A ​tenger 6 csillagozás

Egy csodálatos birodalom
Émilie Beaumont – Valérie Le Du: A tenger

Miért sós a tenger? A Vörös-tengerből egykor talán óceán lesz? Mi idézi elő a tenger mozgását? Veszélyes-e minden cápa? Hány liter vizet képes a gödény a csőrében tárolni? Nyomhat-e 7 tonnát egy bálnaborjú a születésekor? Segíthetik-e a delfinek a halászatot? Lehet-e olajat találni a tenger mélyén? Mindezekre a kérdésekre, és még sok egyébre is választ ad ez a gyönyörűen illusztrált könyv, az érdekes tudnivalók e gazdag tárháza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kép-tár Passage

Passage, Budapest, 1998
126 oldal · ISBN: 9632280644 · Fordította: Garai Attila
Passage, Dabasi nyomda Rt., 1996
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638058781 · Fordította: Garai Attila

Ancsúr>!
Émilie Beaumont – Valérie Le Du: A tenger

Aranyos ismeretterjesztő könyv idősebb korú gyerekeknek, de mint az egy gyerekkönyvtől az várható, még mindig nagyon vázlatos. Ettől függetlenül tetszett.

Lahara IP>!
Émilie Beaumont – Valérie Le Du: A tenger

Szép, részletes (kissé túlzsúfolt) illusztrációs ismeretterjesztő könyv. Jó sokat meg lehet tanulni a tenger élővilágáról, a tektonikus lemezek mozgásáról, és mindez egyszerűen, de nem bugyután, gyerekeknek címezve.

Merpeople>!
Émilie Beaumont – Valérie Le Du: A tenger

Megláttam egy újságban a borítóját, és meg szerettem volna venni gyermekkoromban.

Elolvastam egyik évben- nem gyakorolt rám akkora hatást, mintha gyermekkoromban olvastam volna- de legalább elolvastam! És örülök is neki :)! Egy kicsit hiányosnak találom.