Nyáron ​a párom 234 csillagozás

Emily Henry: Nyáron a párom

Két ​jóbarát, tíz nyári utazás, és egy utolsó esély a szerelemre
Poppy és Alex. Két ember, akiben semmi közös nincs. Poppy vagány, belevaló csaj, Alex keki nadrágban jár. Poppy nyughatatlan világvándor, Alex jobban szeret otthon üldögélni egy könyvvel. Valamiért mégis jó, sőt, legjobb barátok lettek, mióta az első év végén Alex vitte haza az egyetemről Poppyt. A végzetes autóút óta sok minden történt, és messzire sodródtak egymástól (Poppy New Yorkban él, Alex pedig közös ohiói szülővárosukban), mégis minden nyáron együtt töltöttek egy csoda szép hetet.
Egészen tavalyelőttig, amikor is minden összeomlott, és azóta nem beszéltek egymással.
Poppynak megvan mindene, amire vágyott, mégis úgy érzi, hogy beleragadt a megszokott kerékvágásba. És amikor megkérdezik tőle, mikor volt utoljára igazán boldog, egyből tudja a választ: azon a bizonyos, balul végződött nyaraláson. Elhatározza, hogy ráveszi a legjobb barátját egy utolsó közös vakációra, ahol tiszta vizet önthetnek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

464 oldal · ISBN: 9789636140144 · Fordította: Szieberth Ádám
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636140137 · Fordította: Szieberth Ádám

Alex Nilsen · Poppy Wright

Emily Henry: Nyáron a párom

”Eszembe sem jutott, hogy talán vagyok is valaki, függetlenül attól, hogy milyen próbálok lenni.”

A Nyáron a párom igazi könnyed romkom, amely a kedvelt barátokból szerelmesek témát dolgozza fel. Szerzője otthonkönyvként definiálja, hiszen bemutatja, hogy nem a helyek, sokkal inkább az emberek jelentik számunkra az otthonosság érzését.

A harsány Poppy és a csendes Alex több mint egy évtizedes barátsággal büszkélkedhet, ám az utóbbi két évben nem igazán beszéltek egymással. Poppy azonban felveti egy újabb Nyári út ötletét, kettejük számára ugyanis mindig a közös nyaralás számított az év fénypontjának. Bár ők ketten egymás szöges ellentétei, szívmelengető, ahogy kibontakozik a történetből a kapcsolati dinamikájuk, ahogy a bennfentes poénok és mókás ugratások sorra követik egymást. A végére számomra picit túlírttá vált a regény, ám azt bátran kijelenthetem, hogy igazán jólesett ennyi nyarat együtt tölteni a párosunkkal.

Suba_Csaba P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

A csatornám júniusi közös könyveként fogtam kezembe Emily Henry hazánkban megjelent második kötetét. A habkönnyű romkomban végigkövethetjük egy 12 éves barátság spoiler főbb állomásait. Adott egy lány, Poppy, aki egy menő utazási magazin bloggere és egy fiú, Alex, aki középiskolai tanár. Mindketten szenvedik gyermekkori és fiatalkori traumáik utóhatásait és próbálják megtalálni helyüket a nagybetűs életben. Teljesen más ritmusban élnek, más dolgokra vágynak. Ennek ellenére 18 éves koruktól kezdve évente egyszer közösen vakációznak. Egészen két évvel ezelőttig, amikor Horvátországban egy esemény bezavar az addig harmonikusnak tűnő kapcsolatba.
Hogyan lehet túlélni egy balul sikerült nyaralást? Feledhető-e egy helyhez köthető negatív érzés? Mit adnánk fel a legjobb barátunkért vagy a szerelmünkért? Létezik-e barátság férfi és nő között? Meddig lehet palástolni a feltörő érzéseket? Ezeket a kérdéseket feszegeti ez a könnyed hangvételű, üdítő olvasmány, mely az idei nyár egyik felkapott „Strandkönyve” lehet.
Bár jól szórakoztam a könyvön, szerintem kicsit túl hosszúra nyújtotta az írónő ezt a történetet és kevésbé volt hihető számomra, hogy 28-30 éves felnőttek adott helyzetben úgy viselkednének, mint a könyv szereplői. Mindenesetre én pont azt kaptam, amire számítottam: egy gördülékeny, laza hangvételű, vicces, de azért némi mondanivalóval is bíró nyári történetet.
A könyvről élő kibeszélő készült a csatornámra. Vendégem: @Dóriiikönyvei

464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636140137 · Fordította: Szieberth Ádám
Emily Henry: Nyáron a párom

– Mert nekem te vagy az otthonom, Alex. És azt hiszem, hogy a te otthonod pedig én vagyok.

Több helyen is azt láttam, hogy Emily Henry-nek ez a könyve elég megosztó, de mivel én imádtam A könyvek szerelmeseit, abban bíztam, hogy ezzel is így leszek.

Őszintén szólva nekem nem okozott csalódást. Eleve kifejezetten szeretem a barátokból szerelmesek felállást és bár Poppy néha egy picit sok volt, bírtam őket és vártam, hogy egymásra találjanak Alex-szel. A múltbéli nyaralások engem valahogy kevésbé kötöttek le, a jelenben zajló események viszont sokkal jobban beszippantottak.

Szóval a hibái ellenére én tudtam szeretni ezt a könyvet, egy kellemes kikapcsolódást köszönhetek neki, és nem utolsó sorban kíváncsian várom, hogy a Strandkönyvet is olvashassam.

Linszyy P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

Nekem nagyon jólesett ez a kötet. Hasonló volt a Nem mézes hetekhez az utazás miatt, bár ott ellenségből alakul ki szerelem, itt pedig barátságból. Poppy (ez már a második könyvem, ahol ezt a furcsa nevet kapta a főszereplő xD) álma, hogy utazóblogger legyen, és sikerül is elhelyezkednie egy magazinnál, de már előtte is minden nyáron miniutazásokat tesz a legjobb barátjával, Alexszel. Alex teljesen az ellentéte a pörgős, bolondos csajnak, de mégis felejthetetlen nyaralásokat töltenek együtt.

A könyv legnagyobb pozitívuma számomra az volt, hogy bemutatta, milyenek a jó kirándulások a lelkitársunkkal/szerelmünkkel/barátunkkal. Azért lesz felejthetetlen egy ilyen kaland, mert belsős poénjaitok vannak, mert együtt a rosszul elsült dolgok sem tűnnek nagy baklövésnek, mert együtt alakítjátok az útirányt, és hát átadja a kötet az ekkor érzett szabadságot és a bármi megtörténhet életérzést. Viszont én arra számítottam, hogy 10 utazás alatt sok új országot látogatunk meg, de többnyire Amerikában maradtak és az exkluzív, fizetett utazásból kettő, ha összejött.

A fordítást sokan kiemelték már, hogy nem a legjobb, nekem a címnél zavaró inkább, mert az eredeti angol cím fontos mondat a kötetben, a magyar pedig teljesen elvetette ezt és újat alkotott. A másik, ami nem tetszett, hogy mi volt az a nagy összeveszés, ami Horvátországban történt. Erre van kihegyezve a történet, hol a jelenben, hol a múltbéli utazásoknak vagyunk, és már nagyon izgulunk, hogy mi miatt nem beszélt két ennyire összetartozó szereplő két teljes évig és akkor kapunk egy nagy semmit. xD

De ezektől eltekintve szerintem szuper nyári olvasmány, Poppy vicces ember, komoly problémákkal. A 30-as éveikben járók kiégése nagyon jó téma, jól bemutatja az író, hogy attól, hogy valaki utazhat, még nem lesz feltétlenül mindig boldog, mivel ugyanúgy magányos marad. Az influenszerkedés árnyoldala is remek téma volt, még a nem olyan régi botrányt is megemlítették az ingyen hotelszobát kérő csajról, akit aztán kiposztolt a hoteltulajdonos. A gyerekkori traumák pedig még fontosabb témaként kísérik végig a szereplőinket, ami szintén értékes része volt ennek a könyvnek.

Szerintem nagyon mai, aranyos romantikus sztori, vannak benne komoly és fontos témák, és bár a lezárás nem teljes, én elégedett voltam és szívesen olvasnék még hasonlót jövő nyáron. :)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

Mindjárt pezsgőt bontok, hogy végre elolvastam!
Szörnyen irritáltak a szereplők, nem tudtam megkedvelni sem Poppyt sem Alexet. Tizenkét évig tartó huzavona, mert juj mi lesz, ha a másik nem így érez?! Váltakozó idősíkokban nézzük végig az elmúlt tíz nyár utazásait, miközben Poppy az ideit szervezi, ahol végúl kibújik a szög a zsákból.
off

meseanyu P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

Jó az alapötlet, szimpatikusak a szereplők és csodásak a helyszínek, de valahogy mégis kevés, túlírt, a végén már eléggé untam a vergődést. Mindenesetre ebben a kánikulában jó volt nyaralásokról olvasni, összességében egy kellemes vízparti kis tinglitangli olvasmány lehet, de a magam részéről sajnos határozottan többet vártam, és az elején azt is éreztem, hogy micsoda csodás kis könyvet tartok a kezemben, csak aztán…

vighagika>!
Emily Henry: Nyáron a párom

„Már kezdett hajnalodni. Az ember ezekben a sikamlós órákban hajlik a leginkább arra, hogy kiadja a titkait, úgyhogy én is belevágtam.”

Kezdem azzal, amit igyekszem akkor is kiemelni, ha igazán jó; a fordítással voltak problémáim. Elég sok sajnos. Megmondom őszintén, nem olvastam eredeti nyelven, de gondolom, hogy valami winged linerhez hasonló kifejezés lett például szárnyacskának fordítva.

Nagyon ígéretesen indult a könyv, a kedvenc típusom romantikus köteteknél a barátokból szerelmesek trope, de azt érzem, itt nem lett túl jól megvalósítva sajnos. A jelenben játszódó részeket élveztem, a múltban viszont annyira ragaszkodott hozzá Poppy, hogy Alex és közte csak barátság van, hogy gyakran unalmasak voltak a céltalan nyári utak. A kétszázadik oldal után sem történt még köztük semmit, így aztán kémia se volt sok.

Nem tudott túlságosan megfogni a történet, de könnyed kikapcsolódásnak nem volt rossz. Fogok még kísérletezni más Emily Henry kötettel.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

Nekem ez most nagyon betalált.
Annyira szerettem olvasni a közös nyaralásaikról és hogy két ennyire különböző ember mégis mennyire jól kiegészíti egymást. Olyan cukik voltak együtt. Ebből szuper filmet lehetne csinálni.

Yizri36 P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

Régóta nem adtam már ilyen alacsony értékelést egy könyvre. Sajnos ez nálam nem igazán talált be. :(
Az elején még érdekes volt. Aztán ahogy haladtunk előre, nem igazán éreztem azt, hogy haladnánk a történettel. Minden nagyon részletes és szájbarágós volt ahhoz képest, hogy két idősíkon zajlott a történet. Sokszor mintha egy helyben toporognánk. Tudtuk, hogy Poppynak tetszik Alex, de szinte semmit nem csinált azonkívül, hogy csak magában epekedett a férfiért, akit régóta ismert. Mintha várta volna, hogy a sültgalamb a szájába repüljön. A múlt eseménye szintén nagyon részletes és túlnyújtott volt. Egyik karaktert sem szerettem. Színtelenek voltak és végtelenül unalmasak.
Valamint ettől a sok „búskutyuspofa” dologtól én rendszerint a falramásztam, nekem semmilyen szinten nem volt cuki, sem édes.
Őszintén, végtelenül untam és alig vártam már, hogy a végére érjek. Túlnyújtott volt, mint a rétestészta.
Remélem, hogy másoknak jobban bejön, mint nekem.

Bethany P>!
Emily Henry: Nyáron a párom

Emily Henry könyveit olvasni, olyan, mint egy esős napon begubózni a kanapéra egy jó teával. Olyan igazán otthonos, szívet melengető érzés. Ekkor érzed igazán, hogy otthon vagy békében és biztonságban.

Van pár írónő, akik bármit írhatnának, én tuti elolvasnám gondolkodás nélkül. Emily Henry is csatlakozott ebbe a szűk körbe.

Azt szeretem a legjobban a könyveimben, hogy megvan benne az egyensúly. Nem sok a romantika, nem sok a fájdalom, hanem tökéletesen kiegészítik egymást. Hihetetlen humor és pezsgő hangulat adja meg a könyvei alapjait.

Sok mindenben egyet tudtam érteni Poppyval, főleg az iskola, illetve kamaszkori érzéseivel kapcsolatban. De kicsit előre szaladtam.
Poppy karaktere színes, bohókás, bohém. Éli az álmai munkáját, álmai városában, ám rájön, hogy valami hiányzik az életéből.
Alex pedig… Alex. szűkszavú, jó humorú és hihetetlen figyelmes. Nekem szerelem volt első olvasásra. Szerettem a két karakter dinamikáját, hogy kiegészítették egymást, hogy két külön világ, mégis, tökéletes a kémia közöttük. Szórakoztató volt az adok-kapok, a szójátékok. Mindkét karakter mély nyomokat hozott magával a múltjából, mégis el tudták fogadni a másikat így, és meg tudtak nyílni, el tudták mondani legbelsőbb félelmeiket és bajaikat.

Kifejezetten jó volt, hogy láttuk, hogyan épült fel a barátságuk, hogy egy egyszerű „ugorjunk egyszer el ide” mondatból egy barátság, később pedig életre szóló szerelem lesz. Hogy visszatekintést kaptunk minden nyárra, amit együtt töltöttek. Az pedig extra plusz pont volt, hogy ezek alatt az utazások alatt a könyv egy miniatűr utazási könyvként is szolgál, hiszen rengeteg helyen, rengeteg programot és helyszínt bemutatott és leírt az írónő.

A cselekmény egyszerű, de nagyszerű, sok mindenen végigvisz minket, bemutat rengeteg nehézséget az életben, és rávilágít sok mindenre. Poppy kaphatott egy olyan lezárást, egy magyarázatot aminek nagyon sokan tudnánk szerintem örülni. De addig nehéz úton kellett eljutnia.

Szerettem a könyv minden pillanatát, még azt is, amikor majd kiszakadt a szívem a helyéről.

Málnika P>!

– Amit ma megjavíthatsz, ki ne cseréld holnap!

83. oldal (Central, 2022)

Málnika P>!

– Azt hiszem, nem is tudtam róla, hogy magányos vagyok, míg meg nem ismertelek.

273. oldal (Central, 2022)

Málnika P>!

Ne bátorítsd az embereket arra, hogy olyasmiért hibáztassanak, amiről nem tehetsz!

303. oldal (Central, 2022)

BertaPalikSzilvi P>!

Ha nyaralsz, az lehetsz, aki csak akarsz.

Málnika P>!

Hó végén mindig kiposztolja a fotózások szerkesztetlen selejtjét a következő szöveg kíséretében: „A képanyag gondosan összeválogatott és szerkesztett tartalom, amelynek az a célja, hogy sóvárogj egy olyan élet után, amely nem létezik. Engem ezért fizetnek.”

28. oldal (Central, 2022)

Málnika P>!

Swapna féltve őrzött hitvallása szerint ami most trendi, az már elkésett.

23. oldal (Central, 2022)

Kollár_Betti I>!

– És ha odamegy hozzád a kocsmában egy dögös csaj, akkor tudod, mi az egyes számú tabutéma? Hogy társfüggő párkapcsolatban élsz azzal a seggfej macskáddal!

BertaPalikSzilvi P>!

A nyaralás olyan, mint egy jó könyv, vagy egy csúcsszuper szerkó: áttranszportál önmagad egy másik kiadásába.

Kollár_Betti I>!

– A legtöbben fel sem tesszük magunknak a kérdést, hogy mit akarunk, mert félünk, hogy nem lehet a miénk.

Bethany P>!

Úgy érzem, alkalmatlan vagyok a felnőtt életre.