Szelíd ​szépség (Tündérmesék 2.) 185 csillagozás

Eloisa James: Szelíd szépség

Linnet ​igazi Szépség. A báli szezon legszebbjeként ahhoz mehetne feleségül, akihez csak akar, ám egy ártatlan flört és egy rossz döntés mindent megváltoztat. Jó hírén folt esik, így nincs más választása, mint hogy hozzámenjen a rossz természetéről elhíresült őrgrófhoz, Piers Yelvertonhoz, a Szörnyeteghez. Ehhez azonban először meg kell győznie a férfit arról, hogy elvegye…
Piers egy gyermekkori sérülés miatt mogorva, magának való ember lett, akiről azt pletykálják, képtelen bensőséges kapcsolatot kialakítani a nőkkel, és mindenféle asszonyi vonzerőnek ellenáll. A talpraesett Linnetet azonban nem olyan fából faragták, hogy meghátráljon a kihívások elől. Két hetet ad magának arra, hogy elérje, a világtól elzárt walesi kastélyban élő férfi visszavonhatatlanul belészeressen… Ám a lány egyvalamivel nem számol: hogy kettejük párbajában elveszítheti a szívét…
Eloisa James (Éjféli csók) legújabb regényében a Szépség és a Szörnyeteg találkozásának lehetünk tanúi,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435431 · Fordította: Szigeti Judit
320 oldal · ISBN: 9789636436247 · Fordította: Szigeti Judit

Piers Yelverton · Linnet Berry Thrynne · Lady Bernaise · Mrs. Hutchins

nicosia P>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Eddig úgy tűnik az összes magyarul megjelent Eloisa James közül ez lett a kedvencem. Az első fejezetekben még kifejezetten együgyünek tartottam Linettet, és úgy tűnt ez a regény sem húz be különösen, aztán egyszer csak izgalmas lett, és szórakoztató. Ez csak a karaktereknek köszönhető, mert történés alig van benne, viszont a szereplők súrlódásai, a köztük lévő bonyolult kapcsolatok miatt és a korabeli orvostudományba való bevezetés miatt nagyon érdekes és szerethető a regény.

Zsuzsanna_Makai>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Hát imádtam! Nem lehetett nem imádni. Ide nekem Eloisa többi könyvét is. Azonnal. Az elején zavart, milyenek Linnett rokonai, de mivel hamar lekoptak, hamar el is felejtődtek, aztán jött dr. House gróf. Nagyon nagy arc! Együtt pedig… hát sziporka háború dúlt! Egyszerűen zseniálisan jó volt, és az inas? Mekkora jó fej volt már ő is!
Mindenkinek ajánlom a könyvet, és aki kihagyja, az nagyon sajnálhatja.

ncsn87>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Naaaagyon imádtam! <3 Abszolút kedvenc lett! Most pont erre a felüdítő, vicces és romantikus történetre volt szükségem. :D
A Szépség és a Szörnyeteg mindig is a kedvenc meséim közé tartozott. Szóval ezt felnőtt köntösbe bújtatva igazán szórakoztatóra és szenvedélyre sikerült megalkotni.
Piers teljesen olyan, mint doktor House. Annyit nevettem a szócsatákon, amit akár Linnetel, akár a komornyikkal, az apjával, vagy a kiskacsákkal folytatott. :D Linnet volt a megfelelő nő, a kihívás a számára. Bírtam a csajt! Mindig is mondtam, hogy a pasik hiába panaszkodnak a nők miatt, akkor is szeretik a kihívást. Egyébként unatkoznának. :D De persze ez fordítva is igaz. :D Aztán a herceg és a volt felesége sem kevés vidám jelenettel ajándékozott meg. :D
Kedvenc részem, amikor először mennek a medencéhez és meglepődik Linnet, hogy feláll neki, nem lóg… XD Hatalmas! Fergeteges humora van! A párom meg nem értette, min röhögök. :D
Persze itt is van tanulság. Nem minden a szépség és az is eléggé relatív dolog, főleg, ha az ember szereti a másikat, mert az a legfontosabb. *.*
Szóval értetlenül állok a dolog előtt, hogy miért is állnak Eloisa James kötetei ilyen alacsony százalékon. Hiszen a könyv fülszövege sem sugall mást, mint hogy egy könnyed, történelmi romantikus regényről van szó. Aki mást vár, az csalódni fog. Bár szerintem a „könnyed" megnevezés sem teljesen igaz, mert itt is van miből tanuliuk és hova fejlődniük a főhősöknek, ami be is következik.
Szóval olvassátok Eloisa James regényeit, mert nagyon jók, bármikor jólesik a léleknek egy kis vidámság! ;)

Sippancs P>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Rájöttem a titok nyitjára, vagyis hogy miért lopta be magát a szívembe ilyen hamar Eloisa James, illetve a Tündérmesék sorozat: a fergeteges karakterek miatt. Egyszerűen annyira érzi ez a nő, hogy milyen szereplőkre van szüksége az olvasónak, és annyira tudja, hogy milyen tulajdonságokkal ruházza fel az adott szereplőt, hogy le a kalappal előtte. Tökéletesen kidolgozott minden egyes karaktere, legyen szó főúrról vagy inasról, és annyi élettel ruházza fel őket, hogy olvasás közben csak annyi a dolga az olvasónak, hogy hátradőlve élvezze az előadást – szeresse, aki szerethető, és utálja, aki utálható. Az i-re pedig nem más, mint a minden szempontból összeillő szerelmespár teszi fel a pontot, szikrázó levegővel és szócsatákkal karöltve.
Ami a történetet illeti, ebben a részben a Szépség és a Szörnyeteg meséjét használta alapnak az írónő. Ahogy az első kötet, ez is tökéletes feldolgozás lett, izgalmas és fordulatos cselekménnyel, sziporkázó párbeszédekkel, egy kis szenvedéllyel, és a romantika mellett egy csipetnyi orvostudománnyal. A leginkább mégis a csipkelődős hangnem és a könyv humora vett le a lábamról. Annyit de annyit nevettem Piersen, Prufrockon és Linneten! Na és az epilógus… John le sem tagadhatná, hogy kik a szülei! :)
Történelmi romantika rajongóknak kifejezetten ajánlott!

turanett P>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Nem tagadom, hogy számomra ismeretlen volt az írónő. A RARE skóciai rendezvény kapcsán akadtam rá. Nézegettem a neveket, hogy kinek is jelenhetett meg nálunk magyarul könyve. Mikor rátaláltam, arra gondoltam, hogy mivel a történelmi romantikus könyvek nem állnak tőlem távol, csak beszerzem ezt a sorozatot. Milyen jól is tettem. Már az első részt is imádtam, na de ez. A szépség és a szörnyeteg gyerekkorom kedvenc története, na de, hogy még az imádott sorozatommal is megspékelte, hát ez leírhatatlan. Piers karakterét Dr. Hause-ról mintázta. Hihetetlenül jól sikerült. A mogorva Hause a viktoriánus Angliában, ez remek. De Linnet karaktere is páratlan. Sziporkázó humora, és éles nyelve azonnal felkelti a kvázi vőlegénye figyelmét. Igaz elrendezett házasság lenne az övék, de mégis kötődni kezdenek egymáshoz. A mellékszereplők is iszonyatosan jók, főleg a komornyik, de nekem Piers apja is tetszett. Őt sajnáltam, régen rosszul döntött, és ezért az egész élete ráment, de neki is tartogatott az írónő valami különlegeset. Annyira vicces, és cselekményben gazdag történet lett belőle. Imádtam.

Bagneso>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Mi mást is lehetne erre mondani, minthogy kacagtató kikapcsolódás a javából?! :) Talán megspékelhetném azzal is, hogy huncut és szenvedélyes játszadozás egy rendhagyó orvos arisztokrata és talpraesett, feleselős menyasszonya között egy szintén rendhagyó kórház-kastély környezetében. És végül szívet dobbantó aggodalommal kombinált dráma a lezárásra. Nagyon kedvemre való újramesélése volt ez a történet az amúgy legkedvencebb tündérmesémnek! :) A szócsaták, a romantikázás, a szereplők, minden nagyon szórakoztató elegyet alkotott. Alapvetően vidám történet volt, de azért lehetett izgulni is a szereplőkért, a hangvétele pedig egész egyedülálló ebben a műfajban, ami az én olvasatomban csak még élvezetesebbé tette az egészet.

_Enii_>!
Eloisa James: Szelíd szépség

– Az orvosi tanulmányai alatt jött az ihlet, hogy legjobb lesz, ha úgy viselkedik, mint egy dühös hatéves?
– Nem, de mondja, ön szerint működne?

Beauty and the Beast történelmi köntösbe csomagolva,hozzáadva némi cinizmus,egy leheletnyi irónia,és az egész a skarlát járvány idején tálalva. Műfajában kiemelkedő szerintem, és mivel a polcomon csücsül,így még néhányszor biztosan előkapom. :)

zuna19>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Ez egy leheletnyit jobban tetszett mint az 1. kötete a sorozatnak. Viszont a stílusa nekem annyira nem fekszik az írónőnek.
Történetileg jobban vitt magával a könyv. A szócsatákat nagyon bírtam. A főszereplő páros imádni való.

Paulina_Sándorné P>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Élveztem a történetet, jól szórakoztam olvasás közben. Nagyon bírtam Linnet stílusát. Nem semmi ruhája lehetett, hogy terhesnek nézték benne. Piers első pillanattól kezdve csíptem. Nem semmi stílusa volt, Dr. House-ra emlékeztetett sokszor. :-) Nagyon jó volt figyelni, ahogy alakult a kapcsolatuk. Érdekes volt figyelni Piers-t munka közben. Tetszett, amit létrehozott. Nagyon aggódtam Linnet miatt, de bíztam Piers-ben. spoiler

Silverlight>!
Eloisa James: Szelíd szépség

Modernebb tündérmese, mely a szépség és a szörnyeteg történetére épült. Egy olyan kort ismerhettem meg, melyet a szigorú társadalmi kötelezettségek és elvárások szabályozzák. Egy olyan társadalmat, melynek tagjai kiközösítik és hátat fordítanak azon tagjainak, akik nem tartják magukat a szabályokhoz, vagy kicsit is eltérnek a normától, az elvártól cselekedeteikkel és külsőségekben is. Számít az, hogy milyen a háttered, milyen múlttal a hátad mögött születtél. Az egész történet tetszett, szórakoztató, érdekes. Nem unalmas, bár voltak részek, amikor egy kicsit laposabbnak éreztem az egészet. Mindenesetre tetszett a két főszereplő kapcsolatának alakulása. Fontos dolgokat is meg lehet tanulni a könyvből, hogy nem minden a szépség, s sosem tudhatni, hogy mi rejlik egy arc mögött, s milyen titkokat rejtenek magukban az emberek.

320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435431 · Fordította: Szigeti Judit

Csoszi >!

– Talán megártott a túl sok ingola? – kérdezte Piers a beteget.
A férfi úgy nézett rá, mintha az orvos egyszeriben szarvakat növesztett volna.
– Lindorla? Mi az a lindorla? Egyáltalán nem ettem ilyesmit. Piers felegyenesedett.
– Nem ismeri Anglia történelmét. Jobb is, ha meghal.

Kapcsolódó szócikkek: Piers Yelverton
Csoszi >!

– Impotens? – kérdezte Linnet. – Az meg mit jelent?
A kérdést követő néhány pillanatnyi csendben az apa és a nagynéni úgy vizsgálgatták a lányt, mintha valami különleges bogár volna, amelyet most találtak a szőnyeg alatt.
– Ezt te magyarázd el – szólalt meg Lord Sundon a sógornőjéhez fordulva.
– De nem a te jelenlétedben – felelte Zenobia.

Szelén>!

– Jó estét menyasszony.
– Belzebub – felelte a lány kissé oldalra döntve a fejét. ….
…- Lefokoztak – mondta Piers, és ismét a tálalónak támaszkodott.- Szinte biztos vagyok benne, hogy régen Lucifernek szólítottak az emberek. Belzebub alacsonyabb rendű ördög volt, igaz?
– Szerintem összekeveri a démonjait. Belzebub csupán egy másik neve a Sátánnak.
– Ó, akkor rendben van – felelte Piers. – Azt hiszem, korábban már említettem, mennyire erős bennem a versenyszellem.

Tóth_Orsolya_3 P>!

– A sátán megkísértése – jegyezte meg az apja mogorván. – illetlen ilyen fedetlen kebellel járni.
– Még nem volt hozzá szerencsém – felelte Linnet. – Egy herceg megkörnyékezett ugyan, de a sötétség ura még nem.

Szelén>!

– A fiam egyházi ember – jelentette ki Sandys felháborodottan.
– Akkor már minden világos – felelte Piers. – Mindenki hazudik, de a papok sportot űznek belőle. A fiának szifilisze van. A csuhások gyakran szenvednek ebben a betegségben és minél áhítatosabbak, annál súlyosabb a kór. Abban a pillanatban tudnom kellett volna, amikor megláttam az imakönyvet.

Tóth_Orsolya_3 P>!

– Ettől a sok gyengéd érzelemtől felfordul a gyomrom így kora reggel.

hrabi>!

– Nincs semmi különös a dekoltázsomba.
– Úgy fest, mint egy könnyű fregatt.
– Micsoda?
– Könnyű fregatt. Könnyű nőcske.
– A fregatt nem egy hajó?
– Pontosan, méghozzá az a fajta, amelyik minden kikötőben kiköt.
– Mindent megtettem azért, hogy lefektessem az alapokat, ami az ön erkölcsi neveltetését illeti, de már túl késő volt.
– Ez nem igazságos – felelte Linnet. – Még egy nagyon könnyű, fiatal fregattnak is meg kell adni a lehetőséget, hogy legalább egy kikötőben kikössön, mielőtt elsüllyedne.

Csoszi >!

– Nem, de mondja, ön szerint működne?

Kapcsolódó szócikkek: Linnet Berry Thrynne · Piers Yelverton
Csoszi >!

– Maman – mondta Piers, meghajolt, és megcsókolta az asszony ujjvégeit.
De ahogy körülnézett, sehol nem látta a férfit, aki ennek az egész női hóbortnak a célpontja lett volna.
– Hol van a herceg?
– Ki? – kérdezett vissza az anyja megvetően.
– Tudod, sasorr, széles arccsont, józan tekintet. Annak idején közel laktunk egymáshoz.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Bernaise · Piers Yelverton
Dórica P>!

– Kíváncsi volnék, van-e ebben a kastélyban könyvtár – mondta komornájának, Elizának. – Csak öt regényt hoztam magammal, de idefelé a hintóban már mindet elolvastam.
– Nem olvashatná el őket újra? – kérdezte Eliza, miközben egy törülközőt nyújtott úrnőjének. – Pazarlásnak tűnik, hogy az ember csak egyszer lapozza végig őket. Akkor már érdemesebb egy kalapot venni, amit többször is lehet használni.
– Lehet, hogy ezt újraolvasom – mondta Linnet, és fejével a Camilla felé intett. – Egész élvezetes volt. Azt a másikat, a Miss Botterworth és az őrült bárót Sarah Gorelytől már kétszer elolvastam. Valójában háromszor.

Tündérmesék sorozat · Összehasonlítás