Forró ​sarkvidék / Áll az alku! 4 csillagozás

Szívhang 578–579.
Emily Forbes: Forró sarkvidék
Miután elveszti élete szerelmét, dr. Sophie Thompsonnak nincs maradása Tasmaniában, ahol minden a halott Dannyre emlékezteti. Közös álmaik szertefoszlottak, most új életet kell kezdenie. Hogy túljusson a gyászon, elvállal egy többhetes munkát az antarktiszi kutatóállomáson, ahol Gabe Sullivan lesz a főnöke. Valami már az első kézfogásnál azt súgja neki, hogy ez az ember különleges szerepet fog játszani az életében…

Cindy Kirk: Áll az alku!
A szép Josie hazatér szülővárosába, hogy rendbe hozza kapcsolatát apjával és bátyjával, akik elől az ország másik végébe menekült, miután nem volt hajlandó a példájukat követve orvosi pályára lépni. Noah, a jóképű idegsebész pedig a húgával szeretne kibékülni, ám az ő feladata is nehéznek ígérkezik. A két magányos fiatal szövetséget köt, hogy egymást segítve jussanak célhoz…

HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018
176 oldal · ISBN: 9789634483144 · Fordította: Gaáli István, Fekete Ádám
HarperCollins Magyarország, Budapest, 2018

Dora_Sullivan>!

Forró szívek

Ugyan Lightos történet volt, de nekem ez most mégis bejött. Tetszett, hogy nem volt túldramatizálva. Hanem csak két olyan karakterről, akik egymás gyógyították, s egymást erősítették.
Bár nagyon ritkán fordul elő, de az ő esetükben valóban érezhető volt a második szerelem érzete.
Külön tetszett egyébként, hogy Sophie önön maga jutott el oda, hogy tovább akar lépni a múlton, s újrakezdeni az életét. S, hogy ezt nem követte semmi tagadás, sem pedig bűntudat. Tetszett, ahogyan Gabe-bel haladtak előre, s ahogyan egymást ismerték meg. :)

Áll az alku!

A leírásból kiindulva, sokkal jobbat kaptam mint amire számítottam. Mondhatni, ez szenvedélyesebb is volt mint az első történet. De ez számomra most nem volt gond. Mármint, hogy így eltér a két történet. :)
Igaz, először nem igazán tetszett nekem ez a jaj, egymást használjuk arra, hogy kibékítsük magunkat a családtagjainkkal való ötlet… de meglepően másként lett ez így felvezetve, s megvalósítva, mint amilyenre számítottam. Oly annyira, hogy ez tetszett is. *.*
Josie karakterét bírtam igazán, s büszke is voltam rá, amiért anno inkább a saját útját, saját magát akarta megkeresni, mint, hogy olyan alá vesse magát, aminek nem akarta.
De pozitívum, hogy végül sikerült helyrehoznia a kapcsolatát az apjával, és a fivérével s hogy ők is belátták végül, hogy hibát követtek el.

Noah pedig… bár kissé időnként kevésbé tűnt gyors felfogásúnak, mégis volt benne valami ami megfogott. S ez a valami a rátermettsége volt. A végén a vallomásaival helyre hozta nálam is azt a bakiját, amit elkövetett Josie-val szemben… de végül érthető volt. *.*
Csak azt sajnáltam, hogy Daffy-val nem sikerült kibékülniük… ez a rész hiányzott nekem még a végén….
De ettől függetlenül, számomra ez a történet is élvezhető volt. :)

Paulina_Sándorné P>!
Emily Forbes – Cindy Kirk: Forró sarkvidék / Áll az alku!

Nagyon ott volt mind a két történet. Külön élveztem, hogy az Antarktiszon játszódott a történet. Szimpatikusak voltak a szerepelők. Tetszett Gabe stílusa. A második történetben fájt a szívem Josie-ért. Át tudtam érezni a helyzetét. Örültem, hogy egymásra találtak Noah-val. Azokat a tortákat én is meg tudnám kóstolni.

Agnesa_Porteleki>!

Nagy érték, ha más nézőpontból tudunk valamit láttatni a másikkal.

Agnesa_Porteleki>!

Néha csak azt hozzuk szóba, hogy mit nem szeretünk a másikban, és nem azt, hogy mit igen.Csak a negatívumokra koncentrálunk. Elfelejtjük, hogy jó tulajdonságaik is vannak.

Agnesa_Porteleki>!

Van, aki nem bánik jól a szavakkal, de ez nem jelenti azt, hogy nincs benne szeretet.