Szeretet ​& Tisztelet 9 csillagozás

Amire a feleség leginkább vágyik / Amire a férjnek alapvető szüksége van
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

A ​feleséget mindenekfelett a szeretettség iránti vágy vezérli. Amennyiben ez a szüksége betöltésre kerül, boldognak érzi magát. A férjet mindenekfelett a tisztelet iránti vágy vezérli. Amennyiben ez a szüksége betöltésre kerül, boldognak érzi magát.

Ha azonban a fenti szükségek bármelyike is betöltetlen, a hátasságban eluralkodik az őrület! Ez a könyv világosan elmagyarázza, hogy a házasfelek, miért reagálnak negatívan egymás felé, illetve tanácsokat ad, hogyan lehet az ilyen konfliktusokat gyorsan, egyszerűen, bibliai módon kezelni.

Dr Emerson Eggerichs és felesége, Sarah több mint három évtizednyi lelkészi és tanácsadói szolgálat tapasztalatainak birtokában, továbbá elmélyült tudományos és bibliai kutatómunka eredményeképpen Amerika-szerte nagy sikerrel ismerteti meg a feltétel nélküli szeretet és tisztelet üzenetét. Sok száz házaspár kezdett másként gondolkodni egymásról, továbbá új módon kommunikálni és sokkal pozitívabban viszonyulni a másikhoz.

Milyen… (tovább)

Eredeti mű: Emerson Eggerichs: Love & Respect

Új Spirit, 2011
388 oldal · ISBN: 9789639617445 · Fordította: Surjányi Csaba

Gazella
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet Amire a feleség leginkább vágyik / Amire a férjnek alapvető szüksége van

Kemény beszéd. Ki hallgatja?

Elmondom, hogy nőtt fel a korosztályom (jelenleg 23 éves vagyok): a nőket régen elnyomták, de most már itt van a mi időnk, és ha egy párkapcsolatban probléma van, akkor annak az az oka, hogy a férfiak még mindig a „régi módi” szerint viselkednek és nem értik a lelkivilágunkat, de mi, öntudatra ébredt nők majd jól megneveljük ezeket az érzéketlen neander-völgyieket, hogy kell egy nővel bánni és egy rendes párkapcsolatot menedzselni.

Kemény beszéd I.:
Ezzel szemben ez a könyv azt mondja, hogyha szeretnéd, hogy jó/jobb legyen a párkapcsolatod, akkor akár férfi vagy, akár nő, magadnak kell változnod, mert elsősorban magadért vagy felelős, másrészt meg sokkal egyszerűbb magadon változtatni, mint a másikon. (Ami nem jelenti azt, hogy jó pillanatban, jó hangnemben nem mondhatnád el, ha valami zavar a másik viselkedésében.)

Azt is elmondja Eggerichs, hogy a férfiak és a nők sok mindenben különböznek, és vannak olyan igényei mindkét nemnek, amelyek a másiknak nincsenek (vagy nem olyan hangsúlyosak), és segít, hogy ezeket az igényeket miként próbálhatjuk betölteni. Nem arra kér, hogy a nők váljanak férfiassá, a férfiak meg nőiessé, hanem segít megérteni egymást és úgy kimutatni a másik felé a tiszteletünket, illetve szeretetünket, hogy meg is értse az illető, és érezze, hogy szeretjük/tiszteljük.

Szerinte a nők számára elsősorban az a fontos, hogy szeretve érezzék magukat, a férfiaknak pedig az, hogy azt lássák, a feleségük tiszteli őket, és így a nőknek a tisztelet, míg a férfiaknak a szeretet terén kell egy kicsit jobban összekapniuk magukat.

Kemény beszéd II.:
Eggerichs szerint nem csak akkor kell elkezdened tisztelettel viselkedni a férjed felé / szeretettel közeledned a feleséged felé, ha szerinted megérdemli. Nem csak akkor kell szeretned és tisztelned őt, ha megüt egy bizonyos mércét vagy álomképet, ami a fejedben létezik.

De hála Istennek a legtöbb esetben, ha a férj elkezdi érezni, hogy most már tiszteled / jobban tiszteled, vagy pedig a feleség megtapasztalja, hogy sokkal szeretettel telibben viselkedsz vele, akkor azt hozza ki belőle, hogy ő még inkább kifejezi a szeretetét / tiszteletét feléd.

Kemény beszéd III.:
Ez az igazán nehéz rész. Akkor is tisztelned kell a férjedet / szeretned a felségedet, hogyha (egyelőre) nem viszonozza az erőfeszítéseidet. A kereszténység nagyon erőteljes tanítása, hogy nem csak azzal kell jól bánnod, aki szintén jól bánik veled, hanem mindenkivel. Neked elsősorban Isten iránti kötelességed, hogy tiszteld és szeresd a házastársadat. Ha hozzámentél / elvetted, akkor neked már a kötelességed, hogy jó felesége / férje legyél.

Kemény beszéd +1:
A nőknek tisztelniük kell a férjüket mint családfőt. Nincs egyenlőség, hanem egyenértékűség van. A férfi természetében az a vágy, hogy a felesége elismerje vezetőnek, nem valami kinevelendő középkori maradék, hanem Isten által belé ültetett jogos igény.

FONTOS! Olyan extrém esetek, hogy valakit ver a házastársa, vagy pedig alkoholfüggő stb. más lapra tartoznak. Itt olyan házaspárokról van szó, akik nem veszélyeztetik egymás testi-lelki épségét és nincsenek súlyos függőségeik, alapvetően jó szándékú emberek.

Nagyon tetszik a könyvben, hogy a férfiaknak és nőknek is szól, így nyugodtan oda lehet ajándékozni házaspároknak vagy házasságra készülőknek.

Azzal, hogy elolvastam a férfiaknak szóló részt is, hogyan bánjanak a feleségükkel, rájöttem, hogy bizonyos vágyaim és viselkedési módjaim nem egyéni furcsaságok, hanem a női mivoltomból fakadnak. Azt hiszem, segít majd nem csak nekem változni, de ha a helyzet adja, a férjem felé is tisztábban kommunikálni, hogy mire vágyom, vagy miért viselkedem úgy, ahogy.

Az is nagyon tetszett a könyvben, hogy rengeteg konkrét példával él, és sok benne az olvasói levél. Az az elméleti váz, amit felvázoltam, csupán a könyv magját adja, de sokkal-sokkal több réteg veszi körül, ami miatt érdemes elolvasni az én értékelésem után is. Csak azért szerettem volna felvázolni, miről szól, hogy lássad, tényleg érdekel-e a könyv, mert szerintem nagyon kemény „harcra” szólít fel. Azért nem egyszerű megpróbálni krisztusi módon élni és szeretni.

Ha pedig feleség vagy, és szeretnéd még inkább kibontva és nőkre szabva olvasni a könyvben foglaltakat, akkor ajánlom – angolul tudóknak – a http://peacefulwife.com oldalt. A tulajdonos, April Cassidy ennek a könyvnek a hatására kezdett el változtatni az Istenhez, a férjéhez és a nőiességéhez fűzött viszonyán, majd évekkel később blogot vezetni minderről. Ha (még) nem vagy feleség, akkor pedig itt van ez az oldat, amit szintén ő ír: http://peacefulsinglegirl.com/

Jó olvasást!

eri77
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Mi nők azt talán tudjuk, hogy fontos a férfiak számára a tisztelet, de hogy azt miként adhatjuk meg nekik kevesen tudjuk.
A női lélek pedig szeretetre vágyik, de vajon hogyan érezzük magunkat szeretettnek? Világos, egyszerű, érthető kézikönyv nem csak házasoknak.
Ezt a könyvet szerintem is kötelezővé kellene tenni, még középiskolás korban…

Aemitta
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Hasznos könyv, de! A papagáj-stílus számomra túl fárasztó volt. A 94. oldalnál fáradtabbanak éreztem magam, az olvasás nem nyújtott kikapcsolódást, nem kötötte le az figyelmem.
@Gazella értékelése velősebben, lényegretörőbben leírja a lényeget, mint a könyv sok-sok példával teletűzdelt közel 400 oldala.

catmother
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Alapvető „kézikönyv” minden sikeres párkapcsolathoz. Kötelezővé kellene tenni az olvasását minden házasságra készülő pár részére :)

Silverien
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Eltartott egy ideig, de végül csak sikerült befejeznem. Tudom, eléggé vallásos könyv, ez nagyon zavart is benne (ezért a mínusz 1 csillag, anélkül is meg lehetett volna írni…)
A töménytelen Isten magasztaláson kívül nagyon hasznos könyv, mely csak pozitívumot ad, így mindenképp ajánlom elolvasásra azoknak is, akiknek amúgy semmi különös problémájuk nincs az életben, kapcsolatban. Nyújthat újat, érdekes és elgondolkodtató.

AnTomySm
Emerson Eggerichs: Szeretet & Tisztelet

Alapvető mű mindenkinek aki komoly kapcsolatban, házasságban él, vagy igénye van tartós, stabil és legfőképpen boldog párkapcsolatra.

Aemitta

Az igazság az, hogy sok férfi szemében könnyebbnek tűnik becsületből a halált választani, mint egy veszekedő, megvetést tanusító feleséghez szeretettel közeleni.