A ​lány a levélből 188 csillagozás

Egy ​szívszaggató levél.
Egy külvilágtól elzárt lányanya. Egy megoldandó rejtély. 1956. Amikor Ivy Jenkins terhes lesz, családja a megesett lányok számára fenntartott rideg és kegyetlen St. Margaret anyaotthonba küldi, hogy elrejtse a világ szeme elől szégyenét. Kislányát akarata ellenére örökbe adják, és ezt Ivy soha nem fogja tudni kiheverni. Napjainkban. Samantha Harper újságíró úgy érzi, a végkimerülés határára került. Amikor azonban rábukkan egy levélre a múltból, annak tartalma mélységesen megérinti. Egy fiatal lányanya sorait olvassa, aki azért könyörög szerelmének, hogy mentse meg, mielőtt túl késő lenne. Sam kutatni kezd a tragikus történet után, és felfedezi, hogy számtalan megmagyarázhatatlan haláleset kapcsolódik a fiatal lányhoz és gyermekéhez. Miután a St. Margaret anyaotthon épületét lebontásra ítélik, Samnek néhány órája marad, hogy összeillessze a hatvan évvel azelőtti kirakós darabkáit, mielőtt az igazság végleg feledésbe merülne. Az igazság… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2019
336 oldal · ISBN: 9789634476283 · Fordította: Németh Leila
Alexandra, Pécs, 2019
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634474760 · Fordította: Németh Leila

klara_matravolgyi>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Sok ehhez hasonló könyvet olvastam már, és nem éreztem hogy ez a történet bármi pluszt tudott volna nyújtani nekem. Így jár az ember lánya, ha sokhoz tud már viszonyítani. :)
A történelmi szál, a múlt borzalmai nem voltak elég intenzívek a számomra. Persze, volt hogy a fogamat szívtam, de összességében több kell ahhoz, hogy elfogjon a katarzis. Néha nehezen értettem meg a dolgokat, kurta-furcsán volt a megfogalmazás, szerintem ezek fordítási hibák.
Röviden, egynek elmegy, de a világot nem fogja megváltani.

Kókuszka>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

A regény történelmi tényeken alapul. A múlt század közepén az ír katolikusok kiközösítették a házasságon kívül teherbe esett lányokat és jelentős állami támogatásokat élvező apácák által működtetett otthonokba kényszerítették őket, új nevet kaptak, embertelen körülmények között szolgálniuk kellett. A megszületett csecsemőket, örökbe adták, az ott maradókon illegálisan gyógyszereket teszteltek. A bántalmazott, alultáplált, elhunyt gyermekeket az otthon kertjébe, tömegsírokba temették el. Emily Gunnist egy fiktív történet útján állít emléket a hatalommal való visszaélés áldozatainak.
Amennyiben sikerül ráhangolódni az írónő stílusára, egy több idősíkon futó, megrendítő történetet kapunk családi kötelékről, veszteségről, kitartásról.

Nono_ P>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Az apácák az intézet arcai, de nem ők azok, akik idejuttatak minket. Azok jutattak ide, akiknek vigyázniuk kellett volna ránk: szerelmünk, szüleink, orvosaink, papjaink és mindenki, aki elhagyott minket.

A történet első fele fájdalmas és szívbemarkoló volt, miközben emésztett a tehetetlen düh, ahogy Ivy kérlelő, elkeseredett leveleit olvastam, melyeket szerelmének írt az anyaotthonból, ahova száműzték áldott állapota miatt. Mindeközben Sam egyre mélyebbre ásott St. Margaret otthon sötét múltjában és próbált helytállni anyaként és újságíróként is. Az ő részei kevésbé tudtak lekötni sajnos. Viszont a könyv második felében teljesen felpörögtek az események. A krimi szál behozása igazán frissítően hatott a lassan unalmassá váló nyomorúságok közepettte. A végén a csavartól pedig leesett az állam. Bevallom, nem sejtettem semmit.
Egy szívszorító történet az igazságból összeollózva, mely több figyelmet érdemelne. Nekem tetszett!

cicus61 P>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Megrázó történet volt. A régi világban ha egy nő terhes lett házasságon kívül, nagyon nehéz sorsa volt, zárda, abortusz, vagy öngyilkosság. Több szálon fut a történet, néha elkeveredtem a szálak között. Én is kicsit mesterkéltnek találtam néha a megfogalmazást, de inkább unalmas volt, nem kapott el a gépszíj olvasás közben. Egynek elment.

Zanit>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Megrázó és érdekes történet, de néhány fordítási hiba teljesen kizökkentette az ember lányát olvasás közben.
Pl: „…majd intett a lánynak, hogy menjen be.”, csakhogy az a „lány” elmúlt hatvan éves…
Richard hol tegezi, hol magázza Kitty-t, akár egy percen belül is váltogatva.
A taxisofőr, aki egy 60 éves celebet fuvaroz, szintén letegezi a kuncsaftot.
Ezek az apróságok nagyon sokat rontanak az olvasásélményen…
Az idősíkok váltogatása nem éppen a legmegfelelőbb ritmusban és sorrendben történt, meg lehetett volna ezt szebben is oldani.
A hibái ellenére engem mégis be tudott szippantani pár órára.

Paulinusz_Tünde P>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

„ – Ahogy az apám mondta mindig, minden ember bűnös azért a sok jóért, amit nem cselekedett meg…”

Ez egy egészen érdekes történet volt, olyasféle, amit szeretek, amiben visszautazunk a múltba. Titkok, emberek, történetek, borzalmak, szörnyűségek.
Igazán nem a szereplők a fontosak, hanem a történet, és engem kellően lefoglalt. Volt benne pár zavaró dolog, hibák, logikátlanságok, de azok fölött most nagyvonalúan elsiklok. Sam a főszereplő tulajdonképpen és a nagymamája, de előbbi nem egy határozott ember, míg a nagymamájában sem találtam semmit. A cselekmény viszi el a hátán a történetet, nem a szereplők. De nekem tetszett.

Zoe27>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Ez a könyv, ha nem kellett volna dolgoznom + úgy általában élnem, akkor tuti, hogy az ágyhoz szegez, amíg a végére nem érek! :D
Ez a krimi volt az amire már régóta éheztem/vártam!
Fordulatos, de mégsem túl bonyolító!
IMÁDTAM! <3
Természetesen majd újra kell olvasnom, hogy minden csavar tutira a helyére kerüljön! ;)

Sapadtribizli>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Nem volt életem krimije, elég könnyen rá lehetett jöbni a csavarra és elég hatásvadász az alaptörténetet is. Kihagyott elég sok magas labdát spoiler és sajnos nincs is hűdejól megírva spoiler.
Viszont tény, ami tény: kikapcsolt és jó szórakozást nyújtott

NV1122>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Nem egy egyszerű történet. Lehet én vagyok az egyetlen, aki minden betűt elolvasott a „címlapon”, azt írták fiktív a történet, olvasás közben folyamatosan mondtam, hogy ez tuti nem fiktív! A végén, azért csak kiderült, hogy valós eseményem "összemosásából"/inspirálásából lett összehozva.
A legeslegfontosabb kiemelendő dolog -szerintem-, hogy a nagyon vallásosak és azok, akik hisznek az egyházban és a hozzájuk kapcsolódó intézményekben, azok NE OLVASSÁK el ezt a történetet! Nem hinnék el, hogy ilyen van, ezáltal nem is tetszene a történet nekik… (bocs senkit nem akarok megbántani, de ez az igazság)
Igazából megérdemelné az 5*-ot, de Sam vergődése, számomra olyan szinten idegesítő volt, hogy muszáj vagyok levonni érte. Újságíró létére egyértelmű dolgokat nem tud összepasszintani, nem látja a fától az erdőt?! Nem nagyon bírom a puhány, gyenge karakterek, és nekem ő pontosan ilyen!
Maga a történet 2 síkon megy, múlt és jelen, majd egy ponton összeér a kettő. Kicsit hosszúra és lassúra sikeredett a jelenben történő nyomozás, néha el is ment a kedven az olvasastól, mert unalmassá vált…. A végére, – ahogy az általában lenni szokott-, begyorsultak az események, talán túl gyorsak is lettek…. Pattanásig feszült jelenetet lezárt úgy, hogy igazi vége nem volt, majd egy Epilógus következett, amiből nagyon sok nem derült ki az említett jelenet végéről, csak olyan ímmel-ámmal, de részletek, hogy hogyan vagy miként az nem derül ki, és nekem ez nagyon hiányzott. Minden mást részletesen ábrázolt, és pont ezt kvázi a végét bízta az olvasó képzeletére?!
Összességében nagyon tetszett, csak ajánlani tudom, viszont tényleg nem egy egyszerű történet, s véleményem szerint a „múltban” leírtak még ma is jelen vannak, csak hasonló módon el vannak fedve….

Szabcsiika>!
Emily Gunnis: A lány a levélből

Az elején kicsit nehezen rázódtam bele az időbeli ugrásokba és, hogy viszonylag sok szereplő jelenik meg benne, de ezzel később megbarátkoztam és alig vártam, hogy időm legyen és folytatni tudjam, annyira sodort magával a cselekmény. Nem gondoltam volna, hogy egy ennyire rejtélyes és izgalmas történetet ismerek meg, és a meglepő részek csak emelték az olvasásélményt. Nagyon tetszett a könyv, és szívesen olvasnék még az írónőtől hasonló történeteket.

Marcsi061>!

Ha túl kicsinek érzed magad, hogy változtass a dolgokon, próbálj meg egy szobában aludni egy szúnyoggal.

tramuntana>!

Az apácák az intézmény arcai, de nem ők azok, akik idejuttattak minket. Azok juttattak ide, akiknek vigyázniuk kellett volna ránk: szerelmünk, szüleink, orvosaink, papjaink és mindenki, aki elhagyott minket. Ha ők nem fordítanak hátat nekünk, a St. Margaret ágyai üresek lennének.

Marcsi061>!

– Ahogy az apám mondta mindig, minden ember bűnös azért a sok jóért, amit nem cselekedett meg – mondta Fred.

fafinka>!

Ne jöjj el sírva síromig,
Nem fekszem itt, nem alszom itt;
Ezer fúvó szélben lakom
Gyémánt vagyok fénylő havon,
Érő kalászon nyári napfény,
Szelíd esőcske őszi estén,
Ott vagyok a reggeli csendben,
A könnyed napi sietségben,
Fejed fölött körző madár,
Csillagfény sötét éjszakán,
Nyíló virág szirma vagyok,
Néma csendben nálad lakok
A daloló madár vagyok,
S minden neked kedves dolog…
Síromnál sírva meg ne állj;
Nem vagyok ott, nincs is halál.
/Mary Elizabeth Frye/

Pegazus_1>!

-Biztosan tudni akarsz egy nagy mélyedésről a te és nagyapa ágya mellett?
Nagyi vidáman kuncogott.
-Azért van ott, mert nagyapa mindig hangosan hallgatta a rádiót a másik szobában. Olyan hangosan szólt, hogy mindig a sétabotommal vertem a falat- megállt egy pillanatra, hogy összeszedje magát, mielőtt folytatta-miután meghalt, bekapcsoltam teljes hangerőre, hogy úgy érezzem, még mindig ott van. Azt gondolnád, csak a jó dolgok hiányoznak valakiben, de minden hiányzik.

30. oldal nagyi

Nagy_Hajnalka>!

Tudtam, hogy melyik BUSZ visz oda, és tudtam, mit kell tennem.

Nagy_Hajnalka>!

-Jaj, te szófogadatlan lány, mit csináltál már megint? – játékosan felkacagott, amint kivett a dobozból egy ezüst szerencsekarkötőt, amiről a 60-as szám, három kezdőbetű:S, A, E, egy ezüst teáskancsó és egy lepke lógott.

Nagy_Hajnalka>!

Ivy lehajtott fejjel álldogált , és nézte, ahogy Frank bácsi olyan erősen markolta POHARAT, hogy a benne lévő whisky felszíne fodrozódni kezdett. Hirtelen felhoz vágta. A POHÁR ripityára tört.

Nagy_Hajnalka>!

Miután a TERHESSÉGRE fény derült, édesanyja a hazáig tartó hosszú buszúton és az azóta eltelt három nap alatt alig szólt hozzá valamit.

Szecskó_Olga>!

– Légy óvatos gyermekem! A Sátán is a fény angyalának adja ki magát.