Ha ​megtalálsz 65 csillagozás

Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Vannak ​dolgok, amelyeket lehetetlen magad mögött hagyni…

Egy lepusztult lakókocsi egy nemzeti park végtelen erdősége mélyén. A hely, amit a tizenöt éves Carey az otthonának hisz. Csak a fák oltalmazzák őt és a húgát, Jenessát, miközben mentálisan beteg anyjuk hosszabb-rövidebb időre egyedül hagyja őket, mígnem egyszer csak végleg eltűnik az életükből. A lányokat az apjuk találja meg, és visszaviszi őket a gimik, a ruhák és a helyes fiúk zavarba ejtően sziporkázó világába.
Míg a hatéves Jenessa könnyen alkalmazkodik az új helyzethez, Carey-nek szembe kell néznie azzal, miért rejtette el őt az anyja tíz évvel ezelőtt egy erdő közepén. Mindeközben kísérti a múltja… a sötét múltja, amely megmagyarázza, miért némult el Jenessa már egy éve. Jobb lenne mindent elfelejteni és tovább lépni. De Carey jól tudja, közel kell tartania magához a húgát és még közelebb a titkot, mert ha kiderül, az veszélybe sodorhatja mindkettőjüket.

Emily Murdoch Arizonában él férjével… (tovább)

Eredeti mű: Emily Murdoch: If You Find Me

Eredeti megjelenés éve: 2013

GABO, Budapest, 2016
300 oldal · ISBN: 9789634063629 · Fordította: Benedek Leila
GABO, Budapest, 2016
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634062776 · Fordította: Benedek Leila

Carey Violet Blackburn · Charles Benskin · Delaney Benskin · Jenessa Joelle Blackburn · Melissa Benskin · Ryan Shipley

_Eriii P
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Egész éjjel bőgtem, és most is, egyszerűen képtelen vagyok abbahagyni a zokogást, mert ez a könyv bármennyire is fájdalmas, bármennyire is összetör, de ugyanakkor annyi szépség van benne, hogy azért is csak sírok. Tele van fájdalommal minden egyes oldala, de ott van minden oldalon, egy félénk mosoly, egy felderült arc, egy kézmozdulat amely azt bizonyítja, hogy kisüt majd a nap, kell egy kis idő, de már látszik a sötét fellegek felet néha egy-egy fényes csík. Rengeteg könyvet olvastam családon belüli erőszakról, talán ez sem borzalamasbb mint a többi, de ezt a történetet, ezeket a szereplőket mintha valami csodálatos fényesség vonta volna körbe. Úgy fáj a szívem, úgy zokogok, és nem csak azért, mert tele volt a könyv borzalommal, hanem a csodálatos dolgokért, amelyek úgy eltöltötték szívem, hogy majd felrobban. Az ilyen anyákat fel kellene akasztani, ki kellene belezni.

Zsófi_és_Bea P
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Nagyon szép és fájdalmas történet, mondanám azt, hogy szerencsére csak egy könyv ez, de sajnos a való életben is vannak Careyk és Jenessák, akik nem biztos, hogy ilyen lehetőségek között tudják újrakezdeni az életüket, nem biztos, hogy megkapják valaha is a szeretetet, a megértést és a segítséget ahhoz, hogy legyőzzék a múlt szörnyűségeit.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/05/emily-murdoch-ha-…

Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Felkavar, nem hagy nyugodni, és teljesen letaglóz.

Ezt a könyvet nővéremtől kaptam tavaly nyáron és első látásra vonzott a borító, kíváncsian vártam a történetet sajnos csak most jutottam el odáig, hogy elolvassam. Nagyon jó választásnak bizonyult ezzel a regénnyel köszönteni 2017-et. :D Már az első fejezet teljesen letaglózott annak ellenére is, hogy a fülszöveg alapján számítani lehetett a búskomor, nyomasztó hangulatára.Bírom az ilyen köteteket.
A regény hangulata nagyon sejtelmes volt, kiszámíthatatlan és egyszerűen lebilincselő történet, alig bírtam letenni. Annak ellenére is, hogy rendkívül sötét könyv, teli szomorúsággal, komoly témákkal, és egy leheletnyi reménnyel.
Egyrészt a lányoknak fel kell dolgozniuk azt, hogy nem az a normális és elfogadott, ahogy ők eddig éltek. A nélkülözés, amiben eddig részük volt, nem az átlagos élet része és lehet ennél sokkal jobb soruk. Másrészt az új családjukba való beilleszkedés ebből kifolyólag sokkal nehezebb, mint például egy árvaházból családhoz kerülő örökbefogadásnál.

A főszereplő testvérpárt, Careyt és Nessát nagyon sajnáltam azért, ahogyan élniük kellett eddig és összeszorult a szívem, amikor kiderült, hogy spoiler. Az első oldalaktól kezdve drukkoltam nekik. Mivel a nagyobbik lány, Carey szemszögéből ismerhetjük meg az eseményeket, ezért számomra hiteles volt és kellően érzékeltette az írónő mindazt a szörnyűséget, amin ezek a gyerekek átmentek és mindazt, amit éreztek. Nem elég az erdőben leélt sok kemény év, egy sötét titok is beárnyékolta szomorú sorsukat.
Végig az járt a fejemben olvasáskor, hogy vajon a valóságban létezhet ilyen?Vajon tényleg vannak ennyire beteg emberek, akik ilyen életre kényszerítenék a saját gyereküket?Sajnos a válasz valószínűleg igen. :(
Tudtam volna még olvasni, de nekem ez a 300 oldal is meggyőző volt és szívesen olvasnék még az írónőtől. :*

tmezo P
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Végig áthatotta egy különleges, szomorkás hangulat. Érezhető volt, hogy a múltban komoly dolgok történtek a gyerekekkel, de ez az újrakezdésről szólt, az események feldolgozásán. Nagyon pozitív, hogy szerencsésen zárult, megnyugvás, hogy a gyerekek sorsa jóra fordult.
Nagyon erős benne a testvéri szeretet, a kitartás, a gondoskodás, még úgy is, hogy eleinte a nagyobbik gyerek is „kicsi”. Különleges a kapcsolatuk a környezetükkel, megtanultak a körülményekhez igazodni, kihozni minden napból a lehető legjobbat. Szomorú, amin keresztülmentek, aminek kitette a lányokat az anyjuk.
Sejtehető volt, hogy valami nagy dolog történt velük az erdőben, nagyon vártam, hogy Carey felfedje a közös titkukat, de nem lepett meg, sajnos erre lehetett számítani.

Bibi_️3 P
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

„A kisgyerekeknek kell valami, amiben hisznek. Majdnem olyan fontos ez számukra, mint a levegő. És mivel anya sosem tette meg neki azt a szívességet, hogy elhitessen vele valamit, Szent Józsefre maradt a feladat.”

bővebben:

buzavirág
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Engem megtalált. Gyönyörű, szépen megírt történet lehetne, ha ne lenne benne annyi borzalom és szenvedés. Két kislány, akik a rosszban is meglátták a jót, és az erdőt Százholdas Pagonynak nevezték el, csakhogy szebbnek tűnjön az életük ebben a kilátástalan helyzetben. Példamutató történet a testvéri szeretetről, az újrakezdésről, ami egyszerre szívmelengető és szívszorító, szem nem marad szárazon.

ggizi P
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Nagyon érdekes volt ez a történet, mert bár a fájdalmasabb részekről csak közvetve, visszaemlékezések és következtetések útján szembesültünk, így is tökéletesen átjött a sorok között a lányok elhanyagoltsága, kihasználása, bántalmazása. És nem mellesleg az a hihetetlenül erős kapocs is köztük, amit ez a lehetetlen helyzet csak megerősített. A normális életbe való visszailleszkedést, illetve egyáltalán annak megismerésének kezdő szakaszát ismerhettük meg és szoríthattunk a lányokért (főleg Carey-ért), hogy valamennyire sikerüljön a hátuk mögött hagyniuk azt az erdőt. Egyáltalán nem hagyott hidegen a könyv, de volt egy mondat a végén (a citromsárga sídzsekivel), amitől teljesen padlót fogtam. Nincsenek rá szavaim…

Niko_oka
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Nehéz szavakba önteni azt az érzelmi kavalkádot, ami nemcsak olvasás közben, hanem jóval utána is elönti az embert, amikor a könyv (fő)hősére, Carey-re gondol.
Egy makacs realista hang persze kikönyökölve belőlem azt mondja: „Ilyen nincs. Egy ennyi idős kölyöklány nem gondolkozhat, érezhet, cselekedhet ilyen éretten. A csodálatos megmenekülés és az ezt követően végbement változások túl cukormázasak ahhoz, hogy hihetőek legyenek.”
De az igazság az, hogy szívem mélyéből azt kívánom minden Carey-hez és Jenessához hasonló kislánynak: csomagolják a lelküket vattacukorba. Lehet, hogy ésszerűtlen, lehet, hogy irreális – de így helyes, így igazságos. Minden áldozat megérdemelné a kompenzációt, az új élet lehetőségét.
Egyszerre sír a lelkem és ujjong a szívem ettől a történettől: megérintett. Emily Murdoch olyan tehetséggel forgatja a tollát, hogy a nevét muszaj mélyen bevésnem az emlékezetembe!
Kedves @mate55: ezt az olvasmányélményt Neked köszönhetem! Igazán hálás vagyok a kiváló értékelésedért, amivel felcsigáztad az érdeklődésem!

tonks
Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Ez a könyv többször is hazajött velem a könyvtárból, de most már nem volt pofám olvasatlanul visszakullogni vele, úgyhogy nekikezdtem, gondoltam 300 oldal egy hét alatt csak elfogy. Hát, elég volt rá egy nap is.
Hihetetlen mód olvastatta magát, nem ült le a történet egy pillanatra sem. Felkavaró, sokszor fájdalmas, ugyanakkor olyan reményteli is, hogy teljesen letaglózott az egész. Bevallom nem erre számítottam, okos a fülszövege és megtévesztően idilli az egyébként remek borító. Mondhatnám kicsit hatásvadásznak, mert bár az írónő nagyon jól írt sokszor (például kiemelkedik a Százholdas Pagonybeli élet), de néha átugrott részeket, amik még érdekeltek volna, a történetcsavarokból pedig mindent kifacsart, amit csak lehetett.
Egyáltalán nem bánom, hogy jövő héten már olvasottan viszem vissza a könyvtárba.

Emily Murdoch: Ha megtalálsz

Be kell vallanom: borzasztó nehéz erről a könyvről írni. Egyszerűen azért, mert ha tini fejjel olvastam volna, biztosan nagyobb hatást gyakorolt volna rám. Ám ennek ellenére is betalált, még másnap is elmerengtem a cselekményén és bizony el kell ismerni, mint elsőkönyves író ezzel a történettel előrukkolni igen merész cselekedet volt. Emily Murdoch könyve nem az erőszak felé építkezik, hanem az erőszak által megváltoztatott állapotot mutatja be. Benne fájdalmasan szomorú élettörténeteket, sorsokat ismerhetünk meg. És valamilyen szinten mindegyik mozgatórugója a spoiler „család”. A „Ha megtalálsz” felkavaró könyv, úgy mesélt el egy spoiler történetét, hogy közben ne dőlhessek kényelmesen hátra. Bármelyik kamasznak szívesen a kezébe nyomnám, mert remek párbeszédeket indíthat el: mi is a felelősség, és vajon csak az felelős-e aki…..spoiler Vannak felemelő és szívhez szóló regények, amelyekből bármikor erőt meríthetünk. Ez a könyv viszont nem az élet napos oldalára kalauzol bennünket, hanem a legmélyebb sötétségbe, ahová azonban legalább akkora élmény belépni, mint onnan kiszabadulni. Nagyon megdöbbentett, többször megbántam, miért is kellett nekem megint ilyen szörnyűségekről, ráadásul gyerekek sorsáról olvasnom.

mate55

Az otthon ott van, ahová hazatér a szíved.

Kapcsolódó szócikkek: otthon
mate55

Egy könyv egy egész világ – jelentem ki ünnepélyesen.
– És?
– És ezért, ha könyved van, mindened van.

mate55

Annyiféle könny létezik a világon.

Kapcsolódó szócikkek: Carey Violet Blackburn · könny
Lomax

Hallgatással válaszolok, és máris megízlelem a csend hatalmát. A szavak fegyverek. A fegyverek erősek, akár csak a ki nem mondott szavak. Ahogyan a nem használt fegyverek.

buzavirág

A jó dolgok akkor jönnek, ha készen állunk beengedni őket. Annyit kell tenned, hogy mindennek és mindenkinek adsz egy esélyt.

Kapcsolódó szócikkek: Melissa Benskin
Pandalány P

(…) ha könyved van, mindened van.

Pandalány P

Ki vagyok én most? Ki voltam ezelőtt? Ugyanaz a lány vagyok?

Lomax

Anya mindig azt mondja, mindegy, milyen szegény a' ember, mindegy, hogy módos vagy éppen nincstelen, hogy a küszöböt rágja, vagy a templomban egerészik, a legjobb dolgok a' életben ingyen vannak.

Kapcsolódó szócikkek: Carey Violet Blackburn · Joelle Blackburn
mate55

Amikor idegenek bámulnak rád hitetlenkedve, az a világ legfurcsább érzése.