Bármi ​lehetsz! 22 csillagozás

Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Mi leszel, ha nagy leszel? Bármi lehetsz! Ez a könyv a gyerekekben rejlő lehetőségeket és csodát ünnepli, ami határtalan, akár a szülői szeretet. Meseszép ajándékkönyv gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt!

Central Médiacsoport, Budapest, 2017
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412596 · Fordította: Szabó T. Anna

csucsorka IP>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Egyszer majd remélem születik egy olyan „Bármi lehetsz” könyv is, ahol a bármi fodrászt, irodai dolgozót és egyéb olyan hivatást nevez meg, ami nem arról szól, hogy „anyu nagyon reméli, hogy mikor nagy leszel, óriási ember lesz belőled, akit mindenki ismer/biztosan állati tehetséges leszel valamiben”. Hát, szóval tök jó lenne egy könyvecske azoknak a gyerekeknek, akik nem szupersztár-alkatok, nincs kézügyességük vagy zenei hallásuk, szereplési vágyuk – átlagosoknak.

Tetszettek azok a részek, amik tulajdonságokat hangsúlyoztak: hogy majd okos, nagyvonalú, gondoskodó, mindenkihez kedves ember lesz,
és persze az is szép üzenet, hogy akárhogy is lesz, a szülő és a gyerek mindig figyelnek majd egymásra és nagyon-nagyon szeretik egymást, nekem ez az „akárhogy is lesz” rész nem jött át tökéletesen.

csakegyluca>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Ez nagyon aranyos volt. Azt sugalta, merj nagyot álmodni, valósítsd meg a vágyaid, élj, cselekedj. Tegyél meg mindent. Csodaszép volt. Az illusztrációk nagyon megfogtak. A rímek gyönyörűek voltak

Zoe27 P>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Nagyon aranyos könyv, szép képekkel.
Remek önbizalom erősítő a gyerekeknek! :)

Ingryd>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

A könyv csodaszép. A borító visszafogott, de a benne lévő illusztrációk csodásak. Könnyen és gyorsan elolvasható, a rímek nagyszerűek és érthetőek, a mondanivalója szuper, a megfogalmazás pedig szép. :)

dianna76 P>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Könyvtári olvasás volt, ez a gyorsan elolvasható könyv. Ami benne van, az igaz: egy kisgyermekből még bármi lehet mire felnő. Csak jó út felé kell terelgetni! Ami nagyon tetszett, az, hogy megemlíti a szerző, hogy mindenki egyedi példány, egy önálló egyéniség, mégis számos arca van. Az egyéniség lassan, fokozatosan bontakozik ki az évek alatt. Mindenki egyedi, mégis bármi lehet! A sorokban ott rejlik a sugallat is, hogy bármit el lehet érni csak akarat, és szorgalom kell hozzá. Az illusztrációk kedvesek, s az utolsó oldalpár tartogat némi meglepetést is.
Nem az a könyv, amit az ember százszor is elővesz, de mindenképp érdemes föllapozni.

Central Médiacsoport, Budapest, 2017
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412596 · Fordította: Szabó T. Anna
Szyszyyy IP>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Pár perc alatt elolvasható aranyos ki könyvecske.
Nekem nagyon tetszett.
Szép a mondandója, szép a megfogalmazása és a rajzok is gyönyörűek.
Számomra ez a könyv nem feltétlen arról szól, hogy a gyerekbe azt kell beleerőltetni, hogy mindent elérhet. (Hisz tudjuk, hogy sajnos ez nem feltétlen igaz.)
Szerintem ez a mese arról szól, hogy mindegy mivel próbálkozik, a szülő igenis támogatni fogja és szeretné, ha olyasmit csinálna, ami boldoggá teszi. :)

Ritka_a>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Bevallom kicsit többre számítottam. Gyorsan olvasható, a képek szépek, a szöveg rímel, bár nem sok van belőle a könyvben. Inkább az illusztráció az, ami leköti a figyelmet, a mondanivalója így csak másodlagos.

lepetitlys P>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Olyan jó lenne, ha minden gyerek ezekkel a gyönyörű, rímelő sorokkal indulna a világba!
„A világ a tied, akármit megtehetsz,
Ha nagyon akarod,
tényleg bármi lehetsz!”

kókuszvirágcukor P>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

Nagyon cuki, nagyon aranyos, nagyon szép. És valóban mondanivalója is van. Viszont, szerintem ezt a kicsik nem igazán tudják értékelni. Ellenben egy ballagásra (akár általános iskolai, akár középsulis) simán adnám ajándékba, sőt, ezt is fogom tenni.

Tóth_Danci>!
Emily Winfield Martin: Bármi lehetsz!

A borító nem túl megnyerő, de a benne lévő képek nagyon szépek. A szövege kedves és érthető.