Viharok ​és hurrikánok 7 csillagozás

Emily Bone: Viharok és hurrikánok

Viharok és hurrikánok milyenfajta viharok léteznek? Hogyan keletkezik a mennydörgés és a villámlás? Mi az a hurrikán, és miért okoz akkora károkat? Ebben a könyvben megtalálod a választ, és még sok más érdekességet is. A Viharok és hurrikánok egy izgalmas könyvsorozat része, amely olyan gyerekeknek készült, akik épp most kezdenek önállóan olvasni. Ezek a könnyen olvasható szövegek egy olvasási szakértő segítségével készülnek.

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632517124 · Fordította: Élő Csaba Jenő · Illusztrálta: Paul Weston

anesz P>!

borító+ ill.: 5
tartalom: 4
stílus: 5
ismeret: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Időjáráshoz kerestem könyvet, amikor felfedeztem ezt a kötetet. Gyerekeknek íródott, és teljesen érthetően, a lényegre szorítkozva meséli el a jelenségeket. Mindezt sok képpel és ábrával illusztrálja. Még nekem is tudott újat mondani. Nem ragozza túl a dolgokat, a célja az, hogy az alapvető kifejezésekkel tisztában legyünk. Tetszett, hogy egymásra épültek a fejezetek, teljesen logikus volt benne minden. Sokan félnek a viharoktól, és ezt kicsit oszlathatja az, hogyha többet tudunk meg ezekről a dolgokról. Szerintem akár 6 éves kortól ajánlható e könyv. a végén van egy szószedet és tárgymutató is.

pelikanbence>!
Emily Bone: Viharok és hurrikánok

Idén 2019-ben kaptam Névnapomra ajándékba ! :) Érdekes könyv a természet sötét oldaláról ! Ha szerencsém lesz egyszer sem találkozok egyik ilyen viharral sem ! IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!! :))))