A ​Patkányok Városa (Deltora-küldetés 3.) 10 csillagozás

Emily Rodda: A Patkányok Városa

Deltora a szörnyek és a varázslat birodalma…

Valamikor régen Deltora varázslats Övének hét drágaköve oltalmazta a csodálatos, békés birodalmat. Az Árnyak Ura megirigyelte az emberek boldogságát, és elrabolatta az ékköveket. Ahogy eltűnt a védelmező erő, úgy omlott össze a királyság. A sok évig tartó sötét korszakban csupán néhány elszánt, tiszta ember őrizte meg a reményét. Közülök hárman, Lief, Barda és Jázmin veszedelmes misszióra vállalkoztak. Meg akarják találni a hét drágakövet, hogy az Árnyak Urának hatalmát megtörjék, és az Öv teljes pompájában ragyogjon fel újra.
Az ranytüzű Topázt és a nagy Rubint már sikerült megszerezniük. A két drágakő titokzatos hatalma új erőt és bátorságot önt beléjük, így elindulnak a harmadik kő felkutatására.
Küldetésük során számos veszélyre számítanak, de a Patkányok városának borzalmai minden elképzelésüket felülmúlják…

Eredeti mű: Emily Rodda: City of the Rats

M&C, Budapest, 2006
142 oldal · ISBN: 9789639663312 · Fordította: Robin Edina

Allanon
Emily Rodda: A Patkányok Városa

Eddig ez a rész tetszett a legjobban. Nagyon érdekes összefüggésre derült fény a végén. Olyanra, amire nem gondoltam volna. Rávilágított arra, hogy a büszkeség sokszor elvakítja az embert és óvatlanná teszi. Valamint arra, hogy nagyon nehéz levetközni olyan szokásokat és értékrendeket, amelyekbe bele születtünk.

Alice_and_the_White_Rabbit
Emily Rodda: A Patkányok Városa

Újabb és újabb bonyodalmak és problémák. Minden összefügg a könyvben az elejétől a végéig, mindennek megvan a miértje és már kezd egyre jobban összeállni a történet részei.

Near
Emily Rodda: A Patkányok Városa

Kezdem egyre jobban beleélni magam a történetbe és hiába kiszámítható, hiába egyértelmű, hogy valahogy mindenképp megmenekülnek, az, hogy milyen módon, meg tud lepni. Okos, ügyes.
Most már valahogy meg kell szereznem a folytatásokat, aztán jöhet az anime változat.

Deltora-küldetés sorozat · Összehasonlítás