Bolond ​szerelem (Hercegnő kvartett 2.) 79 csillagozás

Eloisa James: Bolond szerelem

Lady ​Henrietta Maclellan távolról rajong London báli forgatagáért, amelyben neki, vidéki kisasszonyként még soha nem lehetett része. A kedves, segítőkész, szókimondó lányt mindenki szereti és félti környezetében: nem csupán árvasága miatt óvják őt, hanem életének tragikus titka miatt is. A lány önfeláldozóan elnyomja saját vágyait, hogy másokon segíthessen, még ha ez azzal is jár, hogy örökre lemond a szerelemről. Egészen addig a napig, amíg váratlanul két, hozzá hasonló árva gyerekbe botlik, akik nagyvárosi, piperkőc mostohabátyjukkal, Simon Darbyvel érkeztek a kisvárosba.
A férfi azért látogat el Wiltshire poros, unalmas városkájába, hogy nagynénje, Lady Rawlings otthonában vendégeskedjen elárvult kistestvéreivel, akiket örökbe fogadott, s hogy kinyomozza, vajon nagynénje valódi vagy csupán álterhességével készül-e őt kitúrni jogos örökségéből. Pedig Esme Rawlings ha akarná, sem tudná színlelni állapotát, amely a legsötétebb kétségbeesésbe taszítja őt, egészen addig a téli… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2011
314 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433369 · Fordította: Beck Anita

nicosia P>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Ez a történet érdekes volt, rövid és gyorsan olvasható. Ugyanakkor egyáltalán nem volt következetes. Az alapkonfliktus már az elején megdőlt spoiler, több furcsa tartalmi tévedés is van benne spoiler és a szereplők közti feszültség a tudatlanságon alapul. Simon úgy válik szimpatikussá, hogy a jelleme nem változik, nem kapunk róla plusz információt, csupán a Henrietta általi megítélése válik pozitívabbá, és a többi. Felbukkan a történetben a sorozat többi szereplője, de ők sem tesznek többet a történethez. Sebastian helyzete a korban gyakorlatilag elképzelhetetlen, Rees egy tuskó, Helen szerepe itt az előző regénybeli szerepénél laposabb. A regény szókészlete is fura spoiler Nagyon sok sebből vérzik, de szórakoztató, ez kétségtelen.

Zsuzsanna_Makai>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Nekem ez nagyon bejött. Mivel közvetlenül az első rész után olvastam, nem esett nemezemre követni h ki kivel van.
A főszereplők jó arcok voltak, a gyerekek is, Esme vonal is, és hát persze kíváncsivá tett, vajh mi lesz Rees-ékkel?
Az tetszett a legjobban benne, h bármi probléma felmerült, megbeszélték, és együtt vágtak bele.

anikho>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Nagyon szerettem olvasni! Sokkal jobb, mint az első rész.
Kellene egy film belőle.
Henrietta és Simon nagyon jó páros. Vicces párbeszédek, igazi akadályok.
És annyira jó volt Esme szála is! :) spoiler

Történelmi romantikusnak isteni, esős napokra meg főleg.

Silverlight>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Sokkal rosszabbra számítottam, de kellemesen csalódtam. Értékelése alapján úgy éreztem nem biztos, hogy szeretni fogom, ráadásul nem is nagyon olvastam eddig az írónőtől. Kicsit nehézkesen olvasható, de egyébként maga a történet nagyon tetszett. Nem sablonos, s külön tetszett a két szerelmi szál. A mellékszál pont annyira felkeltette a figyelmem, mint a főszál. A vége sikeredett egy kicsit gyorsra, de ennek ellenére tetszett. Egy felmerülő probléma megoldása is megtörténik, s nem hagy igazából megválaszolatlan kérdéseket.

General Press, Budapest, 2011
314 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433369 · Fordította: Beck Anita
l_moni>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Nem hittem volna, hogy ilyen jó kis könyvre akadok a Coop polcán.
Bírtam Henriettát, ahogy próbált együtt élni a testi hibájával, bírtam Simont ahogy egyszerűen nem vette észre azt a kis hibát :)
Annyira jók voltak együtt, a beszélgetéseik, a a köztük lévő vonzalom, a köztük lévő különbségek. Mind, mind jobbá tették a könyvet.
A férfi aki imád tökéletes lenni és a nő, aki nem tud sose tökéletes lenni.
A gyerekek meg csak hab a tortán.

Trice29 P>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Üdítő olvasmány, gyorsan haladtam vele. Simon és Henrietta párosa határozottan szórakoztató és humoros volt. Volt több gyermekáldás is, ami nálam plusz pontot jelent!
Határozottan folytatós, kell ez most levezetésnek nekem.

Ani249>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Szeretem a romantikus történelmi könyveket. Ez a sorozat az egyik kedvenc. Egy polgárpukkasztó baráti társaságról szól. Ebben a részben a piperkőc és a sánta lány egymásra találása játsza a főszerepet. Igazán szórakoztató! Érdekes gondolat volt az ecetes szivacs! Hogy ez kinek juthatott az eszébe???

sahi P>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Nem bántam meg, hogy belevágtam a második részbe. Sokkal jobban tetszett, mint az első. Henrietta és Simon párosa üdítő volt, vicces, romantikus.

Ingryd>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Tetszett ez a kötet is. Régen olvastam a Szerelmes hercegnőt és nehéz volt visszaemlékezni a történetre, a szereplőkre. Szimpatikus volt Henrietta jelleme és Simonéi is, bár nála kicsit idegesítő volt a piperkőcösség. Nehéz elképzelni, hogy abban a korban ennyire nyíltan imádja valaki a divatot és a csipkét. Tetszett Simon két kishúgának figurája: a gyomorproblémás csöppség és az „anyátlan kislány” is.
Esme és Sebastian történetét bemutató mellékszál is érdekes volt, de még mindig nincs lezárva. Kell a folytatás…

suzyfox>!
Eloisa James: Bolond szerelem

Már jó régen olvastam az első részt és úgy emlékszem, nem voltak valami szimpatikusak sem a nők, sem a férfiak. Talán mert nem vagyok a nyitott házasság híve, meg ezzel kérkedni olyan bárdolatlanság. Dehát a régensség kora, ugye. Ebben a részben szerencsére kevés szó esik a hűtlenségről, inkább a hűségre helyeződik a hangsúly. És Simon egész ügyesen megbirkózik a tisztes háziasszonyok beléjük nevelt prüdériájával. No meg Henrietta csípőficamával. A gyerekek szinte aranyosak voltak, de azért Josiet néha szívesen megpofoztam volna, amolyan nevelő célzattal. Esme és Sebastian nyavalygása nem adott hozzá a történethez. Talán annyit, hogy megdobta az oldalszámot. Jó volt, könnyed volt, gyorsan lehetett olvasni.

Ingryd>!

– A férfiak alapvetően bolondok, ezért szerencsénkre könnyű őket a megfelelő irányba terelni.

22. fejezet

Kim_H_Angel>!

„…A baba éppen akkor fejezte be a szopást, és annyi tejet megivott, hogy a hasa úgy feszült, mint egy dob. Elégedetten feküdt az anyja karjában, és szinte részegnek tűnt, akár egy szabadságon lévő tengerész….”

Negyvenhatodik fejezet

csilla0923>!

Vannak férfiak, akik rozmárrá változnak, amikor dühösek: fújtatnak, és minden szőrük égnek áll.

csilla0923>!

Úgy hallottam, egy gyapjúkereskedő lánya az idei szezonban piacra kerül…állítólag ő a leggyapjasabb.

Kim_H_Angel>!

„…Henrietta néhány pillanatig a száját harapdálta, majd olyan gyorsan lerántotta róla az alsóneműt, hogy a férfi felszisszent, és előrehajolt.
– Az ördögbe is! – csattant fel, a családi gyémántokat szorongatva. – Ez fájdalmas ám!…”

Harminchatodik fejezet

O_V_Márta>!

– Ahogy én tudom, alig beszéltek egymással. Feltételezem, hogy az örököst is néma csendben nemzették.

Hercegnő kvartett sorozat · Összehasonlítás