Remény ​és szerelem Jemenben 26 csillagozás

Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Jemen ​az Arab-félsziget egyik legsajátosabb kultúrával rendelkező állama, melyet egykoron Sába királynője uralt. Építészeti csodái a világ minden tájáról vonzzák a látogatókat, szigorúan őrzött hagyományai mégsem engedik begyűrűzni a nyugati világ szellemiségét.
A rendkívül szegény ország társadalmi szokásain és a Korán sajátos értelmezésén alapuló hierarchikus rend legszembetűnőbb jele a nőkkel való bánásmód.
Történetünk hősei is ebben a csapdában vergődve próbálják túlélni megpróbáltatásaikat.
Rashid a gazdag, torzult személyiségű fiatal férfi jelleméből fakadóan pokollá teszi szűk környezete életét.
Feleségül vesz egy önérzetes, ám testileg-lelkileg meggyötört lányt, akinek Allahba vetett hite is megrendül sanyarú sorsa miatt. Tartását anyjától örökölte, aki a sors fintorának köszönhetően ugyanúgy szenved házasságában, akárcsak lánya.
Egy másik házasságban Grace a szép, angol egészségügyi dolgozó úgyszintén megjárja a poklot.
A több… (tovább)

STB Könyvek, 2013

Annigine>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Nagyon el tudja venni az életkedvem, ha olyanról olvasok, amiben megerőszakolnak egy lányt/nőt. Számomra ez a legérzékenyebb téma, ami felháborít, elkeserít és nem mellesleg védtelennek érzem magam.
Nem az erőszak, a testi fenyítés a főszála a történetnek, de kétségkívül nagy mozgatórugója az eseményeknek.
Kiszolgáltatott nők egy olyan országban, ahol csak a hit és imádkozás tartja bennük a lelket.
Szomorú.
Reménykedem benne, hogy a való világban is szerencséjük lesz olyan férfiakhoz ezeknek a nőknek, akik tisztelik őket és nem bántják őket testileg és lelkileg sem.

A könyv egyébként szépen belecsempészte a történetbe a jemeni szokásokat, kultúrát, Allah életét, a jogi fejlődést.
Letisztult szóhasználat, semmi csicsa, csak a lényeg.

STB Könyvek, 2013
Kiara13>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Érdekes volt a könyv stílusa és maga a történet is. Pontosabban az írónő stílusa volt számomra érdekes. Mondhatni szokatlan.
Egyszerre több szereplő életét ismerhettük meg, akiknek a sorsa valamelyest összefüggött. Mindenféle karaktert láthatunk és betekintést nyerhetünk az arab nők sorsába is. Bár, hogy valóban ez az igazság és van-e valóságalapja, kérdéses.

Erika_Turi>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Egy kicsit bele lehet látni az arab nôk sorsaba a könyvön keresztül. Több szálón fut a cselekmény, de összefüggés van a szereplôk közt.
Najela akinek egy zsarnók, mondhatni egy brutális, ôrült férje volt aki többször megverte. Hihetetlen, hogy min ment át és senki nem tudot és nem is akart segíteni neki, mert a férj a „szent” és, hogy mindenhez joga van és senki nem szólhat bele az életében még a saját szülei sem. Najela anyjának sem volt jobb sorsa. De a végén azért mnden jóra fordult és mindenki megtalálta a boldogságát és a gonosz megkapta a méltó büntetését mint a mesében:).

Erika_Szabadi>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Épp úgy, mint a többi arab hangvételű könyv, ez is tetszett. Több ilyen témájú könyvet olvastam már és még fogok is, de ez a nőkkel való bánásmód mindig megbotránkoztat, felháborít.

brabyka>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Nekem egy szombat délutáni olvasmánynak teljesen megfelelt. Könnyen olvasható,érdekes kis könyv.

Εστία>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Nagyon sokat halogattam ennek a könyvnek az elolvasását.Mindig volt más, ami jobban érdekelt.Most azonban azt kell, higy mondjam, rosszul tettem, hogy eddig halogattam, ugyanis egy érdekes, sokszor felháborító történettől fosztottam meg magam.Abban biztos vagyok, higy nem tudnék olyan körülmények között élni, mint ahogyan az embbe a kultúrába tartozó asszonyok nagy része kénytelen.:(

Molyra10>!
Emily Marsh Scott: Remény és szerelem Jemenben

Ez a könyv Jemenben uralkodó, nőkkel szembeni bánásmódot mutatja be.
Mindig is valamiért vonzott ez a világ, de nagyon sajnálom, ahogy az arabvilágban bánnak sokszor a nőkkel.
Nagyon tetszett amúgy a könyv, mivel a végére mindenki megkapta, ami jár neki.