Boszorkányok ​és tündérek 13 csillagozás

Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

Ez a mozgalmas képeskönyv a képzelet bűvös világába kalauzolja a gyerekeket. Együtt mulatoznak a boszorkányokkal, borzonghatnak a vámpírokkal, szellemekkel, és álmodhatnak a tündérekkel. Az egyik fejezetben gyakorlati tanácsok segítik őket a jelmezkészítésben és a ház feldíszítésében, hogy felkészülhessenek a Halloweenre, a boszorkányok nagy ünnepére

Eredeti cím: L'imagerie des sorcieres et des fées

Passage, 1997
132 oldal · ISBN: 9632280466 · Fordította: Gabos Erika · Illusztrálta: François Ruyer, Colette David, Sophie Toussaint

Shion_Blanc P
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

Gyerekkorom egyik kedvenc könyve.
Imádom a rajzokat benne, mind a mai napig.
Most így felnőtt fejjel tudtam meg, hogy az illusztrátor francia.
Ez azért érdekes, mert tényleg valamennyire a francia képregények egyedi stílusát tükrözi.
Nagyonjó tippek vannak benne Haloweenra is.
Legjobban talán nem is a boszorkányos részt, hanem a mindenféle legendákat taglaló fejezeteket szeretem benne.
Felnőttként is kellemes lapozgatni.

Amrita IP
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

Nagyon sajnálom, hogy gyerekkoromban nem ismertem a könyvet. Őszintén szólva nem tudnám eldönteni, hogy melyik része tetszett a legjobban, jók a képek amin sok részlet van és el lehet bogarászni a bosziboltban pl, helyes a mese a boszigyűlésről és jók a tündérlegendák is. A rajzok lehetnének igényesebbek picit. És rém sajnálom, hogy nálunk karácsonykor nem Befana vagy Brechta hozza az ajándékokat.

Namida
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

Ezt a könyvet nem sokkal azután kaptam meg, hogy megtanultam olvasni, és mivel kitalált lényekről van benne szó, így rögtön az egyik kedvencem lett.
Ennek hatása szerveztünk Halloweeni bulikat az osztálytársaimmal, még általánosban, mert a könyv középső része kifejezetten azzal foglalkozik, hogy mégis honnan ered ez a hagyomány, hogyan lehet egyszerűen saját készítéssel kidekorálni a házat, sőt még jelmez ötletek is ad.
A könyv első felében a boszorkányokról van szó, a fajtáikról, hogy mit csinálnak egész nap, mit esznek, kotyvasztanak, mi a „szépségük” titka, hogy milyen házi állataik vannak, milyen klasszikus mesékben fordulnak elő, kik a barátaik. Itt vannak felsorolva a szellemek és a vámpírok is. Addig a könyv vége a tündéreket veszi nagyító alá.
Nekem ez érdekesebb volt, mert sokakról nem hallottam. Hoz példákat különböző országokból, hogy hol milyen tündérek élnek, itt is előkerülnek a klasszikus mese alakok, akik közül sokan hasonlítanak a Télapóhoz, és az egész könyv jópofa rajzokkal illusztrált.
Nyilván elsősorban gyerekeknek készült, de én néhány nappal ezelőtt is simán elolvastam.
Mivel a könyv az elsők között van, amit olvastam, nyilván elfogult vagyok vele, és a gyerekkor rózsaszín köde is megszépíti az értékelésemet, de nálam még mindig kirobbanthatatlan helye van a kedvenc könyvek között. ; ))

Sceurpien I
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

Egy erősen közepes sorozat, aminek az első pár része még a korai gyerekkoromból ragadt meg, az utolsó sok pedig talán egyszerűen csak nem az akkori agyamnak készült.

Bárónő
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

A gyerekkorom könyve, egyszerűen imádom! :)
Több évbe került,mire megtaláltam valahol, nekem akkor is a boszorkányok meg a vámpíros rész a kedvencem, emlékszem állandóan a csigákat számoltuk…

Most a barátnőmnek szeretném megszerezni ezt a könyvet, bármilyen segítségért hálás lennék! (:

wolfiu
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

Emlékszem, kiskoromban kihoztam a könyvtárból. Nagyon tetszett, még mindig megvan egy tál, amit a könyv alapján dobtam fel :)

Juccimo
Émilie Beaumont – Colette David: Boszorkányok és tündérek

A sorozat nagy része megvan, de ez a könyv van a legrosszabb állapotban, tesómmal imádtuk lapozgatni kiskorunkban. A boszorkányos rész sokkal jobb, mint a tündéres.
És a Halloween-fejezet! Mennyire szerettem volna gyerekként, ha nálunk is lett volna ilyen cukorkagyűjtős ünnep…