Szívügyek 46 csillagozás

Emily Giffin: Szívügyek

Valerie-t késő este egy telefon riasztja fel. Hatéves kisfiát baleset érte:
egy szülinapon beleesett a tűzbe, és súlyos égési sérüléseket szenvedett.

Tessa a hetedik házassági évfordulóját ünnepelné egy étteremben,
azonban plasztikai sebész férjét behívják a kórházba: egy kisfiút hoztak be
súlyos égési sérülésekkel.

Ezen az estén Valerie és Tessa sorsa, ha nem is örökre, de összekapcsolódik.

A Szívügyeket az írónő egyik legjobb és pszichológiailag legmélyebb regényének tartják.
Az olvasót nem csak az izgalmas történet ragadja magával, hanem az emberi lélek
legkisebb rezdüléseinek megindító erejű leírása is.

Tericum, 2015
416 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155285714 · Fordította: Pavlov Anna
Tericum, Budapest, 2015
416 oldal · ISBN: 9786155285905 · Fordította: Pavlov Anna

Emily Giffin: Szívügyek

Női regény, női szemmel. Tessa és Valerie elmondása alapján ismerjük, meg a történetet. A könyv első harmada nem érintett meg a balesetet szenvedő kisfiú ellenére se. A befejezéshez közeledve viszont kárpótolt „szívügyekben”. A szerelmi háromszög kihatásait, a házasság törékenységét, a lelkiismeret megszólalását, a nehéz döntések meghozatalát nagyon jól érzékelteti.

Csavattka>!
Emily Giffin: Szívügyek

Tudjátok ez a könyv megmutatja, milyen érzés az amikor „a velem ilyen spoiler soha nem fordulhat elő” elmélet megdőlni látszik!
Házasságban élsz? Esetleg komoly párkapcsolatban? Kíváncsi vagy a lehetetlen / hogy velem ilyesmi nem történhet meg végkimenetelére? Én az voltam. És már nem vagyok. Megkaptam minden választ, a történet szereplőinek minden nézőpontjából! Felpróbáltam ezt a cipőt az írónő segítségével --> és dolgozom rajta, megteszek minden tőlem telhetőt, hogy ne kelljen benne járnom…
Nekem olyan volt ez az iromány, mint egy arculcsapás, vagy egy mély álomból felrázódás. =_=

bmgrapes I>!
Emily Giffin: Szívügyek

Az eleje unalmasan indult, de a stílusa miatt folytattam, amit végül nem bántam meg.

judienn>!
Emily Giffin: Szívügyek

Au! Ez fájt! Jó könyv volt nagyon,de nem olvasom el többször,az biztos.

l2njpx>!
Emily Giffin: Szívügyek

Ez a való élet. Nem az instagram házasságok.

evycicuka>!
Emily Giffin: Szívügyek

lehetetlen könyv, mégis szerettem. Nagyon mély. Sokszor elgondolkodtatott, párhuzamot vontam. Szerettem.

Vivien_93>!
Emily Giffin: Szívügyek

Lehetne egy tucatregény a sztorijával, de mégsem az. A történet lerágott csont, de az írónő nagyon szépen visszaadta az érzelmeket, a szereplők tulajdonságait… a valóságot. Az elejétől a végéig tetszett.

dandelion83>!
Emily Giffin: Szívügyek

Nagyon szerettem ezt a könyvet, mert olyan emberi és mély és megható, és nagyon eltalált. Már a könyv eleje magával ragadott, de utána sem okozott csalódást. Számomra hibátlan olvasmány az emberi gyarlóságról, a szeretet erejéről, a megbocsátásról és az újrakezdésről.

minett>!
Emily Giffin: Szívügyek

Az elején nagyon magával ragadott, már az első három oldala különösen elgondolkodtató gondolatokat fogalmaz meg arról, hogy egy pillanat alatt tud megváltozni az élet.
Érzékletesen ábrázolja az emberi kapcsolatokat, ahogy két ember közel kerül egymáshoz, valamint azt is, hogy mennyire felszínesek tudnak lenni bizonyos helyzetekben az emberek, saját önös érdekeik védelme érdekében.
viszont a vége sajnos számomra borzalmasan összecsapottnak és kidolgozatlannak tűnt, nem a megoldás végett, hanem az egész levezetése végett.

jandacsik>!
Emily Giffin: Szívügyek

Adva van három ember, akiket egy bizonyos esemény összekapcsol. Egy férfi és két nő. Ebből ketten házasságban élnek. A másik hölgy pedig az a bizonyos esemény egyik szenvedő alanya.
A történet eleje kicsit vontatott, de ahogyan haladunk előre úgy válik érdekfeszítőbbé. A vége szerintem borítékolható volt és kicsit összecsapott.
Ennek ellenére szerettem olvasni és ajánlom mindenkinek, aki szereti a jól végződő történeteket.

Kókuszka>!

Bólintok. Miközben arra gondolok, mennyire bonyolult dolog a házasság, milyen sok erőfeszítés kell ahhoz, hogy két ember között megmaradjanak az érzelmek, azok az érzelmek, amikről az elején azt gondoljuk, sose múlnak el, mert akkor még minden annyira egyszerű. Arra gondolok, hogy egy házasságban mindkét félnek külön-külön is meg kell találnia a személyes boldogságát, úgy, hogy közben együtt élnek. És csak így fejlődhetnek együtt, csak így nem húznak kétfelé.

409. oldal, Negyvenötödik fejezet

Kókuszka>!

Olyan ember akar lenni, aki kedvesen viszonyul azokhoz az emberekhez is, akik nem érdemlik meg, aki az együttérzést helyezi a keserűség helyére, aki megbocsát pusztán a megbocsátás miatt.

400. oldal, Negyvennegyedik fejezet

Kókuszka>!

– És mielőtt észbekapnál, a gyerekek már iskolások lesznek, és fél napot nem lesznek otthon. Akkor mihez kezdesz? Otthon fogsz ülni fél nap egyedül, várod, hogy hazajöjjenek az iskolából. És majd elárasztod őket kérdésekkel. De az az ő életük lesz, érted? Az ő életük által fogod élni a sajátodat. És akkor majd visszapillantasz, és rájössz, hogy rosszul döntöttél. Meg fogod bánni.

49. oldal ötödik fejezet