Menedékjog ​– 1956 2 csillagozás

A Nagy Imre-csoport elrablása
Ember Judit: Menedékjog – 1956

„30 év távlatából az ember nem mindenre emlékszik pontosan, és én igyekszem is a tárgyilagosságomat megőrizni, de azért ezekről a dolgokról, amik itt történtek ezekben a napokban, szenvtelenül nem lehet beszélni. Szóval, ez egy olyan példátlan galádság, egy olyan gyalázatos história, hogy a mi kis világunk, az úgynevezett szocialista világ, de az egész világ erkölcsi züllésére jellemző, hogyan tudtak napirendre térni olyan dolgok fölött, amelyek 100 évvel korábban, mondjuk a XIX. században is sokkal nagyobb felháborodást és el nem felejtett megbotránkozást okoztak volna.”

Vásárhelyi Miklós

Tartalomjegyzék

>!
Szabad Tér, Budapest, 1989
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630263637

Most olvassa 1

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

H_Andi>!
Ember Judit: Menedékjog – 1956

Ember Judit: Menedékjog – 1956 A Nagy Imre-csoport elrablása

1998 óta, egy iskolai előadás jóvoltából, foglalkoztat 1956. Mindig nagyon megrendítenek, az akkor történt események, illetve az utána következő megtorlások. Aztán, már 2009-ben látttam Nagy Imréék rehabilitálását, az 1989-es eseményeket, az exhumálást, majd az újratemetést, ami szintén meghatározó „élmény” volt számomra. Szóval, amikor megtaláltam ezt a könyvet a szüleim polcán, nem volt kérdés, hogy el fogom olvasni.
És akkor az értékelés: a könyv elgondolása jó, viszont a megvalósítás nem egészen, illetve a riporter hölgy sem állt a helyzet magaslatán. Nagyon zavart, hogy folyton belevágott a riportalanyok mondandójába, megszakítva a gondolatmenetüket, így tele van félmondatokkal a mű. Valamint az sem volt már valami izgalmas, amikor a sokadik beszámolót olvastam ugyan arról az eseményről, néhány személyes információval, élménnyel kiegészítve ugyan, de mégiscsak ugyanazt. Valahogy több személyes információt vártam volna a könyvtől, de tulajdonképpen szinte mindenki a jugoszláv követségre meneküléstől, a Romániából való hazatérésükig tartó időszakot meséli el, ami többnyire ugyanaz mindenkinél. Talán érdekesebb lett volna, ha összegyúrja a riportokat, vagy egy regény-szerűséget ad ki a kezéből az írónő.


Hasonló könyvek címkék alapján

Mihancsik Zsófia – Popper Péter: A tigris és a majom
Csoma Mózes: Koreaiak Magyarországon az 1950-es években
Kósa Csaba: Tizenhárom perc
Csoma Mózes: Korea és Magyarország 1956-ban
Németh Csaba: 1956
Botta András (szerk.): 1956 – Kezében szabadság
Pallavicini-Andrássy Borbála: Pallavicini-Andrássy Borbála kitelepítési és 1956-os naplója
Rainer M. János: Az 1956-os magyar forradalom
Eörsi László – Feitl István – Ripp Zoltán – Standeisky Éva: Kérdések és válaszok 1956-ról
Ungváry Krisztián: A Mindszenty-mítosz