Mama, ​kérlek, meséld el nekem! 3 csillagozás

Elma van Vliet: Mama, kérlek, meséld el nekem! Elma van Vliet: Mama, kérlek, meséld el nekem!

Milyen játékokat játszottatok gyermekkorodban?
Hogyan telt egy átlagos nap az iskolában?
Emlékszel még, mikor és kibe voltál először szerelmes?
Milyen érzések töltöttek el, amikor nagymama lettél?
Életed mely pillanatait élnéd át újra szívesen?

A Mama, kérlek, meséld el nekem! egy különleges emlékkönyv, tele nagyszerű, kreatív, olykor egészen megható kérdésekkel. Kiváló ajándék minden nagymamának, és egyúttal minden unokának.

Kérjük meg nagymamánkat, válaszoljon a kérdésekre, ossza meg velünk gondolatait, emlékeit, ragassza be kedvenc fotóit – majd adja vissza nekünk a könyvet. Így lesz ez a legszemélyesebb könyv, amit valaha olvastunk, hiszen csak kettőnkről szól…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Emlékek ajándékba Partvonal

Partvonal, Budapest, 2020
Partvonal, Budapest, 2015
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155283697 · Fordította: Várnai Péter

csucsorka IP>!
Elma van Vliet: Mama, kérlek, meséld el nekem!

Persze, mire adok öt csillagot? Mondhatjuk, hogy magára az ötletre; a külsőre, a jól átgondolt jól szerkesztett témákra és kérdésekre, a sorvezetőkre, a lehetőségekre, amikkel üresen is értékelhető ez a kötet.

De az ajándékok ajándéka természetesen az, ha van kérdezhető nagyszülő, hova tovább, ha a nagyszülő szívesen mesél és szívesen ír is. (Nagypapám például imád sztorizni, bármikor bármit kérdezhetek tőle, de a kötet férfipárját visszautasította, neki sajnos nincs türelme töltögetni. Egyébként az ilyen esetekre is ajánlom a könyv megvételét gyerekeknek, unokáknak – ha a szülők nem is írnak, ezeket a kérdéseket tényleg érdemes egy életben egyszer feltenni, és csodálatos élmény hallani rá a válaszokat, hogy egyéb jótékony hatásokról ne is beszéljünk most.)
Én ugye a világ mázlistája vagyok, mert a Nagymamám él, és csodálatos is és szívesen töltögette ezt az ajándékot. 2017 őszén kezdte, ma kaptam tőle vissza családfával, sok fotóval, újságkivágásokkal, az imádott betűivel és az értékrendjével, történeteivel.

Százszor hallott sztorik mellett sosem hallott történetek, szokások, emlékek is helyet kaptak benne. Mélyek vagy épp olyan vidámak, mint az, hogy Alain Delon miatt háromszor nézte meg a Rocco és fivéreit; vagy ahogy teljes természetességgel meséli, hogy valami Gabriel García Márquez látogatott el a szülővárosába… (Persze utána megtanulta, ki is volt ő.)
Itt van apukám, a ruhák, amiket ma – a folyton visszatérő divat szerint – újra meg újra hordok én is. Szerelem, házasság, családi mintáink, történeteink…

Igaza van annak, aki azt mondja, addig kell Őket kérdezni, ameddig lehet. Végtelen hála, hogy nekem még van kitől kérdeznem, és akitől kérdezek, szeretettel mesél. ♥️
Mama néhány sorát legszívesebben világgá kürtölném, de intim gyönyörűségek ezek, amiket inkább megőrzök a családunk kincseiként.
Viszont szeretettel megosztom az egyik válaszát.

Mi a legfontosabb tanácsod arra, hogy sikeres legyen egy párkapcsolat?
„szeretet, figyelem, türelem, megbocsátás, elismerés, értékelés, dicséret, csend és nyugalom; önálló – és sok-sok közös program, kirándulások” – sorolja, és hihetünk neki, hiszen 59 év „járás”, 56 év házasság bizonyítja, hogy a „recept” működik.

Partvonal, Budapest, 2015
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155283697 · Fordította: Várnai Péter
Utószó>!
Elma van Vliet: Mama, kérlek, meséld el nekem!

A kötet igazán szép kívülről, az aranyos szívecskés minta már az első pillanatban megfogott. Belülről pedig egy vonalas füzetre hasonlít a könyv, így könnyű írni bele, és minden oldalra két kérdés jut. Bár egyelőre még nem írt a nagyim a könyvbe, úgy gondolom, hogy elegendő a hely, hogy meg tudja válaszolni a kérdéseket, ráadásul vannak üres oldalak, ahová extra történeteket írhatnak, és fotókat ragaszthatnak a nagyszülők. Így a könyv kitöltésével egy igazán egyedi, különleges emlék készíthető, amit biztosan szívesen olvas minden unoka.

A kötet kérdései is nagyon jók, vannak köztük általánosabbak, és egészen izgalmasak is. A kötetben nagyon-nagyon sok kérdés kapott helyet, ezért biztosan nem egy-két napig ad elfoglaltságot a kitöltőknek, de ez idő alatt biztosan nagyon sok olyan kérdésre kapunk választ, amit sosem kérdeztünk volna meg egyébként. Bár láttam már hasonló könyveket, még egyik sem fogott meg ennyire, és mivel a nagymamámnak is tetszik a kötet, így bátran ajánlom, hogy lepjétek meg egy ilyen emlékkönyvvel az édesanyátokat vagy a nagymamátokat!
Bővebb értékelés a blogon: https://www.utoszo.hu/2020/04/30/elma-van-vliet-nagyi-kerlek/