jobban tetszett, mint az előző. A történet magába szippantott, viszont pár alkalommal kivetett, mint egy örvény. Ezek miatt a pillanatok miatt vontam le fél csillagot.
A szereplők szimpatikusabban voltak, főleg könyvmolytársunk. Henry pedig azért lopta be magát a szívembe, mert a vagányságával akarta eltitkolni gyengébb tulajdonságait. Emiatt nem lehet nem szeretni. Sarah betegsége nekem teljesen új volt. Sajnálom, hogy ilyennel kell együtt élnie, viszont Henryből kihozta a védelmezőt. A kis aranyos…
Ami nekem összeegyeztethetetlen volt, az az alvási szokásaik. Nagyon mesterkéltre sikerült az indok, amivel Sarah ágyába jutott. Az egy igazi WTF pillanat volt. Sokkal jobb indokokkal is előállhatott volna írónőnk…
A könyv vége pedig folytatásért kiállt. Az ő történetük még megérne egy novellát vagy valami kis nesze élvezkedj rajta történetet. Egy olyan királyi pillanat, ahogy összeszoknak mint felkoronázott herceg és hercegné. Az alattvalók megnyerése, ahogy nagyi Saraval egyetembe próbálja „megnevelni” Őhercegségét. Meg ilyenek, hmm de jó lenne. Egyébként belekezdett a történet, de csak egy fogpiszkálónyit. MÉG!
Összességében a stílus és a történet nem annyira jó, hogy megvegyem de mindenképpen megér 1-2 olvasást.
ui.: A szétválás is egy mondvacsinált valami. Nem igazán lett kidolgozva meg WTF, így a nagy összeborulás se volt nagy szám…

Laihla
Emma Chase: Királyi szerető

Nem volt rossz :) de az első része jobban tetszett :)

RealRedzsy
Emma Chase: Királyi szerető

Nos nem ájultam el ettől sem mint ahogy az előző résztől sem. Talán csak túl rózsaszín nekem…
De sajnos ez nem… És sajnos kijelenthetem hogy sajnálom a pénzt is a könyvre.

inci81
Emma Chase: Királyi szerető

Gyönyörű romantikus történt, amelyből nem hiányzik az erotika, a humor és a dráma sem. Bevallom, hogy a sorozat első része is nagyon tetszett, de a Királyi szerető című könyv egyenesen elvarázsolt. Most kíváncsian várom a következő részt!

vikcs P

(…) az olvasás tudást jelent, a tudás pedig hatalmat, tehát az olvasás hatalom.

vikcs P

Az érzelmek rejtélyes dolgok. Néha lassan alakulnak ki, sokáig készülődnek, akárcsak a hullám, ami végül felszínre tör és elborít.

vikcs P

A szerelem tényleg erősebb mindennél.

vikcs P

– Nem szabad félned a haláltól, Sarah. Mindenki meghal. Az egyetlen dolog, amitől félni kell, ha előtte nincs ideje az embernek eleget élni.

vikcs P

Vannak olyan mély tekintetek, amikor az egyik lélek azt mondja a másiknak: – Hát itt vagy. Téged kerestelek.

vikcs P

Mindegy, hogy hol voltunk – egy huzatos kastélyban, egy hatalmas palotában vagy egy kis lakásban egy csendes városkában – , a lényeg az, hogy együtt voltunk, örökre.

ap358 P

– Amikor utálsz valakit, az életed részévé válik az a személy, mindig részt kér magának a gondolataidból, mindennap.

Kapcsolódó szócikkek: Henry John Edgar Thomas Pembrook
vikcs P

– Az anyám mindig azt mondta, hogy a kedvesség ragadós. Csak el kell kezdenie valakinek, és utána kitör a járvány.

ap358 P

Ha az ember másoktól függ, akkor a boldogsága is tőlük függ. Bánhatnak vele jól, de össze is zúzhatják bármelyik pillanatban. Az ember nem lehet ura a saját életének.

Kapcsolódó szócikkek: Sarah Mirabelle Zinnia Von Titebottum
ap358 P

Vannak, akik ha szemügyre veszik a családjukat, szöget üt a fejükbe, hogy őket örökbe fogadták. És vannak, akik csak remélni merik ugyanezt.

Kapcsolódó szócikkek: Sarah Mirabelle Zinnia Von Titebottum

Uralkodj magadon sorozat · Összehasonlítás