Being ​Elizabeth Bennet – Create Your Own Jane Austen Adventure 4 csillagozás

Emma Campbell Webster: Being Elizabeth Bennet – Create Your Own Jane Austen Adventure Emma Campbell Webster: Being Elizabeth Bennet – Create Your Own Jane Austen Adventure

A wonderfully pleasurable and playful paperback, which makes an ideal summer read for Jane Austen fans. In this innovative book, the reader stars as Elizabeth Bennet, from )Pride & Prejudice(, and must decide what to do when faced with delicate challenges and dangerous choices. It includes 5 stages, based on all of Austen's novels, and sold over 12,000 copies in hardback. Features gorgeous newly commissioned illustrations.

Lost in Austen: Create Your Own Jane Austen Adventure címmel is megjelent.

Atlantic, 2012
352 oldal · ASIN: B004TLNOI6
Atlantic Press, Budapest, 2007

sztimi53>!

Kölcsönkapott szerepjáték. Aki szereti Jane Austent, azok közül ki ne akart volna Eliza Bennett bőrébe bújni? A regényt romantikus lelkeknek gyártották, nem a szikkadt lelkű, kitinpáncélos véglényeknek. Én valahol a kettő között ingadozom. A cél hogy okosan, de szerelemből menjünk férjhez egy vagyonos férfihoz.( http://moly.hu/idezetek/10106) Hát próbálkoztam, lapoztam, többször megkaptam, hogy okos vagyok, de… clearly, you have failed. Négy különböző próbálkozás után is ugyanaz az eredmény, elbuktam a férjhez menés rögös útján, vénlányként való senyvedés a büntetésem (http://moly.hu/idezetek/6905). :) De ki bánja? A rövidtávú életcélom úgyis a Sátántangó megnézése, nem pedig a férjhez menetel.
Amíg nem adom tovább a könyvet, lehet még néha belelapozok, de őszintén szólva egy idő után unalmas.

Moranzs>!

Eddig 2 nap alatt kétszer olvastam el, egyszer sem lett jó vége….először (alig utána, hogy elkezdtem!) körbevettek rablók, és nagyjából idézem: „…megsérült az arcom, így olyan csúnya lettem, hogy elvesztettem az esélyt, hogy valaha is jól menjek férjhez. VÉGE." Másodszor sem lett jobb: megszöktem Wickham-mel, de ráborult a kocsi és meghalt, aztán amikor Mr. és Mrs. Bennet elindult keresni, ők is meghaltak balesetben, ezért beálltam vándorszínésznek, és amikor meguntam, hogy mindig én vagyok Machbeth, letelepedtem Skócia északi részén, és meghaltam…..
Megunhatatlan, nagyon izgalmas, és gyakran nagyon meglepő! Mindig máshogy olvasom, van vagy egy millió változat…egyszer csak jó végem lesz…

bürök>!

Viszonylag sokáig halogattam a könyv elkezdését, hiszen a fülszöveg szerint Austen 6 regényén kellene sikeresen átmanőverezni, a spoilerfóbiám pedig visszatartott. Kár volt pánikolni, a fő cselekményszál egyértelműen a Büszkeség és balítélet, és hiába vannak más regényekbe belelógó elágazások, ha valaki a biztonságos utat követi, egyáltalán nem lép ki az eredeti történetből, nem sok meglepetés éri – bár egyetlen rossz választás is különösen kegyetlen elhalálozási módokhoz vezethet. Nem jártam végig minden egyes lehetőséget (egyelőre), de kíváncsi vagyok, hány olyan végkifejlet lehetséges, ami nem Elizabeth halálával vagy boldogtalan házasságával ér véget (eddig ugyebár csak egy egyértelműen pozitív adott).
A játék rendszere hagy némi kívánnivalót maga után. Természetesen nem vártam el, hogy a Kaland Játék Kockázat és egyéb fighting fantasy könyvek szigorúságával és kidolgozottságával találkozzak, de ebben az esetben talán az is jobb lett volna, ha egyáltalán nem lett volna semmi – igaz, gyanakodhattam volna, amikor a könyv maga is felhívta rá a figyelmemet, hogy ha a pontozásos megoldás elrettentene, kérdés esetén egyszerűen csak válasszam azt a pontszámot, amelyik szimpatikusabb. Gondoltam, nem csalok, pedánsan vezetem, hol mennyit veszítek, mit szúrtam el, mi sikerült. Alaposan megijedtem, amikor (már túljutva a könyv háromnegyedén) kaptam egy olyan utasítást, hogy ha maradt még fortune pontom, vonjam le mindet. Ekkor jártam -340-nél. Hoppá. Szidtam az írót, hogy nem jelezte sehol, hogy ne menjünk nulla alá, de úgy voltam vele, hogy legfeljebb a játék végén valahogy újraszámolom a pontokat. Felesleges volt, ugyanis az intelligencia pontszámon kívül soha semmire nem kérdezett rá, arra is csak a legvégén, és az is olyan óriási intervallumban volt megadva, hogy el sem tudtam képzelni, hogy valaki eshet a másik kategóriába is, ha tényleg becsületes volt. Ennek fényében már az is kevésbé bosszantó, hogy alig múlik pont a saját döntéseinken, esetenként eltelik 10 oldal, ahol csak olvasunk, de mintegy a könyv cselekményének margójára csak úgy repkednek a pontok. Az elején még érdekesnek ígérkezett, hogy vezetni kellett többek között azt is, mire vagyok képes, és mik a hibáim. Helyenként kérdéseket kellett megválaszolni, hogy elsajátíthassunk valamit, de – milyen meglepő – semmi, de semmi jelentősége nem volt, sikerül-e. Kaptam például egy Inefficient Knowledge of Dancing-ot a listámra, de ennek semmi hatása nem volt a későbbi táncteljesítményemre.
Nagyrészt a fentebb emlegetett buta hibák miatt vontam le a csillagokból. Austen rajongóknak megfelelő hangulatban így is szórakoztató.

molyito>!

Érdekes, próbáltam rosszul játszani, az nem nagyon ment. Hamar kiestem. Aztán szerintem jól játszottam és mégis más jött ki, amint amit én elképzeltem magamnak, na de aztán harmadjára sikerült elérni a célomat és az én fejemet is bekötötték. :D

sztimi53>!

It is a truth universally acknowledged that a young Austen heroine must be in want of a husband, and you are no exception.

Your Mission, Első mondat.