Fata ​morgana 1 csillagozás

Emilia Werner: Fata morgana Emilia Werner: Fata morgana Emilia Werner: Fata morgana Emilia Werner: Fata morgana

A fényáradatban kupolák és tornyok formálódtak, egy egész meseváros csillogó kastélyokkal. Óriási pálmák emelték a magasba hatalmas legyezőiket, s mögöttük hóval fedett hegycsúcsok íveltek. A hegyek lábát tündöklő, hullámzó tó habjai mosták és mindent elöntött valami rózsaszín ragyogás, mint a hajnali fény. A megálmodott csodaország volt, messze, messze a láthatáron, elérhetetlen távolságban.
– Mi ez? – kérdezte a kis Elsa csodálkozva és elragadtatva. Reinhart még mindig mozdulatlanul áll a helyén, a szeme megbűvölve csüngött a ragyogó képen. Halkan válaszolta, mintha attól félne, hogy a hangja elriasztja a varázslatot:
– Ez a fata morgana!
– Fata morgana? – ismételte a gyermek, azután elhallgatott és ő is mélyen előrehajolva, tágra nyílt szemmel nézte a gyönyörű képet.
Percek teltek el vagy negyedórák – ők nem tudták –, azután lassan és titokzatosan eltűnt a jelenség, úgy, amint jött.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Nova regénytár · Emilia Werner művei Nova Irodalmi Intézet

Progresszió, Budapest, 1993
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637920544 · Fordította: Wiesner Juliska