Elméd ​gyógyító hatalma 12 csillagozás

Önszuggesztió és szuggesztió
Emil Coué: Elméd gyógyító hatalma Emil Coué: Elméd gyógyító hatalma

Tisztelt ​Olvasó! Ön egy páratlanul értékes, már-már elveszettnek hitt természetgyógyász szakirodalmat tart a kezében! A világ első pozitív gondolkodás témájú kötetét. E könyv írójától, Couétól sokat tanult José Silva, az agykontroll kidolgozója és Schultz professzor, az autogén tréning atyja is. Coué: Elméd gyógyító hatalma c. könyve tehát alapvető forrás. A pozitív gondolkodás tudományának és a lélek erejével való gyógyításnak a kiindulópontja. Az Elméd gyógyító hatalma c. könyvet kifejezetten ajánljuk mindazoknak, akik Coué hiteles és elismert módszerével kívánják kezelésüket kiegészíteni az alábbi betegségek kapcsán: reuma, asztma, bénulás, dadogás, fekélyek, daganatok, szemproblémák, emésztőszervi bajok, szívproblémák, bőrelváltozások; lelki problémák terén: búskomorság, kedvetlenség, hitvesztettség, szorongás, kishitűség. A könyv szakmai bevezetőjét Szabó Lajos atya, lazarista missziós pap írta, aki sok, szinte menthetetlen betegnek adta vissza életét a természetes gyógymódok… (tovább)

Egyensúlyért, Dunaújváros, 2010
176 oldal · ISBN: 9789638906106 · Fordította: Simonfalvy Ferenc
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630428083 · Fordította: Simonfalvy Ferenc

Galambdúc>!

Emil Coué: Elméd gyógyító hatalma Önszuggesztió és szuggesztió

Kissé sok volt benne az ismétlés, és közben egyre jobban és jobban lettem, de tényleg.:)
Ha olvastad, érted, és ez nem vicc.
Hihetetlen amúgy, hogy semmi új nincs a nap alatt, rá kellett jönnöm, minden módszert kitaláltak már egyszer, a népszerű Silva agykontroll vagy a rákbetegeket segítő Simonton-tréning is valahonnan innen indulhatott. Max. kicsit tupíroztak a dolgon a követők (vagy továbbfejlesztők, vagy koppintók, kinek hogy tetszik). Igaz, a fent említett módszerek korszerűbbek és a marketingjük se kutya.
Coué bácsi egyszerű szavai és okításai nekem bejönnek, volt időszak, amikor én is éltem az autoszuggesztió adta lehetőséggel, és használt, nagyon is sokat. Csak épp akkor még azt nem tudtam, hogy én ezt alkalmazom. Most már jó pár év eltelt, és igazolva látom a szuggesztió erejét és létjogosultságát, kár, hogy olyan kevesek élnek vele, használják ki az önmagukban rejlő majdnem hétköznapinak is nevezhető csodát.
Ebben a könyvben van néhány kissé együgyűnek ható rész, de alapigazságok is.
A nyomdai munka viszont csapnivaló, rengeteg az elütés és egyéb hiányosság!

Jeffi P>!

Emil Coué: Elméd gyógyító hatalma Önszuggesztió és szuggesztió

Jó kis könyv ez, csak azt bánom, hogy ilyen igénytelen kiadást kapott.
Nagyon zavaró volt a folyamatos elgépelés benne, ami mindig kirángatott az amúgy érdekes témából. Tetszik az ötlet, és jó kis tanácsokat is kap az ember. Most kipróbálom (pár napja már), hogy megy ez és menni fog. Igen, pozitív gondolkodás megvan, nem feltételes módban beszélünk, ha valami menni fog, az menni fog :D

Laura27>!

Emil Coué: Elméd gyógyító hatalma Önszuggesztió és szuggesztió

Ez volt első ilyen témájú könyv, amit olvastam. Rám nagyon pozitvív hatással volt, ennek segítségével gyógyultam ki a pánikbetegségből is. Ajánlom mindenkinek ezt a könyvet, akinek bármilyen (pszichoszomatikus) egészségügyi problémája van! De annak is, akinek nincs, hogy ne is legyen ;)

sassenach>!

Emil Coué: Elméd gyógyító hatalma Önszuggesztió és szuggesztió

Az eddigi legjobb agykontrollos könyv, amit olvastam.

Galambdúc>!

Mindenkinek közre kellene működni abban, hogy egy kissé több valódi nevetés töltse be a világot, mivel már túl sok a hízelgő ember. A nevetés, ami az ember erejéből fakad, olyan, mint a napsütés. Szilárdan tartsunk ki e napba vetett hitünkben, és nekünk is sütni fog. „Csak ne veszítsük el a humorunkat.” Sokkal komolyabb háttere van, mint egyesek gondolnák, és a mi legjobb útitársunk.

sassenach>!

Minden nappal, minden szempontból egyre jobban és jobban vagyok.

Jeffi P>!

Kétségtelenül vannak képességeink, amelyek messze meghaladják értelmi képességeinket. Éppen ezeket azonban többnyire nem ismerjük fel. Minél mélyebben ismerjük meg teremtő szellemet és minél jobban alárendeljük magunkat, annál jobban tudjuk hasznosítani rejtett képességeinket. Ez cáfolhatatlan igazság, és az összes vallás alapja.