A ​szívfájdalom-zuhatag (Eternity Springs 3.) 42 csillagozás

Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Emily March életteli regénysorozata egy egészen különleges városkáról szól, és azokról az emberekről, akiknek a legnagyobb szükségük van e város, Eternity Springs varázsára.
A több mint húsz éve házas Ali Timberlake, miután már mind a három gyereke kirepült a családi fészekből, egyedül érkezik ide, az amerikai Sziklás-hegység vidékére. Elfásult házasságát szeretné átgondolni olyasfajta magányban, amilyet a város lélekkel teli közössége és természeti szépsége nyújthat. A Denverben maradt a férj, a sikeres bíró Mac azonban nem az a fajta férfi, aki küzdelem nélkül elengedné az asszonyt, akit szeret. Amikor felesége visszaszerzésére elszántan megjelenik Eternity Springsben, ő is megtapasztalja a hely csodáját, amelyet immár Alivel együtt szeretne élvezni.

„Ha csodálatos olvasmányra vágyik, ne mulassza el felkeresni Eternity Springst” – írta az írónő egyik kritikusa. Az Angyalszárnyak és A Kolibri-tó után a regénysorozat újabb kötetében a magyar olvasó is odautazhat.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Palatinus, Budapest, 2013
280 oldal · ISBN: 9789632741413 · Fordította: N. Simonyi Ágnes

Ebből a történetből 2 dolgot mindenképpen le lehet szűrni:
1. Nem törvényszerű, hogy az első szerelemnek néhány hónap vagy év után véget kell érnie. Az első szerelem igenis tarthat életünk végéig!
2. Azért, mert valami nem működik jól, nem kell tőle feltétlenül megszabadulni. Minden probléma megoldható, ha nem restellünk elegendő időt és energiát szánni rá.
Igazi érzelmi hullámvasút volt ez a könyv, boldogsággal, keserűséggel és be nem teljesült álmokkal és vágyakkal. Ennek ellenére, ha valaki megkérdezné, hogy melyik volt a kedvenc kötetem az eddig megjelent három közül, erre a részre tenném le a voksom.
Nagyon tetszett, ahogy az írónő a házassági válságot jellemezte, számomra teljesen hihető volt ez a se veled, se nélküled kapcsolat. Szerettem az időutazásokat is, jó volt visszatérni a múltba, és megismerni a főiskolás Mackenziet és Alit. Az írónőnek hála hamar megkedveltem őket, átéreztem gondolataikat és érzéseiket, így olvasás közben velük sírtam és velük nevettem. Ugyanakkor a gyerekek és Ali apjának aggódása is teljesen valós volt, hisz – számomra is – minden körülmények között első a család.
EM ezzel a sorozattal teljesen levett a lábamról, ezért bízom benne, hogy a közeljövőben a 4. részt is a kezemben tarthatom.

Odilia>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Ezt a könyvet minden házasságban élő embernek el kéne olvasnia.
Celeste-t kezdem megkedvelni. Rájottem, hogy az Angyali érintés tvsorozat Tessére emlékeztet :-)))

Kathreen>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Az előző kötet kicsit megingatott az írónőbe, de ez hozta az első szintjét.
Ali és Mac, akik több mint húsz év után is, kisebb zökkenőkkel, de megtalálják újra egymást.

Szeitz_Éva>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Hát hol is kezdjem. Azzal talán, hogy igazán örülök, hogy a történet középpontjában egy házaspár van, akik a nem működő házasságukat mindenáron meg akarják javítani és nem eldobni. Viszont: néhol sokallottam a nyivákolást, néhol untam, néhol túl sablonosnak éreztem, néhol haragudtam Alira és a férjére, néhol úgy éreztem, hogy a gyerekek túlzottan mellékszereplők, pedig nem annak kellett volna lenniük szerintem.
Ez a rész tetszett talán a legkevésbé a három közül, de nem a téma miatt, hanem úgy éreztem ez nem lett annyira kidolgozva. Amolyan egyszer olvasós, szórakoztató könyvecske, de semmi különös.

krisztin1>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Az előző két rész nagyon tetszett, ennek ellenére jól elhúztam ennek a résznek az elolvasását. Talán azért is, mert egy már régóta együtt lévő pár problémáiról, szétszakadásáról szól. Általában jobban szeretem, ha a kapcsolat elejétől kezdődik a könyv.
Nagyon jó volt olvasni, hogy bár az elején ugye megvoltak a problémák, mindkét fél képes volt a változásra.
A mellékszereplők is szerethetőek voltak, jó volt látni a már boldog házasságban élő Nic-et és Sage-t.
Nagyon sajnálom, hogy a sorozat többi része nem jelent meg, pedig Sarah könyvére kíváncsi lennék.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

A sorozat 3. kötete. Az első részben megismert Ali története. A gyermekei már mind főiskolára járnak, a férje bíró és rengeteget dolgozik, Ali pedig úgy érzi válságba jutott az élete, 43 évesen nincs célja. Abszolút átérezhető történet, valóságos szereplőkkel. Visszatérünk Eternity Springsbe Alivel, aki itt próbál meg rátalálni a boldogságra.
Gyönyörű helyek, kedves szereplők, bár Celeste egy kicsit túl tökéletes, mindenre van valami bölcs tanácsa és megoldja mindenki problémáját.
A történetben van egy csavar is, ami Mac gyerekkorával kapcsolatos. A vége szerencsére hepiend.

Regényimádó>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Egy régi szereplő életét követhetjük nyomon, melyben Ali a házasságát próbálja meg újraértékelni. Mi is lehetne erre a legmegfelelőbb hely, mint a hegyekben meghúzódó kisváros, mely egyre inkább arra hívatott, hogy a sebzett szíveket gyógyítsa. Miután kirepülnek a gyerekek, kettesben marad a férjével és nem tud mit kezdeni a rengeteg szabadidejével. Szembesül azzal, hogy miközben a férje álmait segített elérni és a gyermekeit a lehető legnagyobb gondoskodással és szeretettel nevelte fel, az ő élete a további időkre üres maradt. Az ő álmai nem váltak valóra, hát itt az ideje kezdeni valamit. A kisvárosban kezd új erőre kapni, de férje odautazása során rájön, hogy valami még mindig nem teljes. Egy váratlan fordulat viszont mégis megadja neki a lehetőséget, hogy az élete második fele is teljes boldogságban teljen el. Szomorúan vettem tudomásul, hogy a sorozat többi részét nem fordították le magyarra, és nagyon úgy néz ki, hogy nem is fogják. :(

hugi78>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Nem ez a legjobb darabja a trilógiának, de pont jókor olvastam. Könnyed olvasmánynak tökéletes.

Kicsit hihetetlen problémakkal. A megoldás/végkifejlet túl Hollywoodos…

Trice29>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Megdolgoztatta az agyamat és lelkemet ez a rész. Az elején nem értettem, hogy miért kell ez a történet ebben a sorozatban. A közepén már dühös voltam, hogy negyvenes felnőttek fontos hivatással hogyan viselkedhetnek ennyire gyerekesen. A végére pedig megszerettem ezt a könyvet is. Úgy érzem Emily nagy mesélő, és nagyon tudja hogyan kell ébren tartani egy sorozatban az olvasó figyelmét. Határozottan várom a következő részt.

Shil>!
Emily March: A szívfájdalom-zuhatag

Kellemes szép helyszínen játszódó történet. Nem rossz. Egyszer elolvasható, kellemes, könnyű, helyenként azért tanulságos.

Sippancs P>!

– Nagyon gyorsan múlik az idő, Celeste. Hogyan kerültem a húszas éveimből a negyvenesekbe?
– Ó, drágám, várj csak! A száz az igazán nehéz. – Amikor Ali hitetlenkedő pillantást vetett rá, Celeste kuncogva hozzátette: – Legalábbis nekem így mondták.

Sippancs P>!

Mac megvárta a kérdésével, amíg Ali összekeverte a palacsintatésztát.
– Szóval hogy állunk ezzel a fazonnal?
Ali rápillantott.
– Ezt hogy érted?
– Nem túlzottan… kedves?
– Mac. – Ali rosszallóan nézett rá.
– De igaz. Mézesmázos.
– Udvarias. Határozott.
– Rózsaszín inget visel!
Ali a szemét forgatta.

Sippancs P>!

Látszólag a szerelem fejlődik ki a leggyorsabban, pedig annak szárba szökkenése a leglassúbb. Egy férfi vagy egy nő csak akkor tudja meg, mi a tökéletes szerelem, amikor már negyedszázada házas.

MARK TWAIN

Sippancs P>!

Már a pázsit közepén járt, amikor Charles utána szólt:
– Egy pillanat, Mackenzie! Van valami, amin szeretném, ha elgondolkodnál. Amikor az ember annyi idős lesz, mint én, kezd rájönni, mennyire rövid valójában az élet. Ne vesztegesd el a rendelkezésedre álló időt! Ne hagyd, hogy túlságosan hosszúra nyúljon ez a helyzet, de ne is érd be kevesebbel, mint amennyi az élet. Ha szereted a lányomat, szeresd egész szívedből, és követeld meg tőle is ugyanezt. De ha ti ketten már nem tudjátok egymást boldoggá tenni, akkor legyetek őszinték egymáshoz, és engedjétek el egymást.

Szeitz_Éva>!

– De óvatosnak kell lenned, anya – intette Caitlin. – Ott vagy a hegyekben pumákkal körülvéve. Még a végén te is az leszel!
– Tessék?
– Puma. Így nevezik azokat az idősödő nőket, akik fiatalabb pasikra vadásznak. Portyázó pumák.