Karácsonyi ​hagyományok a nagyvilágban 26 csillagozás

Émilie Beaumont – Colette David: Karácsonyi hagyományok a nagyvilágban

A karácsony az egyik legszebb ünnepünk, az öröm, a szeretet, a várakozás ünnepe, amikor az egész család együtt van. Ennek a gyönyörűen illusztrált könyvnek a segítségével a kisgyermek felfedezheti az ünnep eredetét, és megtudhatja, hogy milyen szokások alakultak ki megünneplésére a különböző országokban megismerheti a kis Jézus születésének bibliai történetét és a legendás alakokat: Szent Miklóst, Szent Lucát. A gyermek apró karácsonyfadíszek elkészítését is megtanulhatja, hogy ő maga is részt vehessen a fa és az ünnepi asztal díszítésében. Végül egy szép karácsonyi mesét és több szép karácsonyi dalt is megtalálhat a könyvben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Émilie Beaumont sorozata

Passage, Budapest, 2004

finnek

Lahara IP>!
Émilie Beaumont – Colette David: Karácsonyi hagyományok a nagyvilágban

Közben elaludtam, azért tartott ilyen sokáig. Kicsit butácska, francia ismeretterjesztő könyv, fels korhatár tíz év. Volt benne olyan dolog, ami újként hatott, például nem ismertem Szent Miklós feltmasztós sztoriját, de egyébként eléggé egyszerű és ömlesztett. Pluszpont a magyar szokásokért és a Halloweenért. Mondjuk ha huszonhat-harminc évvel korábban olvasom, nagyobb sikere lett volna.

krisztina0419>!
Émilie Beaumont – Colette David: Karácsonyi hagyományok a nagyvilágban

Kicsi koromban megkaptam ezt a könyvet, de igazából most olvastam el felnőtt fejjel. Érdekes bár eléggé hímsoviniszta a könyv. Van benne egy olyan mondat, hogy minden családban megvannak a szerepek: a papa alszik, anya pedig felöltözteti a kislányt.
Éljenek ezek a könyvek, amik a családban való „egyenlőséget” nevelik belénk.

kedaiyun>!
Émilie Beaumont – Colette David: Karácsonyi hagyományok a nagyvilágban

A sorozat többi részéhez hasonlóan itt is a képek dominálnak, és itt is találhatunk egy olyan fejezetet, ahol receptek és barkácsötletek szerepelnek. Gyerekek számára jól bemutatja, hogy a karácsonyt milyen sokféleképpen ünneplik a világban, illetve a karácsony eredetéről, a római és az északi ünnepekről is említést tesz, melyek régebbiek a karácsonynál. Érdekes, hogy itt is szerepel a halloweenről egy rövid fejezet, ami számomra meglepő volt ebben a kötetben.

PuPilla>!
Émilie Beaumont – Colette David: Karácsonyi hagyományok a nagyvilágban

A karácsonyi lapozósokat mindig különösen szerettem :) Érdekes volt, jó volt ismerkedni a másik hagyományokkal akkoriban.

Mógi>!
Émilie Beaumont – Colette David: Karácsonyi hagyományok a nagyvilágban

Remek áttekintést ad, a karácsonyi szokásokról és hagyományoktól gyereknyelven. Számomra van benne egy két horrorisztikus részt, amit én egyelőre lerövidítettem, az 5 éveseimnek, de nagyon örülök, h be tudtam szerezni ezt a könyvet és együtt olvashattuk az adventi időszakban,

Citrompor>!

December 24-én sok a dolga a finn gyereknek. Délelőtt ki kell vágnia a fát, délután fel kell díszítenie.

104. oldal, Karácsony Finnországban

Kapcsolódó szócikkek: finnek