A ​városi egér és a mezei egér 15 csillagozás

Emily Bevens: A városi egér és a mezei egér

Hol volt, hol nem volt, egy messzi-messzi városban, volt egyszer egy kisegér, aki egy csodaszép házban lakott.
Ő volt a városi egér, aki alig várta, hogy vonatra üljön és meglátogassa a rokonát vidéken.
De vajon unokatestvére, a mezei egér is ugyanilyen kíváncsi arra, milyen lehet az élet a nagyvárosban?
Utazz együtt a két jóbaráttal, hogy megtudd, tényleg a városi élet való-e minden kisegérnek!

A legszebb és legismertebb klasszikus mesék ezúttal új ruhába bújtak. A szülőknek saját gyermekkorukból ismerős történetek most a legkisebbeknek szolgálnak örök tanulságokkal,
melyeket majd talán ők is továbbadnak egyszer saját csemetéiknek.

Ha neked is elnyerte a tetszésedet, keresd a sorozat további részeit is, A rút kiskacsa, A teknős és a nyulat, A kis hableányt, Aranyhajat, Hamupipőkét és A szépség és a szörnyeteget.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kedvenc klasszikus meséim Álomgyár

Álomgyár, Budapest, 2020
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156067166 · Fordította: Nagy Boldizsár

Trudiz >!
Emily Bevens: A városi egér és a mezei egér

Egy jól ismert, klasszikus mese lépett színre ismét. Tanulsága, mely egy mondatban megfogalmazható, nagyon egyszerű:
„Lehet, hogy nincs szép házam meg elegáns vacsorám, de jobb nekem az egyszerű, falusi élet, ahol nem kell mindig, mindentől félnem.”
Aranyosnak is mondható illusztrációit kedvelni fogják a gyerekek. A kisiskolások számára jó szívvel ajánlom, mivel egy-egy oldalon egy-két mondat szöveg szerepel, így gyorsan lehet haladni az olvasásával.

Caledonia_Valley P>!
Emily Bevens: A városi egér és a mezei egér

„A városi egér és a mezei egér c. kötetben – mint ahogyan azt a címből is láthatjuk –, egy városban és egy vidéken élő, egymással rokonságban álló két kisegér életébe nyerhetünk bepillantást. A jól öltözött, városi egér egy napon úgy dönt, meglátogatja vidéken élő rokonát, és megnézi magának, miért nem akar az a városba költözni…

A mese olvasása közben végtelen szeretet és nyugalmat éreztem… Noha számomra ez a történet teljesen új volt – legalábbis nem emlékszem, hogy ebben a formában valaha is találkoztam volna a kisegerek történetével –, a mese pillanatok alatt a szívemhez nőtt.

A kötetben két világ nézetbeli különbségei tárulnak a szemünk elé, s noha szereplőink nem teljesen értik meg miért jó a másiknak az adott környezetben, nem ítélik el a másikat, hiszen mindkét lakóhelynek megvan a maga pozitívuma és negatívuma. Ám ahogy a városi élet nem való mindenkinek, úgy a vidéki élet sem lehet mindenki számára kielégítő… ”

Bővebben:

L_Sandra P>!
Emily Bevens: A városi egér és a mezei egér

Aranyos, szép illusztrációkkal ellátott mese két egér találkozásáról, akik megmutatják egymásnak, hogyan élnek. Tetszett a mese ebben a köntösben, és a tanulsága egyszerűen megfogalmazható: lehet, hogy falun élve egyszerűbb, szegényebb az élet, de nem rejt annyi veszélyt, mint egy nagyváros. ☺️

Aurinko>!
Emily Bevens: A városi egér és a mezei egér

Egy azonnali „nem érdekel” után, végül mégis kíváncsi lett rá Bab (4 éves), hogy miről is szól ez a mese, és elolvastuk közösen.

(itt bővebben elmesélem, hogyan is történt mindez:
link , és hogy milyen volt a könyv)

Összességében nagyon szép és igényes lett az új kiadás, és a gyerekeknek is biztos tetszeni fog.

tilia_tomentosa>!
Emily Bevens: A városi egér és a mezei egér

Aranyos, szép kivitelű mesés, de olvastam már jobb feldolgozását is ennek a történetnek. Szerintem kicsit túl van cifrázva. Pl. szerintem a vidéki barátját indult meglátogatni a városi egér, nem pedig arról van szó, hogy „Egy nap aztán úgy döntött, elég neki a messze-messze városból meg az itt lakásból, elmegy otthonról, még messzebbre: összepakolt hát és elindult.”

Caledonia_Valley P>!

– Lehet, hogy nincs szép házam meg elegáns vacsorám – mondta –, de jobb nekem az egyszerű, falusi élet, ahol nem kell mindig, mindentől félnem.