Eltűntek (Eve Dallas 29,5) 24 csillagozás

Eltűntek

A New York Times négy bestsellerírónője olyan vidékre merészkedik, ahol örökre elveszhet a szerelem, az idő és a tér minden törvénye…

J. D. Robb: Halálos utas… Eve Dallas hadnagy a New York-i kompon nyomoz egy eltűnt nő után. Ha nem ugrott a vízbe és nincs a fedélzeten, akkor vajon hol lehet?

Patricia Gaffney: Amikor Laurie Summer kutyává változott… egy súlyos balesetet követően magához térve Laurie olyan világban találja magát, amely egyszerre ismerős, idegen és nyugtalanító.

Mary Blayney: Elveszve a paradicsomban… Egy elátkozott férfi, aki sohasem léphet ki egy sziget erődjének falai közül, váratlanul reményt nyer a hajótörött ápolónőtől, akinek ráadásul a birtokában van az is, ami elhozhatja számára a szabadságot.

Ruth Ryan Langan: Örökség… Anyja halála után egy fiatal lány Írországba utazik, ahol mélyen eltemetett családi titokra bukkan a lenyűgöző birtokon.

Eredeti cím: The Lost

Eredeti megjelenés éve: 2009

A művek szerzői: J. D. Robb, Patricia Gaffney, Mary Blayney, Ruth Ryan Langan

Gold Book, Debrecen, 2010
368 oldal · ISBN: 9789634261711 · Fordította: Kiss Tamás

Roarke · Eve Dallas · Delia Peabody

rafaelo0824>!
Eltűntek

Csak a J. D. Robb sztorit olvastam belőle, ami elég jóra sikerült. A vége tetszett a legjobban, Eve jól döntött szerintem is, bár remélem, hogy nem lesz baj belőle. Az utolsó Summersetes jelenet is jó volt, Peabody is McNab szintén cukik. Jöhet a harmincadik.

Paulina_Sándorné P>!
Eltűntek

A kedvencem Dallas és Roarke története volt. Szerintem jól döntött Dallas, függeltenül attól, hogy Ivan, mit követett el. Roarke számomra most is csodás volt. :-)
A többi történet is tetszett, fő erő mindben a szerelem ereje volt. Egy anyát spoiler Laurie nehéz dolgon ment át, de neki erre volt szüksége, hogy rájöjjön mi a legfontosabb spoiler Isabelle tisztaság, és szerelmének ereje nagy dolgot vitt végbe. Sebastian a korához képest nagyszerű férfi. :-) Aidan útja érdekes volt, de spoiler

Tímea_Kocsis_2 >!
Eltűntek

Különböző írók, váltakozó színvonal. Most valahogy a rendezőelv sem volt annyira egyértelmű. Eve nyomozása rendhagyó, ahogy az elkövető és az áldozat is. spoiler A másik három történet rövid és kompakt kis novella, önálló történetek.

schalby P>!
Eltűntek

Érdekes kis szösszenetek. Robb hozza a formáját de a többi írónőtől is olvasnák egy egy rendes könyvet nem csak novellát.

Eltűntek

Csak az Eve Dallas-os történetet olvastam, jó volt, mint ahogyan a sorozat többi része is. :-D

MÁSODIK OLVASÁS: 2020. október 3., 18:31 → 2020. október 4., 17:25

Újabb mini rész, újabb fantázia kiélős rész. ;-)
Tetszett, jó volt olvasni. Pörgött, ahogy a mini részek szoktak, érdekes volt, ahogy minden rész érdekes, szerettem, ahogy mindent részt szeretek. :-)
Kémes, láthatatlanná tévő köpenyes, dimenzió kapus történet, a végén teljesen ésszerű magyarázattal. ;-) Szerintem Eve nagyon is jól döntött a végén, spoiler akit Eve-ék üldöztek.
Nem tudom elégszer leírni, mennyire szeretem ezt a sorozatot, mindig tud valami újat mutatni, most sem volt ez másként.
Folytatom is következő résszel. :-)

Leobelo>!
Eltűntek

Az eddig olvasott novellák közül ez volt a legjobb.

kiruu P>!
Eltűntek

Hm, hát elég lassan haladtam vele. Az Eve Dallas novella még nem volt olyan rossz, bár nekem ez tetszett talán a legkevésbé eddig, de a többi…

Maszatostappancs>!
Eltűntek

Csak Eva Dallas történetét olvastam, és ismét meg kell állapítanom, hogy nekem tetszenek a rövid történetei, talán még jobban is, mint az egész könyves változatok. És talán most először, de Éva a gyilkossal érez együtt….

Bella_Black I>!
Eltűntek

Eve története tetszett a legjobban, a többi számomra nem volt az igazi.

Kathreen>!
Eltűntek

Nem tagadom ezt a kötetet egyedül Robb miatt vettem meg. Hozta a formát, imádom Eve és Roarke történeteit.
A többi szerző történetei kimaradhattak volna.

Vivinniec>!

– […] De mi a helyzet a földönkívüliekkel?
– A világegyetem hatalmas. Több titkot rejt, mint amennyit el tudsz képzelni.
– Szerintem bőven elég egy lakott bolygó.

62-63. oldal, Hetedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Vivinniec>!

– […] Egy ravasz nyomozó erre csak annyit mondana: Hmm.
– Valóban.

45. oldal, Ötödik fejezet

K_Maria P>!

– Mennyire fáj a feje?
– A rettenetes és a rohadtul között, félúton.

26. oldal, Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas
Vivinniec>!

– […] Könnyű alábecsülni egy olyan embert, aki nem hivalkodik semmivel.
– Ráadásul aki a fényűzést választja – tette hozzá Peabody –, könnyen elbízza magát.
– Aha, igazad van […].

90. oldal, Tizedik fejezet

Vivinniec>!

– Véleményem szerint nem csupán a gyakorlat és a kötelességtudat teszi a jó nyomozót. Sokkal inkább az a képesség, hogy csalhatatlan érzékkel tesz különbséget jó és rossz között.
– Sokkal könnyebb, amikor a jó és a rossz nem folyik egymásba.

103. oldal, Epilógus

Kapcsolódó szócikkek: Eve Dallas · Roarke
Vivinniec>!

Tényleg: miért nem süllyednek el a hajók? Erről rögtön eszébe jutott, hogy néha igenis el szoktak süllyedni, és úgy vélte, még gondolatban sem akarja tovább feszegetni a kérdést.
A csónak közeledett a hatalmas, narancssárga hajóhoz. Lassan ki lehetett venni a fedélzetsorok korlátjánál álló embereket. Egyesek integettek.
Peabody visszaintegetett.
– Ezt azonnal fejezd be! – utasította Eve.
– Bocs. Csak reflex volt.

14. oldal, Első fejezet

Eve Dallas sorozat · Összehasonlítás