Termékenység (Négy Evangélium 1.) 5 csillagozás

Émile Zola: Termékenység Émile Zola: Termékenység Émile Zola: Termékenység Émile Zola: Termékenység

A föld és az ember termékenységének apoteózisa, a megváltó, a bőséget hozó, az erkölcsöket megjavító, a társadalmi katasztrófától megmentő, egyedül üdvözítő boldog termékenység hatalmas himnusza ez a könyv, Zola Négy Evangélium című tetralógiájának első kötete. A tetralógia – voltaképpen trilógia, mert Zola meghalt, mielőtt megírhatta volna a negyedik kötetet. A három kötet mind egy-egy önálló történet, csupán eszmei összefüggés van közöttük.

Eredeti cím: Fécondité

Eredeti megjelenés éve: 1899

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Külföldi regényírók Franklin-Társulat

Európa, Budapest, 1965
640 oldal · Fordította: Lontay László
418 oldal · keménytáblás · Fordította: Karinthy Emmy, Szini Gyula

suzyfox>!
Émile Zola: Termékenység

Teljesen jól indult. Máté és Marianne kis aranyosak voltak. Bár nekem hiányzott a közöttük lévő igazi interakció. Mert Mátéval annyi kaland történik – a főnöke, a munkatársai, a volt szeretője, a főbérlője, a szomszédai által, hogy nem is értem, miért nem mesél soha a feleségének. Aki alapvetően állandóan terhes vagy szoptat vagy csak simán háztartást vezet. Közben van ármány, szerelem, halál, féltékenység, kicsi botrány, búcsúzás, ünnep, öröm és boldogság. És bár ilyen az élet, leírva egy idő után kicsit unalmassá válik, hogy a birtok gyarapszik, meg születik egy újabb gyerek, aztán unoka, dédunoka, ükunoka. Meg elindult az afrikai hódítás is :) Mert a mag termékeny talajra hullott és bőségesen folyt a tej.

Nílkantha>!

Aki nyakig van a ganéjban, az ne izegjen-mozogjon.

374. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

Sok gyereket világra hozni, ez csupán fiziológiai adottság, amellyel feltehetően sok nő rendelkezik; a dolgoknak azonban az a szerencsés összetalálkozása, ha ezeknek a nőknek megvan az egészséges erkölcsi adottságuk ahhoz is, hogy jól felneveljék gyermekeiket.

362. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

Akiben nem él a vágy, nem él a szeretet, abban nincs bátorság és erő sem. Csak szeretettel lehet gyereket világra hozni, csak szeretettel lehet alkotni.

280. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

Aki szeret, csodákra képes.

207. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

…nincs jobb dajka, mint a természet adta, az anya.

375.-376. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

…nem baj, ha merészet álmodunk, hogy bátorságot és hitet öntsünk magunkba…

212. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

…minden teremtés fájdalommal jár.

187. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

…a zsarnokság az emberek számát növeli, a szabadság pedig az értéküket.

51. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

Mindenki a maga boldogságának vagy boldogtalanságának a kovácsa.

108. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Nílkantha>!

…az értelmes dolgok végül mindig megvalósulnak.

559. oldal, Európa Könyvkiadó, Budapest, 1965

Négy Evangélium sorozat · Összehasonlítás