Szeretet ​& Tisztelet 13 csillagozás

Amire a feleség leginkább vágyik / Amire a férjnek alapvető szüksége van
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

A ​feleséget mindenekfelett a szeretettség iránti vágy vezérli. Amennyiben ez a szüksége betöltésre kerül, boldognak érzi magát. A férjet mindenekfelett a tisztelet iránti vágy vezérli. Amennyiben ez a szüksége betöltésre kerül, boldognak érzi magát.

Ha azonban a fenti szükségek bármelyike is betöltetlen, a hátasságban eluralkodik az őrület! Ez a könyv világosan elmagyarázza, hogy a házasfelek, miért reagálnak negatívan egymás felé, illetve tanácsokat ad, hogyan lehet az ilyen konfliktusokat gyorsan, egyszerűen, bibliai módon kezelni.

Dr Emerson Eggerichs és felesége, Sarah több mint három évtizednyi lelkészi és tanácsadói szolgálat tapasztalatainak birtokában, továbbá elmélyült tudományos és bibliai kutatómunka eredményeképpen Amerika-szerte nagy sikerrel ismerteti meg a feltétel nélküli szeretet és tisztelet üzenetét. Sok száz házaspár kezdett másként gondolkodni egymásról, továbbá új módon kommunikálni és sokkal pozitívabban viszonyulni a másikhoz.

Milyen… (tovább)

Új Spirit, 2011
388 oldal · ISBN: 9789639617445 · Fordította: Surjányi Csaba

eri77>!
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet Amire a feleség leginkább vágyik / Amire a férjnek alapvető szüksége van

Mi nők azt talán tudjuk, hogy fontos a férfiak számára a tisztelet, de hogy azt miként adhatjuk meg nekik kevesen tudjuk.
A női lélek pedig szeretetre vágyik, de vajon hogyan érezzük magunkat szeretettnek? Világos, egyszerű, érthető kézikönyv nem csak házasoknak.
Ezt a könyvet szerintem is kötelezővé kellene tenni, még középiskolás korban…

catmother>!
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Alapvető „kézikönyv” minden sikeres párkapcsolathoz. Kötelezővé kellene tenni az olvasását minden házasságra készülő pár részére :)

Silverien>!
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Eltartott egy ideig, de végül csak sikerült befejeznem. Tudom, eléggé vallásos könyv, ez nagyon zavart is benne (ezért a mínusz 1 csillag, anélkül is meg lehetett volna írni…)
A töménytelen Isten magasztaláson kívül nagyon hasznos könyv, mely csak pozitívumot ad, így mindenképp ajánlom elolvasásra azoknak is, akiknek amúgy semmi különös problémájuk nincs az életben, kapcsolatban. Nyújthat újat, érdekes és elgondolkodtató.

AnTomySm>!
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Alapvető mű mindenkinek aki komoly kapcsolatban, házasságban él, vagy igénye van tartós, stabil és legfőképpen boldog párkapcsolatra.

Aemitta>!

Az igazság az, hogy sok férfi szemében könnyebbnek tűnik becsületből a halált választani, mint egy veszekedő, megvetést tanusító feleséghez szeretettel közeleni.