Az ​élvhajhász (A korona lovagjai 2.) 77 csillagozás

Emily Hart: Az élvhajhász

Anthony ​Craven, Redcliff ifjú grófja fiatalon vette át apja helyét a családfői székben. Nyugodtan, már-már unalmasan élte úri hétköznapjait, amikor is illetéktelen behatolót talált a dolgozószobájában. Ezen tettéért mindenképpen meg akarta leckéztetni a hölgyet, akiről azt hitte, már nem okozhat meglepetést neki. De a lányt nem olyan fából faragták, hogy egykönnyen megadja magát egy élvhajhásznak, bármilyen ellenállhatatlan is legyen. A grófot nem elég, hogy kikosarazzák, de ráadásul olyan dologba keveredik, ami a legmerészebb álmait is felülmúlja.
Lady Elizabeth Dunn, Harington gróf idősebbik lánya már évek óta Redcliff gróf húgának a legjobb barátnője. Bár már a harmadik éve van a házasságszerző piacon, kérője mégsem akadt meglehetősen átlagos külső adottságai miatt. Ám egy délután, a szokásos látogatása alatt a Craven-házban oda téved be, ami számára tiltott terület. Holott beletörődni kényszerül a szülei által neki szánt sorsba, most mégis meginogni látszik a hite.… (tovább)

Book Dreams, Gyömrő, 2021

Anthony Blake Craven · Elizabeth Dunn

susannahskiethen I>!
Emily Hart: Az élvhajhász

Először is, ismét köszönöm az írónőnek, hogy elolvashattam ezt a történetèt is. Megtiszteltetés és hatalmas élmény volt.

Az első gondolatom az volt, hogy „wow,ez igen!”.Emily Hart könyvről könyvre megmutatja, mennyire otthon van a történelmi romantikában. A végtelen romantikus hangulatot megfűszerezte kellő mértékű izgalommal és rejtéllyel.

Lassan, lépésről lépésre adagolja titkok sorozatát, de mégsem engedi kibontakozni végérvényesen a szálakat. A sejtelmesség végig ott lebeg a történetben, ami felettébb érdekessé és letehetetlenné teszi a művet.

Az írónő hitelesen szemléltette az adott kor jellegzetességeit. Tudtam azonosulni a szereplőkkel, mindent pontosan el tudtam képzelni annak köszönhetően, ahogy az adott eseményeket, mozzanatokat érzékeltette az írónő.

A karakterek érezhetően jól átgondoltak és kidolgozottak, egyedi stílusuk magával ragadó, emiatt minden oldallal egyre többet szerettem volna megtudni, kivétel nélkül mindegyikükről. Ez az érzés még az utolsó mondatot követően is megmaradt, ezért türelmetlenül várom a folytatást. A történetben egyre inkább kibontakozó szövevényesség, az elejtett félmondatok és utalások végig fenntartották az érdeklődésemet, ami miatt faltam a sorokat.

Évődések, szerelmes pillantások, lopott érintések, mindez titkokkal, bonyodalmakkal és izgalommal átszőve.

Gratulálok az írónőnek, nagyszerű könyvet alkotott, ismét. Én már az első után a rajongója lettem. Kíváncsian várom a következő részt, és remélem, mihamarabb olvashatom, hogy minden kérdésre választ kapjak.

B_Kittina >!

Kellemes olvasmány volt.
Anthony-t nagyon megkedveltem kedveltem. Nagyon jók voltak a szócsaták Elizabeth és közte.
Egyre jobban összeérnek a szálak, lehet gondolkozni, hogy mi lesz a vége a történetnek.
Egy kicsit kevés volt nekem az
„élvhajhászkodás”, de, mint tudjuk „ízlesek és…”

Kíváncsi leszek, hogy vajon Lord Carrington és Edward sorsa hogyan alakul a továbbiakban.

Book Dreams, Gyömrő, 2021
Orsolya_Mojzer>!
Emily Hart: Az élvhajhász

Sebastian Grent ♥♥♥♥♥! Tudom hogy nem róla szólt a könyv, de én teljesen odáig vagyok érte. Már az előző kötetben megvett magának, alig vártam hogy újra olvassak a karakteréről. Imádom ♥ ♥ ♥. A másik kedvencem Lord Carrington, izgulok is érte rendesen. Akkor pár mondatot az aktuális szereplőkről, megkaptam a válaszokat az első kötetben lévő dolgokra Elizabeth és Anthony között. Bár meglátásom szerint, Anthony nem is volt már annyira élvhajhász. Izgalmas volt ez a rész, az írónő nagyon sokat fejlődött. A karakterábrázolása nagyon tetszik. Szinte mindenki hatással volt rám olvasás közben. Ha jól sejtem, egy két célzásból már sejteni lehet kik lesznek szerelmesek egymásba. Már alig várom, neki is állok a következő résznek.

whisperingwithwolves>!
Emily Hart: Az élvhajhász

Abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy előolvashattam a nemsokára megjelenő új Emily Hart kötetet, ami A korona lovagjai második része és szoros összefüggésben áll a sorozat első részével, A becstelennel, ami már első olvasásra is nagy kedvenc lett. Innen is szeretném megköszönni az írónőnek a bizalmat és a lehetőséget!

Az élvhajhász a már megismert Anthony Craven és Elizabeth Dunn története, de nem egy egyszerű 19. században játszódó regényről van szó, hiszen van benne minden, ami egy jó könyvhöz kell. Romantika, szerelmi évődések, lehetetlen pillanatok, döntések, veszélyek és bizony érzelmek sokasága is. Már amikor A becstelent olvastam, akkor elkezdett érdekelni mi is van a háttérben Anthonyval és Elizabethtel kapcsolatban, hiszen már az első részben érződik a kettejük közötti szikrázó hangulat, a feszültség és a vágyakozás a másik iránt. Mindenképp úgy ajánlom ezt a részt olvasni, hogy előtte vegyük kézbe A becstelent, mert a nagy, teljes kép így lesz teljesen tiszta és világos előttünk. Nagyjából már tudtam, mire is számítsak ettől a kötettől, mégis képes volt meglepni és nem egy helyen azt éreztette velem, hogy nem tudok semmit és figyeljek, várjak türelmesen, mert bizony Az élvhajhász alatt nagy dolgok vannak születőben, s ez bizony a kötet végére be is igazolódott. Nagyon megszerettem nemcsak a cselekményt, de a karaktereket is, és azt hiszem egy újabb kedvencet avattam e kötet személyében, s nem is kérdés, várom e a többit, mert nagyon remélem, hogy mindenki megkapja a saját méltó könyvét és mindenki is majd a polcomon csücsülhet az őket megillető helyen, de azt hiszem nagyon előre szaladtam. Szóval, vissza a kötethez…

Anthony már az első rész alatt megmutatja, hogy sokkal több minden lapul a felszín alatt, mint azt elsőre gondolná róla az ember. Érdemes nagyon odafigyelni rá, hiszen nem egyszer okoz meglepetést és a maga egyedi, férfias karakterével leveszi a női olvasókat a lábukról. Látszólag egy igazi élvhajhász, aki csak a testi gyönyöröknek él, akit nehéz komolyan venni, aki olykor csibészes, és nagyon sokszor ellenállhatatlan.

Elizabeth ezzel szemben már az első kötetben úgy jelenik meg, mint Isabel barátnője, aki petrezselymet árul, de ő is jóval több ennél. Felelősségteljes, ha úgy hozza az élet, akkor képes áldozatokat hozni és a szerettei javára lemondani a saját boldogságáról és ha fájó szívvel is, de elfogadja a sorsát. Örültem volna, ha kicsit harciasabb, ha megoldásokat keresett volna a problémára, ha ellentmondott volna az apjának és, ha egy kicsit vagányabb lett volna.

De emellett ahol kellett ott szókimondó, nem adja könnyen magát, nagyon hamar megkedvelhető és a személyiségével az olvasók is tudnak azonosulni. Tipikusan az a karakter, aki elsőnek nem tűnik fel, majd miután kiemelkedik a többiek közül, megmutatja az igazi énjét és vele együtt izguljuk végig az eseményeket. Nem titok, hogy a kötet középpontjában egy megállapodás áll, ami a kötet mozgatórúgója is.

Minden egyes szál eköré a mozzanat köré épül, s az írónő ezáltal bemutatja azt is, hogy nem minden szép és jó, sosem volt az és talán soha nem is lesz, de minden kornak megvannak a maga hátulütői. Az elrendezett házasság, az áruba bocsátás és megvesztegetés kerül jobban előtérbe e kötet alatt, de a már megkezdett krimis szál sem vész homályba, annál inkább a háttérben mozog és akkor ereszti ki a karmait, amikor nem számítana rá az ember.

Vannak benne bőven elgondolkodtató, magvas gondolatok is, de nem az a véresen komoly regény, amit nem lehet mosolygás nélkül végigolvasni, vagy aminek a végén azt érezzük, hogy megtört minket. Maga a cselekmény hol vidámabb, hol komorabb, de egy percig nem érzi azt az ember, hogy oda nem illő lenne. Nem egyszer kellett letennem, mert boldogsággal töltött el vagy szorítottam magamhoz, hogy én ezt bizony le nem rakom, mert épp egy olyan izgalmas részt olvastam, ami miatt hozzátapadtam.

Ugyanúgy vannak erőteljesebb részek és gyengédebbek is. Van benne romantika, szerelem és vágyak is. Tettek, amik képesek mindent a feje tetejére állítani és tettek, amik akár visszájára is elsülhetnek. Nagyon élvezetes, olvasmányos, igazi függővé tesz és arra ösztönöz, hogy olvass, olvass és olvass. Nemcsak Anthony, de Elizabeth is tartogat meglepetéseket és egy percig sem hazudtolják meg magukat.

Ani249 >!
Emily Hart: Az élvhajhász

Nagyon izgalmas és érdekes történetre sikerült. Nem egyszerű dolog történelmi romantikust írni magyarként, főleg a már nemzetközileg ismert és elismert írónők után, de nekem ez a sorozat tetszik. Egyetlen kis bajom ezzel a résszel csak annyi volt, hogy mikor az első és a második rész történései összefutottak időben, ott egy kicsit zavaros volt, de ez csak egy kis malőr. Nagyon szerethető karaktereket alkotott az írónő. Anthony és Elizabeth párosa szórakoztató. Elizabeth kis visszavágásai viccesek, tetszett, hogy nem olyan kis nebáncsvirág.

Yizri36 P>!
Emily Hart: Az élvhajhász

Ebben a kötetben minden megvolt, ami egy átlag történelmi romantikus regényben lenni szokott. Adva van egy férfi főszereplő, akinek rossz hírneve van a nemesi körökben. Előszerettel csavarja el a hölgyek fejét és látszólag képtelen a házasságra. Még a modora sem éppen úriemberhez méltó. Persze ez mind megváltozik, amikor hirtelen beleszeret húgának legjobb barátnőjébe, akiben kezdetben csak a kihívást látja. Hölgyeményünk nem éppen könnyen akarja magát adni.
Nekem ez mellett sokkal érdekesebb volt a történet másik része, ami egy kicsit akciódús, rejtélyes, nyomozós, államtitkos dolog gyilkossági kísérlettel megspékelve. Már az első kötetben is kezdtek morzsák hullani arról, hogy mi is folyhat az angol nemesek körében. De még több dolog kiderül. Ez nekem nagyon tetszett. Sok olyan karakterrek rótalálkozhatunk, akik szintén szerepeltek az első kötetben is.
Biztosan folytatni fogom a sorozatot. :)

Kitti_Kinczer>!
Emily Hart: Az élvhajhász

Az első részben kaptam ízelítőt a főszereplő párosból és kicsit érdekelt is, hogy min vesztek össze, vagy mi zajlik köztük. Nos, kicsit nagyobb dolgokra számítottam, de azt hiszem ez a baj az egész sorozattal, hogy én mindig túl gondolom, holott a legegyszerűbb megoldás lesz mindig, ami nem baj, csak tényleg nagyobb összetettebb dolgokat képzelek a háttérbe.
Itt az első résszel ellentétben a könyv első fele tetszett. Úgy éreztem na végre, ez jobb mint az első. Érdekelt, hogy mi fog még történi, hogyan alakulnak a dolgok, jó volt az a néhány szóváltás is, a probléma is jónak tűnt a szereplők is tetszettek, aztán… hát a könyv felétől nagyon untam. Megint csak tudtam, hogy mi lesz a vége, mert hát igen, ez is klisés volt, és tényleg nem az a gondom, hanem, hogy unalmassá vált. Felesleges időhúzásoknak éreztem az eseményeket, hiszen mindkét szereplő tudta mit akar, és a megoldás is rém egyszerű lehetett volna, de megint mindenki siránkozott és ennyi.
Annyiból jobb volt, mint az első rész, hogy nem éreztem annyira szájbarágósnak néhány megmozdulást, kissé gördülékenyebben mentek a dolgok, csak hát én tényleg eluntam a végére. Edward hozott meglepetést ebben a részben, ami jó, mert az elsőben nem nyűgözött le, így, hogy övé a következő rész, jó, hogy kicsit felkeltette az érdeklődésemet.
Kissé kiszámítható, de megint velem lehet a baj, mert többet várok, hisz ez továbbra is mese felnőtteknek, és a mesék ilyenek, kiszámíthatóak és könnyen fogyaszthatóak. Ez a könyv is ilyen.

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 4

Egy év telt el az előző rész olvasása óta, de aztán beszereztem a másik 2 részt is, azokkal nem akarok majd ennyit várni. A fülszöveget olvasva nem hittem, hogy ennyire tetszeni fog. Sőt az első 50 oldalon sem. Aztán amikor a kastélyba kerültünk, akkor már nem volt kérdés, hogy megvett magának a sztori. Anthony kezdetben csak egy unatkozó főnemesnek tűnt, de Elizabeth felrázta, ami jót tett neki. Maga a kémkedési sztori nem sokat haladt előre, de gondolom a folytatásokban majd ez is kibontakozik. Egy leheletnyivel gyengébb volt ez a kötet, mint az első, de második részként kifejezetten megugrotta a lécet.

inci81 P>!
Emily Hart: Az élvhajhász

Mint azt már számtalanszor mondtam, mindig is a történelmi romantikus olvasmányok voltak a kedvenceim. Ezek közül is inkább azok a fajták, amelyekben nem teng túl az erotika, hanem a szereplők közötti érzelmek kifejezésével igyekszik a szerző bemutatni a történetetet.

Miután ennyire kedvelem ezt a műfajt, nem volt kétséges, hogy olvasni fogom Emily Hart történelmi romantikus sorozatát, amely A korona lovagjai címet viseli.
Viszonylag régóta a polcomon pihent ennek a sorozatnak a két megjelent kötete, és az első részt is csak nemrégiben olvastam. Bár így utólag nem értem miért vártam annyit, hogy végre kinyissam ezeket a regényeket.

Míg az első részt egy óvatos kezdésnek éreztem, ahol inkább puhatolózik az írónő, igyekszik kiismerni magát ebben a közegben, addig ennél a második résznél már észre lehetetett venni, hogy van tapasztalata. Könnyebben, gördülékenyebben íródtak ennek a történetnek a sorai. Nincs kétségem afelöl, hogy a további részeken láthatjuk majd, ahogy egyre csiszoltabb lesz az írónő stílusa, ahogy egyre inkább belerázódik ebbe a környezete.

Míg az első részben Alexander érzelmei számomra egy picit túlcsordultak, bár kétségtelen, hogy élveztem azt, hogy belelátok a férfi érzelmeibe is.
Az élvhajhász esetében már nem éreztem azt, hogy Anthony érzelmeiből túl sok lenne. Éppen ellenkezőleg, pont annyit kaptam, amennyi elég volt, és persze most is nagyon tetszett, hogy nem csupán a hősnő gondolatait ismerhettem meg a váltott szemszög által.

A romantikus vonalon túl a cselszövés, a bonyodalmak is ott voltak a könyv lapjain, és bár nagyrészt nem lehetett tudni hogyan alakulnak az események, hogy mikor mi következik, azért volt olyan mozzanat, amit sikerült kitalálni, de tetszett, hogy meg tudott lepni az írónő.
Viszont én inkább könnyednek éreztem ezt a szálat. Annak ellenére, hogy kémkednek ugye, nem éreztem azt, hogy feszült izgalommal olvasnám az erről szóló részleteket. Valahogy minden túl könnyedén sikerült a jófiúknak. Nem mondom, hogy nem voltak adadályok, de sosem kételkedtem abban, hogy az adott szituáció jól fog végződni, és ez egy pici negatív érzést keltett, mert szeretem amikor a cselszövésekről olvasva tapintani lehet a feszültséget, amikor annyira izgulok a szereplőkért, hogy még a könyvet is félre teszem, hátha túljutnak a nehezén, mire folytatom az olvasást (tudom bolond dolog, de na ha egyszer annyira drukkolok a kedvenceknek).

Mindent egybevetve azt mondhatom, hogy én nagyon élveztem az olvasást, és nagyon örülök, hogy belevágtam ebbe a sorozatba, teljesen elvarázsolt. Sikerült kiszakítania a mindennapok fárasztó rohanásából, a lelkem szinte felszabadult, mert nem figyeltem másra, csak az olvasásra.

Nagyon várom a sorozat következő részét, remélem hamarosan azt is a kezemben tarthatom, és bízom benne, hogy az írónő még sok-sok résszel ajándékzza meg az olvasókat.

l_moni>!

Tetszett ez a rész is.
Nagyon örülök, hogy Emily Hart ilyen jól ír, mondjuk az éjszakám bánta :)
Nekem nem is tűnt annyira élvhajhásznak Anthony, Elizabeth pedig tipikusan az a nő, akire egy kicsit nagyobb figyelmet kell fordítani és kiderül, hogy véletlenül se szürke kisegér.
Nagyon tetszett, hogy párhuzamosan folyt a történet az előző résszel. Így most sok mindenre kaptam magyarázatot, ami ott történt.
Elizabeth szülei szörnyűek….
Még jó, hogy vannak barátai és van Anthony.
Igazán összeillenek.
Hiányoltam az epilógust nagyon, remélem a következő részben ők is szerepelnek majd egy kicsit.

NinaCollins I>!

Mert Elizabeth Dunn sokkal inkább gyémánt, amely megkarcolta a szívét.

viv_bruto>!

Az ember általában nem azt bánja meg, amit megtett, hanem amit szeretett volna, de mégsem tette meg.

44. oldal, 4.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Blake Craven
_Horváth_Bernadett_ >!

Vajon mekkora áldozatot érdemes vállalni
azért, hogy elérjük célunkat? Megéri mindent
kockára tenni, akár az életünket is feláldozni
azért, hogy megszerezzük azt amire vágyunk?

BBetti86 >!

Nem az utolsó szavak számítanak, fiam, hanem az összes többi.

_Horváth_Bernadett_ >!

Az embernek két családja van. Az első
amelybe bele születtünk, és amit nem
választhatunk meg. És a másik amelybe
házasság révén kerülünk. De van egy harmadik
is. Ők azok akikhez, bár sem vérségi, sem
frigy általi kapcsolat nem fűz, mégis van ami
örökre hozzájuk köt. Egy csodálatos érzés a
szeretet.

_Horváth_Bernadett_ >!

Nincs annál nehezebb mint csenben ülni és
várni, hogy bekövetkezzen az
elkerülhetetlen, miközben belül üvöltesz. De
eljátszom a jól nevelt ifjú hölgyet, hiszen
felesleges ágálnom a sorsom ellen, mert
úgysem hallana senki.

_Horváth_Bernadett_ >!

Vajon nagyobb eseménynek kell történni
ahhoz, hogy megváltozzunk, vagy estleg
rengeteg apróságnak? És honnan
tudhatjuk biztosan, hogy teljesen
megvltoztunk? Hooszabb folyamat, mire
ráeszmélünk, vagy van egy pont, ahol
egyszerűen rádöbbenünk,többé nem vagyunk
ugyanazok, mint annak előtte.

_Horváth_Bernadett_ >!

Sokszor tünödtem azon, vajon hol van az a
határ, amelyet nem lépnék át szeretteimért?
De nem tudnám megmondani, hiszen a mai
napig nem kellett olyat tennem amire nemet
mondanék.

_Horváth_Bernadett_ >!

El sem tudom hinni mi mindent tett értem.
Sohasem gondoltam volna, hogy ennyire
fontos lehetek neki. De ott állt előttem, és
csak arra tudtam gondolni, hogy ő az én
hősöm. Mily ostoba gondolatok ezek.

_Horváth_Bernadett_ >!

– Elegáns és lendületes kézírással írt üzenetek, amelyeken a Róka aláírás szerepelt.

A korona lovagjai sorozat · Összehasonlítás