Átkozott ​pillanat 5 csillagozás

Emil Vachek: Átkozott pillanat

Prága egyik villanegyedében karácsony vigíliájára virradó éjszaka egy halott leányt találnak. Hogyan került a meztelen hulla a városi homokosládába? Micsoda elvetemült gazember fojtotta meg a kedves, szép, fiatal teremtést, akit a környéken mindenki ismert és szeretett? Miért ölték meg? Miért hagyták ruháit a közelben elrejtett ócska gépkocsiban? Ki lehet az a ravasz, aki áldozatát oda viszi a ház elé, ahol lakott? A lány munkaadója egy jónevű orvos, kérője egy derék, becsületes embernek ismert, nála jóval idősebb taxisofőr … Kettőjük közül az egyik a tettes, vagy egy ismeretlen, aki nyomtalanul eltűnt a nagyváros forgatagában?
Klubicko felügyelő, akit nemcsak a kötelességtudat sarkall, hanem az emberi felháborodás is, egyetlen éjszaka alatt kibogozza a szálakat, s reggel hétkor letartóztatja a tettest.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete Könyvek Európa

Európa, Budapest, 1971
216 oldal · puhatáblás · Fordította: Mayer Judit

ppeva P>!
Emil Vachek: Átkozott pillanat

A túlságos ráérés esete (mármint részemről). Nem volt igazán választék könyvekben. Csak azért választottam sok kéznél lévő krimi közül, mert kedveltem a cseh krimiket. Ez a végére kicsit gyenge lett, egy-két kanyarral – és sok okoskodással – több került bele, mint amennyi jó lett volna. A tettes is túlokoskodta magát, meg a főnyomozó is.

ChEebor >!
Emil Vachek: Átkozott pillanat

Érdekes, régies hangulatú krimi, ahol az amúgy elég sötét bűnügyet némi humorral és izgalmas történetvezetéssel oldja fel a szerző. A vége pedig ügyes pszichológiai levezetés.