A ​dinoszauruszok és az első emberek 9 csillagozás

Émilie Beaumont – Bernard Alunni: A dinoszauruszok és az első emberek

Ez a könyv bevezeti a gyerekeket a dinoszauruszok fantasztikus korába: megismerhetik a félelmetes Tyrannosaurust, a hatalmas Diplodocust és a többi meghökkentő külsejű ősállatot. Majd egy csodálatos képzeletbeli utazás során bepillantást enged a könyv a sok millió évvel később megjelenő első emberek világába. Hogyan életk? Hogyan fejlődtek? Hogyan alakult ki a Homo sapiens? A szemléletes képeknek és a rövid okos magyarázó szövegeknek köszönhetően a gyermekek előtt feltárulnak a történelem előtti kor, az őskor titkai.

Eredeti cím: L'imagerie des dinosaures et de la préhistoire

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Émilie Beaumont sorozata

Passage, Budapest, 2007
124 oldal · ISBN: 9789632280790 · Fordította: Rényi Ágnes

Merpeople>!
Émilie Beaumont – Bernard Alunni: A dinoszauruszok és az első emberek

Gyermekkoromban a dínók szeretetét ennek a könyvnek köszönhettem. Mindig elolvastam a napköziben mert unatkoztam. A dinók iránti szeretetem máig kitart :).

Mógi>!
Émilie Beaumont – Bernard Alunni: A dinoszauruszok és az első emberek

Szeretem ezt a sorozatot, de nagyon nehéz levadászni belőle 1-1 kötetet. Az öt éves ikreim imádják. Szemléletes és átfogó képet ad a témáról. Néha ugyan kicsit felületes, de csak annyira, hogy a kíváncsiságot felkeltse, és visszajelzést kapják tőlük arról, hogy melyik terület érdekli őket annyira, hogy további könyveket szerezzünk be a témában. A dinó élete és az ősember fejlődése is napirendre került, így sok kérdésre választ kapnak a könyvből és újabb kérdések merültek fel, amik beszedtémákat generálnak.