Nézd ​milyenek az állatok! 17 csillagozás

Émilie Beaumont – Lindsey Selley: Nézd milyenek az állatok! Émilie Beaumont – Lindsey Selley: Nézd milyenek az állatok!

Főként óvodás korú gyermekeknek készült képeskönyv lapjain 174 állatról találhatunk olyan valósághű rajzokat, amelyek vonzóvá, barátságossá teszik a gyermekek számára az élővilág legkülönfélébb képviselőit. Rövid magyarázó szövegek mutatják be a gyermekeknek az állatok legfőbb alaki sajátosságait, életmódját, szokásait. Nyolc festői oldalpáron képet kapunk természetes környezetükről: megelevenedik a baromfiudvarok nyüzsgő sokasága, az erdőben, a mezőn, a vízparton, a meleg égőv alatt élő állatok világa, valamint a folyóvizek, a tengerek és a sarkvidékek változatos élővilága. Új állatok megismerése és a már ismert állatok felismerésének öröme vár a kisgyerekre. A színes oldalakon megfigyelhetik a felnőtt állatokat és a kicsinyeiket is a háziállatoktól kezdve a dinoszauruszokig

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Émilie Beaumont sorozata

Etoile / Passage, Budapest, 2000
132 oldal · ISBN: 963228030X
Venezia, 1993
132 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637710302 · Fordította: Szalontai Ágnes

tashley>!
Émilie Beaumont – Lindsey Selley: Nézd milyenek az állatok!

Zseniális rajzok és nagyon érdekes ismertetők. Rövidek, de pontosak. Nekem nagyon tetszett, de azért tartott ilyen sokáig kiolvasni, mert a három és fél évesem kevésbé értékelte, mint én. Azokat a részeket szerette, amely állatokat már ismerte ő is, a többi nem kötötte le. 1-2 év múlva újra próbálkozunk, mert szerintem nagyon értékes kis könyv.

Lahara IP>!
Émilie Beaumont – Lindsey Selley: Nézd milyenek az állatok!

Az első kiadást olvastam, úgy tíz-tizenegy évesen, de pár helyen butaságokat véltem fölfedezni. És túl nagyok voltak benne a betűk.

Sceurpien I>!
Émilie Beaumont – Lindsey Selley: Nézd milyenek az állatok!

Egy erősen közepes sorozat, aminek az első pár része még a korai gyerekkoromból ragadt meg, az utolsó sok pedig talán egyszerűen csak nem az akkori agyamnak készült.

Kovács_Heni>!
Émilie Beaumont – Lindsey Selley: Nézd milyenek az állatok!

Ebben a pillanatban láttam meg a könyvek között a borítót… ahhoz képest, hogy manapság mennyire hidegen hagynak az állatok (kivéve a cukorfalat kiscicák) gyerekkoromban rengetegszer elővettem ezt a könyvet, kimásoltam a képeit és próbáltam megjegyezni a rövid, ismeretterjesztő részleteket. Nem tudom, mikor halt ki belőlem ez a rajongás :D