Mezítlábas ​edzés 5 csillagozás

Okosan lépj, tovább élsz!
Emily Splichal: Mezítlábas edzés

Mit ​gondolsz, melyik testrészünk képezi minden mozgás alapját? Nos, ha a lábfejedre gondoltál, akkor jó nyomon jársz! Az elismert lábspecialista, Dr. Emily Splichal most bemutatja, miért fontos kiemelt figyelmet szentelnünk a lábfejünknek.

Többek között megtudhatod:
– miért fontos odafigyelnünk a lábfejünk állapotára, rugalmasságára, erősítésére;
– milyen veszélyei vannak a különféle cipőknek és talpbetéteknek, valamint hogy az egyes lábfejtípusok alapján melyik számodra az ideális, és melyik a káros;
– miként működik a lábfejünk, és hogyan nyeli el vagy szabadítja fel az ütközési erőket járás során.

A Mezítlábas edzés egyaránt szól a sportolóknak, akik a teljesítményük fejlesztésére vágynak, az átlagembereknek, akik megszabadulnának a különféle ízületi fájdalmaiktól, és akik erősítenék a lábukat. Valamint a szakembereknek, akik szeretnének megismerni kevésbé gyakori módszereket is a lábfej erősítésére, flexibilitásának növelésére.
(tovább)

Jaffa, Budapest, 2019
Jaffa, Budapest, 2019

mandyedi>!
Emily Splichal: Mezítlábas edzés

Emily Splichal: Mezítlábas edzés Okosan lépj, tovább élsz!

Remek könyv a talpunk egészségének megőrzésére. Egyszerűen és érthetően írja le a talpunk karbantartásának fontosságát, ami egyébként kihat az egész testünkre. Igaz vannak benne orvosi szakkifejezések, de mértékkel, úgy hogy azzal nem rontja a lényeg megértését. A könyvben gyakorlatokról is kapunk leírást, de ahogy az írónő ajánlja is, érdemes a honlapjára ellátogatni a videók miatt.

StAngela>!
Emily Splichal: Mezítlábas edzés

Emily Splichal: Mezítlábas edzés Okosan lépj, tovább élsz!

Őszinte leszek, kicsit többet vagy inkább picit másabbat vártam.
Ha teljesen laikusként, minimális anatómiai ismeretek nélkül ül le valaki olvasni, akkor elég zavaróak a szerző által egyre-másra használt szakszavak. Ettől függetlenül kifejezetten olvasmányos tud lenni helyenként, bár a különböző gyakorlatoknál hiányoltam az ábrákat.
(Nem hiszem, hogy lenne ember aki fél kezében az okostelefonjával keresne rá a gyakorlatok, miközben olvas.)
A lábtípus megállapítás viszont bomba ötlet. Mondjuk nekem lúdtalpasként nem volt nehéz dolgom.
Tuti ki fogom próbálni egyébként a gyakorlatokat és alig várom, hogy kitavaszodjon és elkezhessem a mezítlábas futást!