A ​becstelen (A korona lovagjai 1.) 120 csillagozás

Emily Hart: A becstelen

Alexander ​James Wycomb, Westfield hercege, öt év után tér vissza Londonba a napóleoni háborúkból, hogy a régensherceg szolgálatába álljon. Azonban már az első bevetésén egy nem várt látogatóba botlik. Küldetését az a kisasszony zavarja meg, akit bevonulása óta a szívében őriz. A feltörő emlékek magukkal ragadják, és nem tudja megállni, hogy ne csókolja meg a hölgyet. Csakhogy a múltja nem hagyja Alexandernek, hogy boldog legyen.

Lady Isabel Craven, Redcliff gróf idősebbik húga, mindig is kíváncsi természetű volt. Ezért is botlott egy álarcos férfiba ott, ahol semmi keresnivalója nem volt. Egyiküknek sem. De az idegen felbosszantja, majd lesz olyan arcátlan, hogy meg is csókolja, ezzel belopva magát a lány szívébe. Oda, amit már régen Westfield hercegének adott.

Vajon Isabel meg tudná bocsátani a herceg bűneit és teljesen átadni magát neki, vagy az álarcos még felkavarhatja az érzéseit? És Alexander képes lesz-e véghezvinni a küldetését, valamint legyőzni a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Book Dreams, 2020

Edward Craven · Isabel Craven

nicosia P>!
Emily Hart: A becstelen

Sokáig vártam ezzel a történettel, főként azért, mert a borító nekem nem tetszik, túl erősek a színek, túl kontrasztos. Tudom, ez butaság, de lássuk be az első benyomás nagyon fontos. A szerző neve számomra ismeretlen, de az, hogy magyar mindenképp érdekessé tette az Angliában játszódó történelmi romantikus regényt. Volt bennem ezzel kapcsolatban egy kis fenntartás, de be kellett látnom, hogy az írónő megugrotta a lécet. Egyáltalán nem érezhető, hogy a szerző nem angol.
A történet kifejezetten bájos, elég nosztalgikus hangulatú, és jól ragadja meg a napóleoni háborúk utáni Anglia nemességének végtelen bálozásai mögött megbúvó érdekeket és konspirációkat.
A cselekményvezetés nem mondható egyenletesnek, néhol lassú, szinte ki sem jut a bálok végtelen körforgásából, aztán a befejezés túl lendületesre sikerül. A cselekmény túlnyomó része a regény utolsó egynegyedében összpontosul.
A szereplők érdekesek, sőt néhol meglepő a motivációjuk, azonban a főhős ahhoz képest, hogy pozíciójánál fogva nagy taktikus, meglehetősen töketlennek tűnik Isabel-lel szemben. Meg kell említenem azonban, hogy túl soknak tartottam a mellékszereplőket, sőt néha el is vesztettem a fonalat azzal kapcsolatban, hogy ki kicsoda Isabel és Alexander baráti köréből. Tudom, hogy ennek a sorozat későbbi részeiben lesz majd jelentősége, de némi fokozatosság célravezetőbb lett volna.
Érdeklődve várom a sorozat többi részét, mert minden fentebb felsorolt meglátás ellenére tetszett a történet.

klara_matravolgyi>!
Emily Hart: A becstelen

Nagyon nagyon élveztem. Egy bájos történelmi romantikus regény, egy kis izgalommal, intrikával és titokkal. Külföldi szerzők tollából régóta hiába kerestem hasonlóan jót, örül a szívem, hogy magyar szerző alkotott ennyire minőségi és élvezetes könyvet. Egyetlen negatívumot tudnék mondani, hamar összezavarodtam a nevekben, x y, z hercege. Huh. :)

Papírra_vetett_gondolataim>!
Emily Hart: A becstelen

Emily Hart előző köteténél azt mondtam az írónőre, hogy olyan ő, mint egy modern Jane Austen. Ebben a kötetében azonban inkább Julia Quinn írónőt juttatta eszembe. Varázslatos az a hangulat, ami átjön olvasás közben a lapokról. A történet izgalmas, feszült, a romantikus szál pedig nagyon rendben van, igazán szerettem a két főszereplőnket. A lényeg a lényeg, már nagyon várom a következő könyvét, mert az ő történetei mindig lelket simogatóak számomra.

B_Kittina>!
Emily Hart: A becstelen

Elsőnek azt szeretném leszögezni, hogy nagyon nagyon sokáig nem tudtam, hogy magyar íróról van szó…
Nagyjából egy éve szemezgettem ezzel a könyvvel, most végre sikerült elolvasnom.
Nem volt rossz, igaz, elég rövid idő alatt történtek a dolgok benne.
A kém szál jól el lett találva, így nem csak a romantikán volt a hangsúly.
Szerettem a főszereplőket is. DE, hogy akadtak kommunikációs problémák kettejük között az fix, és annyira nyilvánvaló volt, hogy mit éreznek egymás iránt…. A szerelem vak, szokták mondani. Itt ez teljesen igaz, csak pont fordított értelemben….

Sorozat kezdőnek tökéletes volt, folytatom is a következő résszel az olvasásomat.

Book Dreams, 2020
Yizri36 P>!
Emily Hart: A becstelen

Már sok történelmi romantikust olvastam, így nem igazán tudott újat mutatni ez a könyv.
A történet a szokásos melódia. Adva vagyon egy herceg és „kiszemeltje”, akik évek óta szerelmesek egymásba. Mégis a herceg a zűrös családi háttere miatt, nem tartja magát méltónak hozzá és ezért nem közeledik felé. Alexander spoiler. No meg súlyosbító körülmény az is, hogy a hölgy a legjobb barátja húga… Bár ezek összessége mégsem tartja távol attól, hogy egy-két csókot lopjon. Aztán persze, mint ahogy teljesen kiszámítható, a spoiler. A történet java részét, az odáig vezető út adja. Voltak karakterek akiket nagyon megkedveltem, mint pl Alexander barátai és én külön szerettem Lord Carrington stílusát is.
Ezenkívül a könyv mégis csak tartogat egy izgalmas nyomozást. Amit én személyszerint nagyon élveztem. Jó volt olvasni, hogy a 19.századi úriemberek valami mással is foglalkoznak, mint birtokigazgatás stb… :)
Összességében egy nagyon kellemes kikapcsolódás volt. :)

susannahskiethen I>!
Emily Hart: A becstelen

Ezúton is köszönöm az írónőnek, hogy még a megjelenés előtt elolvashattam újabb könyvét, nagy megtiszteltetés volt számomra.
Emily Hart már az első könyvével levett a lábamról és izgatottan vártam, hogy elolvashassam a következő alkotását. Nem csalódtam, sőt! Azt kell, hogy mondjam, ismét egy csodát alkotott.
A jól megformált karakterek jellemvonásai szerethetővé tették a szereplőket, az én kedvencem Isabel volt, talán azért is, mert könnyen tudtam vele azonosulni. A férfi szereplők közül Alexander azonnal belopta magát a szívembe, imádtam és azt kell, hogy mondjam, nem ő volt az egyetlen.
A cselekmény kellően izgalmas és fordulatos volt, végig fenntartotta az érdeklődésemet, minden egyes lapon vártam, hogy mit hoz a következő. Kellőképpen romantikus, és számomra az erotika is megfelelő mértékben lett belecsempészve.
A nyelvezet, a párbeszédek, a leírások, a megfogalma-zás magával ragadó és szépen kidolgozott volt, ami az olvasási élménynél nem elhanyagolható.
Az írónő letisztult és kifinomult írói stílusát egyszerűen öröm olvasni. A kortárs történelmi romantikus műfaj új tehetséges íróval bővült. Köszönöm az élményt!

whisperingwithwolves>!
Emily Hart: A becstelen

Emily Harttól már volt szerencsém olvasni, s már az első debütáló regényével meggyőzött. Tudtam, hogy érdemes lesz rá odafigyelni és igazam is lett. Néhány perce fejeztem be A becstelent és már az elején annyira a hatása alá kerültem, hogy egyszerre akartam mihamarabb befejezni és egyszerre akartam azt, hogy sose legyen vége. Vannak olyan időszakok az életemben, amikor időről időre belecsöppen egy-egy történelmi romantikus és nehezen szabadulok a bűvöletéből. 2021 eleje is ilyen. És nem is lehetett volna szebben folytatni ezt a rajongást, mint a tavaly megjelenő A korona lovagjai első részével.

Maga A becstelen egy gyors lefolyású, erősen addiktív, olvasmányos regény rejtélyekkel és ki nem mondott gondolatokkal. Már az első oldalaknál magához láncolja olvasóit és a folytonos bizonytalanság miatt képtelenné teszi azt, hogy ne akarjunk minél inkább belefolyni a cselekménybe. A kötet, mint már említettem, történelmi romantikus, a 19. századi Angliában játszódik, de nem egy egyszerű romantikus regény, hanem annál jóval több. Titokzatos, furfangos és nem egyszer megdöbbentő. Minden egyes oldallal egyre többet és többet ad magából, egyre jobban megnyílik, s ahogy haladunk vele úgy lesz még letehetetlenebb és még izgalmasabb. Egy perce sincs ideje az embernek arra, hogy unatkozzon, hiszen pillanatok alatt csavar egyet a történeten az írónő és egy újabb talányt vagy épp titkot gördít az utunkba, amit meg kell fejtenünk, amit látnunk kell, mi is lesz a célja, s vajon elérni e azt. Maga a történelmi háttér hiteles, mindenféle gondolkodás nélkül el tudom képzelni magam előtt a kort és úgy pergett le a lelki szemeim előtt a cselekmény, mintha filmet néztem volna. Nemcsak amiatt, mert adrenalinban gazdag a kötet, hanem azért is, mert egyrészt szemléletes, másrészt nagyon szépen van megírva és, mint már korábban említettem, az írónő első regényének az értékelésében, ez az az irány és kor, amiben Emily Hart tündökölni tud.

A nyelvezet és a helyszín miatt olyan olvasni A becstelent, mintha egy Julia Quinn regényt olvastam volna csakhogy Emily Hart a mi, magyar JQ-ünk jó okkal. A becstelen egy kalandos, korhű, igazi romantikus regény egy kis krimivel megfűszerezve. Maga a cselekmény nemcsak visz minket előre, de ha arra van szükség el is gondolkodtat és nem egyszer éreztem azt bárcsak mi is ebben a korban élnénk, bárcsak lennének még igazi úriemberek és bárcsak lennének bálok, összejövetelek, ahol igazi hercegnőnek érezhetjük magunkat.

A cselekmény mellett természetesen a karakterek fogtak meg leginkább. Nagyon jót tett a regénynek, hogy nemcsak egy szemszögből ismerhettük meg az eseményeket, hanem mind a női, s mind a férfi karakter teret kapott a kibontakozásra. Emiatt is szeretem annyira, hogy ez a regény is váltott szemszögű. Imádtam olvasni, ahogy megalkotta az erős, sötét múlttal rendelkező Alexander Wycombot és a szókimondó, ugyanakkor független és erős Isabel Cravent, aki a Craven család legidősebb lánygyermeke.

Tetszett, hogy nem felszínesek, hogy van bennük valami egészen egyedi, és az is külön elnyerte a tetszésemet, hogy az írónő nem engedett könnyen az érzelmeknek és újabbnál újabb akadályokat görgetett az útjukba, amitől egyrészt sejtelmesebb lett a cselekmény, másrészt még titokzatosabb és még szerethetőbb. Isabel már az első oldalakon szimpatikus volt és ez végig kitartott az utolsó oldalakig is, ami azért valljuk be ritka.

Sokszor van az, hogy idegesítő és irracionális a női karakter, emiatt kevésbé élvezhető egy-egy regény cselekménye, de nem Emily Hartnál. Ugyanakkor, amíg Isabellel úgy ahogy kesztyűs kézzel bánt, addig Alexandert jól megnyomorgatta nekünk és egy erősnek tűnő, de belül romokban heverő férfi karaktert alkotott meg az írónő. Úgy gondolom, hogy azokhoz a személyiségjegyekhez, amiket Emily Hart társított egy sötétebb, kegyetlenebb múlt, tökéletesen passzol Alexander karakteréhez.

Nem mondom, hogy ezeket a jeleneteket könnyű volt olvasni, de szenvedés nélkül nincs boldogság, ahogy mondani szokták. Maga a szerelmi szál vágyott volt, imádtam, hogy nem egyből gyúltak lángra a szerelmesek, hanem várni kellett és a bizonytalanságban töltött pillanatok is csak még jobban megédesítették a beteljesülést.

turanett P>!
Emily Hart: A becstelen

Nagyon szeretem a történelmi romantikus történetek. Ezzel a könyvel már egy ideje szemezgetek. A fülszöveg alapján biztos voltam benne, hogy tetszeni fog. Az alap történet jó, a főbb szereplők is szerethetők, de a többi karaktereknél voltak gondjaim. Annyian voltak, nem tudtam egy idő után, hogy ki kivel van. Illetve iszonyatosan soknak találtam a leírásokat, és a belső monológokat. Úgy éreztem, hogy keveset kaptam a két főszereplőből együtt. Intézték külön, külön a dolgaikat, de együtt keveset voltak. A végén sajnáltam, hogy nem derült fény a felbujtóra, de gondolom gondolom a többi rész is ezen a szálon fog mozogni. Kezdetnek jó volt, kíváncsi leszek a többi részre is. Főleg Antonyra :)

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 5
stílus. 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 4

Vágytam már egy könnyed kis romantikus limonádéra. Meg is kaptam minden szórakozást ettől a könyvtől. Jó a koncepció, kíváncsi vagyok a többi szereplő történetére is. Még jó, hogy itt a 2. rész is, így nem kell sokáig várni, hogy folytathassam. Kissé eltúlzottnak éreztem ezt az önbüntetést, végül azonban Isabel megoldotta a dolgot. Az utolsó fordulatnál nagyon vigyorogtam. Méltó párt kapott a herceg. Szórakoztatóak voltak a bálok, főleg az álarcos látogatások miatt, a párbeszédek humorosak. Gyorsan peregtek a lapok, és nekem a borító is nagyon tetszett. Egyszóval: szerettem olvasni.

Szende84>!
Emily Hart: A becstelen

Nagyon teszett a könyv. Szeretem az ilyen korban játszódó történeteket. Ez az első könyvem az írónőtől, de biztos nem az utolsó. Várom nagyon a folytatást. Kedvencemmé vált.

whisperingwithwolves>!

Vágyni valakire, aki nem lehet veled, olyan, mint fényért imádkozni a sötétben. A remény hajt előre akkor is, ha biztosan tudod, hogy lehetetlen. Ezt élem át minden egyes nap, amikor nem láthatom őt, mert a balga szívem nem tudja elengedni.

_Horváth_Bernadett_>!

Nincs nagyobb teher annál, mint titkot őrizni a szívünkben, mert a súlya álomként nehezedik az ember vállára. Vannak pillanatok, amikor szíved szerint kikiabálnád magadból, de a józan ész megállít. Milyen szívet tépő is ez.

viv_bruto>!

– Sohasem mennék hozzá olyanhoz, akit te nem tartasz megfelelőnek.
– Akkor kishúgom, valószínűleg sohasem fogsz férjhez menni.

Kapcsolódó szócikkek: Edward Craven · Isabel Craven
Gaby70 P>!

-Ne ítélkezz úgy mások felett, hogy nem ismered a döntéseik okát"

Ficere_Barbara>!

A féltékenység jeges kèzkènt szorította össze a szívèt

Ficere_Barbara>!

A kincseket őrzik hét lakat alatt, így hát ezt bóknak veszem .

Ficere_Barbara>!

Fontosabb mint ez a mindent felperzselő èrzès, mely olykor a mennybe emeli, máskor a pokolba taszítja

_Horváth_Bernadett_>!

Isabel Elizabeth távozása után a szobájába vonult, és olvasni kezdett.

_Horváth_Bernadett_>!

Egyre több titokkal a szívemben kell élnem, amelyek súlya lassan maga alá temet. De hogy is ne vállalnám azokért, akik a világon a legfontosabbak nekem hiszen ők sokkal nagyobb áldozatot hoznak mindannyiunkért.

Kérdőjel I>!

Néha kétségkívül bosszantó, ha az embernek testvérei vannak.

A korona lovagjai sorozat · Összehasonlítás