Fagyos ​december 56 csillagozás

Ellyne: Fagyos december

Vannak pillanatok, amikor újrakezdjük. Vannak pillanatok, amiket sosem felejtünk. És vannak pillanatok, amiket örökre kitörölnénk az életünkből.
Mila és Reed sosem voltak barátok. Sőt, az érzés, ami leginkább jellemezte a kapcsolatukat, az az utálat. De miért vagyunk képesek annyira gyűlölni valakit, amikor visszatükrözi minden létező hibánkat? Erre a kérdésre keresi a választ Mila és Reed, amikor a lány egy késő éjszakai baleset után felébred. Azt viszont nem érti, hogy mi történt Reed-el. Ő már nem az az ember, akit azelőtt megismert.
Már semmi nem olyan, mint azelőtt…

PublishDrive, 2021
546 oldal

klara_matravolgyi>!
Ellyne: Fagyos december

Lehet hogy a könyv címe Fagyos december, de ez a történet garantáltan felmelegíti mindenki szívét. ♥
Az írónő azért profi, mert felesleges dráma nélkül, mégis lebilincselően tud mesélni. Nagyon jól bánik a szavakkal, főleg ami az érzelmeket illeti, egy mély szerelem kialakulását írta le nekünk életszagúan. Vannak kételyek, Mila és Reed családi háttere sem fenékig tejfel, mégsincs az a felesleges huzavona vagy drámázás, amivel véleményem szerint sok könyv hangulatát rontják el.
Itt nem csak a szerelmen van a hangsúly, a család is nagyon fontos szerepet kap. Megbocsátás, elengedés, elfogadás, ezeket kell megtanulniuk a szereplőknek.
Nagyon élvezetes történet, bátran ajánlom azoknak, akik egy tiszta és megható szerelemre vágynak.

Finn_Hudson>!
Ellyne: Fagyos december

Gyönyörű történet, amelyben az írónő hűen ábrázolja a tizenéves korosztály problémáit, mindezt nem a valóságtól elrugaszkodottan. Szerethető karaktereket alkotott, akik bár sokszor hibáznak, tévedéseiket beismerik és igyekeznek fejlődni, jobb irányba változni. Mila-n és Reeden kívül a mellékszereplők is fontos szerepet kaptak a történet alakulásában: Mason, a nagybácsi, Rosaline és Cassandra karakterét emelném ki, róluk még szívesen olvasnék a jövőben.
Bátran ajánlom, és nemcsak a tizenéves korosztálynak. :)

MissFortune>!
Ellyne: Fagyos december

Jó kikapcsolódást nyújtott. Én alapvetően szeretem az ellenségből szerelem sztorikat, így itt sem volt másként. A többi ilyen típusú könyvvel szemben, ebben annyira nem tapasztalhatjuk meg a két főszereplő egymás iránti utálatát, amelynek gyökere egy családi konfliktus. Kisebb- nagyobb visszaemlékezésekből tudhatjuk meg, mi történt. Szerintem egyáltalán nem volt éles váltás a gyűlölet és szerelem közt, sőt, nagyon finoman, romantikusan lett tálalva a kapcsolat. A könyv első fele nagyon tetszett, aztán valahol a közepe táján elült. Semmi nem kavarta úgy igazán fel az állóvizet, inkább apróságok történtek.
Ez a történet olyan igazi. Valós problémákat, valós érzelmeket vonultat fel. Érinti az iskolában történő szóbeli bántalmazást is, ami a mai világban roppant fontos téma…
Különösen tetszett, hogy mindkét főszereplő szemszögét olvashattam. A szereplők szerethetőek, Mason bácsi és a pszichológus lett a kedvencem. Ettől függetlenül kissé felejthetőnek tartom őket, nincsenek annyira érdekes tulajdonságaik. Viszont ez nagyon vegyes érzelmeket szül bennem, mert a másik gondolatom az, hogy végre egy könyv, ami nem elrugaszkodott, szinte nem is e világi főszereplőket vonultat fel. Nem. Itt a főszereplőink normális, hétköznapi emberek, hétköznapi gondokkal.
Köszönöm szépen a lehetőséget @loveyourdemons

Ellyne: Fagyos december

Ellyne fantasztikus történeteket ír, melyben színvonalasan fogalmaz és a lehető legtöbb érzelmet megjeleníti a lapok rengetegében. Regényeiben a drámai cselekmény, a romantika és az erotika tökéletes egyveleget alkot. Művei cselekménygazdagok, melyek színesek és sokrétűek. Az írónő egyedi stílussal rendelkezik, választékosan és nyomatékosan használja a szavakat a köteteiben.

A Fagyos december egy szívet melengető, megdöbbentő mű a szerelemről, a reményről és az elengedésről. Mila és Reed hosszú ideig az őseik viszálya miatt érzett haragot és gyűlöletet egymás iránt, azonban tragédiának kellett történnie ahhoz, hogy megértsék a családjuk múltja nem bélyegezheti meg a kettejük kapcsolatát.

Ellyne kellő érzékiséggel, olvasmányosan írja le a fiatalok egymásra találását. Nem erőltetett a közeledésük egymás felé, hanem minden pillanat adott a szerelembe eséshez.

Az olvasmány könnyeket és mosolyt is kicsalt belőlem, ezt pedig köszönöm az írónőnek!

A teljes értékelésem itt olvasható: https://bookishmomentsblog.blogspot.com/2021/05/ellyne-…

csakegyluca>!
Ellyne: Fagyos december

Amikor Ellyne megkeresett azzal, hogy el szeretném e olvasni az új könyvét, utána se néztem, azt sem tudtam miről szól, egyből beleegyeztem. Ezúton is szeretném neki megköszönni ♥♥♥ Majd mikor rákerestem, nagyon felkeltette az érdeklődésemet a borító és a fülszövege. De egyben féltem attól, hogy ebben a nehéz időszakban hogyan tudok majd kiolvasni egy 524 oldalas könyvet. Hát így.
Mila és Reed között eléggé romlott kapcsolat uralkodik egy családi csetepaté miatt. Ám egy baleset mindent felborít és megváltoztat. Mila elkezd vonzódni Reed felé és fordítva. De miért lett az ellenségből szerelem? És mi történt a két család között? Hova tűnt Mila anyukája és miért? Mindenre választ kaphatunk ebben a könyvben.
Mint az előbb említettem a két fiatal egy hatalmas családi dráma főszereplői lettek. És emellett az a legdurvább, hogy a város többi lakója is bekapcsolódik ebbe az egészbe. Nem csak Mila és Reed famíliájába, de iskolatársaikéba is beletekinthetünk.
A szemben álló felek között egy kicsit Rómeó és Júlia kapcsolat alakul ki az elején, én így éreztem. De ez a vonal abszolút eltűnik a történet folyamán.
Azt vettem észre, hogy itt is látszik, hogy egyes férfiak mennyire durvák és lükék tudnak lenni egy lánnyal szemben. Ugyanis Reed annyit szekálta, piszkálta és bántotta a nagy szerelem előtt Milát, hogy az már nekem is rosszul esett. Nem is csodálom hogy szegény lány a mosdóban sírt. Én is ezt tettem volna. De Reed hál' istennek megváltozott.
A helyszín szerintem egy nagyon kellemes hely. Kis kertváros, nagy iskolával és persze pletykás szomszédokkal. Szívesen élnék itt, bár a városban terjengő híreket nem biztos hogy hallani akarnám.
A könyv egyes részei és mondatai viccesek voltak. Ellynenek van valami különleges humora, amivel eddig egy könyvben sem találkoztam és ez nagyon jó.
Érdekes és jó volt két szemszögből olvasni a regényt. Mit gondolhat egy férfi és mit egy nő. Nagyon furcsa az, hogy mekkora ellentét van a két gondolkodás között és egyben mennyi kapcsolat is. Mindig is kedveltem tanulmányozni az ilyesfajta helyzeteket. Meg kell hogy mondjam, a férfi karakterek mindig hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek, míg a nőknél ez felborul és változatos. Azt hiszem erre szokták azt mondani hogy a pasik egyformák. De természetesen ezt meg lehet cáfolni olyan irodalmi művekkel mint a Jane Eyre, Az Operaház fantomja na meg a Disney mesék. XD

Mila egy erős és bátor karakter. Tetszik hogy ennyire tudja tartani magát, nyitott mindenre és elfogadó. Neki talán még nehezebb múlt van a háta mögött mint Reednek, mégis ő jobban tudja féken tartani az érzéseit.

Reed egy eléggé változó érzésekkel ellátott személyiség. Felkaptam a fejem arra hogy ennyire hamar megváltozott és belead mindent. Azt hittem el akar érni ezzel valamit ami az ő érdekeit fogja szolgálni. Majd aztán egy nagyon szerelmes fiú vált belőle.
Egy izgalmas és érdekes olvasmányt tudhatok magamnak. Lágy befejezéssel meghintve, hidegen tálalva. Kíváncsian várom a többi regényét is Ellynenek. Ezt pedig mindenkinek ajánlom.
További: https://csakegyluca.blogspot.com/2021/03/ellyne-fagyos-…

vikcs>!
Ellyne: Fagyos december

Először is köszönöm @loveyourdemons, hogy már a kezdetektől végig követhettem Mila és Reed történetét, hatalmas megtiszteltetés♥ Hát még az, hogy ennyire adsz a szavamra, a véleményemre és a tanácsaimra! ♥
Imádom az „ellenségekből” barátok történeteket, hiszen annyira jó, ahogy a szemünk előtt alakulnak át az érzelmek és kezdenek mindketten rájönni, hogy ez már valami több. Nagyon tetszett, ahogy a múltba is betekinthettünk, megtudhattuk, mi áll ennek az ellenségeskedésnek a háta mögött és miért is bántak így egymással.
Az egyik gyengém lett a slowburn love és Ellyne ezt itt előszeretettel használta, én pedig egyenesen odáig voltam érte! A közöttük lévő folyamatos feszültség és a kimondatlan szavak vibrálása tetőfokára hágta az érzelmeket mind a szereplőkben, mind az olvasóban.
Reed-be pedig egyszerűen csak én is szerelmes lettem. Imádtam, ahogy kiállt Mila mellett, ahogy megvédte és gondoskodott róla. És plusz pont, amiért tudtuk hogy jóképű, de nem tipikus romantikus regény alapján ment a sztori, tehát nem volt állandóan emlegetve hogy mennyire szexi, mennyi kocka van a hasán, mégis az olvasó bele tudott szeretni, már csak a lelke miatt is.
Milával pedig szerintem a legtöbbünk tud hasonulni, hiszen kis törékeny, lelkiismeretes lány, aki mindenkinek csak jót szeretne.
A szerelmi szál mellett elég fontos témák is szerepet kapnak, mint például a családi kapcsolatok, a továbbtanulás nehéz kérdése, iskolai pszichológus szerepe és még nagyon sok olyan dolog, ami segítheti a fiatalabbakat abban, hogy mindenkinek vannak nehézségei az életben, de mindent meg lehet oldani! Ne adják fel és kergessék az álmaikat!
Egy szó mint száz, számomra újabb szintre emelkedett Ellyne, nem tudom már komolyan, hová tudja fokozni, de mindig tud számomra újat mutatni és folyamatosan érzem a fejlődést rajta, a történetein, a karaktereken. Az év egyik kedvenc olvasmánya már megvan! :)

Pesu>!
Ellyne: Fagyos december

Amin az írónő neve van, az garancia egy jó sztorira, az izgalom, a nevetésre, az aranyos karakterekre, a romantikára, a szaftos részletekre és persze egy letehetetlen könyvre! Nincs olyan amit ne olvasnék el tőle bátran, mert tudom, hogy tetszeni fog!
Ezzel a rörténetével sem volt másképp! ;) Bár senki sem tudja Huntert letaszítani nálam a trónról, azért mégis nagyon erős a mezőny! ;)
Azért nem kevés fantázia van ebben a regényben! És az írónőnk mindig törekszik arra, hogy imádjuk a karaktereit! Hiszen nem lehet őket nem szeretni! Bár néhol nekem igazán csöpögősek voltak, mégsem tudom nem szeretni ezt a történetet! Mert minden más annyira jó volt! Annyiszor nevettem fel hangosan olvasás közbe, hogy többen megkérdezték, hogy mi bajom van! XD
Imádom az olyan könyveket amik megnevettetnek! Nagyon! Így ezt is imádtam! :))

Nagyon sokat jelent, hogy a megjelenés előtt már olvashattam! Nagyon szépen köszönöm a bizalmat és hogy megkaparinthattam ezt a csodás történetet drága Ellyne! ❤

Sippancs P>!
Ellyne: Fagyos december

Ha most 16 éves lennék, imádnám ezt a könyvet. Kétszer ilyen idősen viszont már csak néhány óra kellemes időtöltést jelentett.
Alapvetően szerettem Reed és Mila párosát, jók voltak együtt, és a kémia is rendesen működött közöttük. Tetszett az is, hogy a baleset körüli titok nem húzódott el a könyv végéig, és nem lett belőle egy elcsépelt konfliktus. Ellyne stílusa is bejött, gördülékeny és szórakoztató volt, a rövid fejezetek pedig jól illettek a történethez. Illetve nem tudom, hogy a borító kinek a keze munkáját dicséri, de rettenetesen passzolt a könyvhöz, ilyen teli szájjal vigyorgós, huncut dögnek képzeltem el Reedet, és ilyen kedves, mosolygós lánynak Milát.
Viszont!
Számomra picit kidolgozatlan volt a cselekmény. Az írónő túl sok tőmondatot használt, és kevés összetettet. Néhol azt éreztem, hogy a párbeszéd a leíró részek rovására megy, pedig sokszor jobb lett volna ilyen formában megismerni a szereplőket. Plusz egy dolgot írtam még fel magamnak, ami leginkább logikai hiba: spoiler?
Összességében ez egy kedves és szeretnivaló ifjúsági történet, ami ha megtalálja a célcsoportját, sok 4 és 5 csillagot fog még jelenteni a könyvnek.
Ezúton is köszönöm az írónőnek a lehetőséget!

Anita_Simon>!

Imádom Evelint, a könyveit☺❤
A kamaszok éveit körbeölelő témákat, amik ugyan nem mindenkinek vannak, ám mégis fontosak. Megismerni a gondolatokat, a tanácstalanságot, a felnőtté válást, ahogy megélik, nekem mindig nagyon tetszik.
Igaz nekem személy szerint ilyen gondjaim nem voltak, túl hamar kellett felnőnöm.☝️☺ Talán ezért is érdekel ez a téma még mindig, holott már rég kinőttem ebből a korosztályból.
Ebben a történetben a csonka család, a szülő nélküliség, az első szerelem megélése és az ezzel járó viták, gondok feldolgozásával találkozhatunk.
Nem mellékesen a pszichológus fontosságáról, hisz sokan nehezen dolgoznak fel bizonyos élethelyzeteket.
Mila, a jólelkű lány. Imádtam, iszonyatosan szerethető karakter.
Mason, aki Mila nagybátyja és egyben nevelőapja. Nem tudom, hogy sikerült neki, amit Milával tett, – hogy felnevelte, gondoskodott róla kiskorától kezdve, mellette állt,amikor kellett,- de nagyon hálás vagyok neki, hogy ennyire jó munkát végzett, és ilyen csodás lánnyal ismerkedhettem meg☺❤
Reed, egyem a kis szívét. Tipikus meghúzom a csaj haját, mert tetszik nekem, nem ám elmondanám neki, hogy tetszik… Annyira gyerekes, és mégis szerethető. Bár az a sok bántásos adok- kapok Reed és Mila között, nem kellett volna. A baleset sem kellett volna… ám ennek következtében módosult a hozzáállásuk egymáshoz, szóval valahogy mégis kellett.
A haveri kör is totálisan jó volt, hisz igaz barátokra mindenkinek szüksége van
Köszönöm @loveyourdemons, hogy olvashattalak, hogy megírtad a történetüket, imádtam❤❤❤

Kedvenc idézetem:
" A család számunkra jelenthet bármit. Mindenkinek mást. Lehet egy állat, egy partner, egy szülő. Vagy mindenből kettő. Lehet csonka család, mint az enyém. De egy biztos, hogy a család, az mindig család marad, még akkor is, ha mások az ellenkezőjét állítják."❤

luthienlovemagic IP>!
Ellyne: Fagyos december

A szerző felkérésére olvastam el a könyvet, de sokáig halogattam. Valamiért mindig hátrébb tolódott a sorban, de tavaly év végén mégis sort kerítettem rá. Az ifjúsági romantikus nem az én zsánerem, de ennek furcsamód már a fülszövege megfogott, mert ennek alapján is éreztem, hogy ez a kötet más lesz, mint az ebben a zsánerben íródottak zöme.

A feltételezésem be is igazolódott. Ahogy fogytak az oldalak, egyre erőteljesebben rajzolódott ki előttem a gondosan felépített, minden részletében kidolgozott történet, amihez határozott írói hang társul. Érződött, hogy ez nem a szerző első műve, meglátszott rajta az írás terén szerzett tapasztalata, a megtanult fogásokat pedig jól építette be a regényébe. A kötet a hangulatokat is kiválóan váltogatja, egyszerre tud komoly és könnyed lenni, és remekül vegyíti ezt a két atmoszférát, miközben a szereplői útját egyengeti. Egy jó ifjúsági regény minden alkotóeleme megvan benne.

Bővebben: https://www.luthienkonyvvilaga.hu/2022/02/ellyne-fagyos…

cozysweatergirl I>!

Vannak szerelmek, amik perzselnek, és örökké tartanak. Sokan ezzel vitatkoznának, és felsorakoztatnák az észérveket, hogy ez miért nem lehetséges. De én néha csak szeretnék hinni benne, hogy sok munkával elérhető. Csak szeretnék hinni benne…

cozysweatergirl I>!

Van, hogy képesek vagyunk akkor is mást hibáztatni a fájdalmainkért, amikor valójában magunknak okoztuk, mert az egyszerűbbnek tűnik, mint a felelősségvállalás…

vivi_reads>!

Néha meglepő, hogy mennyire rosszindulatúak tudnak lenni az emberek. Valamiért mindig fontosabb a másik problémája a sajátjuknál. […] Mert a saját problémájuk talán túl fájdalmas ahhoz, hogy szembe nézzenek vele. Talán vigasz, ha láthatják, hogy másnak sem könnyű.

cozysweatergirl I>!

Néha felejtenék, néha emlékeznék. Néha azt érzem, a kettősség teszi pokollá ezt az érzelmi vihart.

Bookish_Moments_Blog>!

Nem tudtam, hogy ennyire üres tud lenni az élet egy olyan ember nélkül, aki bár sosem állt hozzád közel, mégis a mindennapjaid szerves része volt.

Mert ez ilyen.
Egyszer csak megtörténik.
Aztán zuhansz…
Menthetetlenül..

Unom, hogy mindenki ítélkezik felettem.
Reed, elvesztél. Reed, rossz fiú vagy. Reed, szar az irány amerre tartasz…
De azt, hogy Reed, hogy érzed magad azok után, hogy az anyád lelépett, mert megcsalta az apádat, senki nem kérdezi meg. Csessze meg mindenki!

cozysweatergirl I>!

– Szóval forró csoki, mi? – néz rám szórakozott tekintettel Reed.
– Csak ha szeretnéd. Én azt kérek. De csak hogy tudd – dőlök előre az asztalon –, nem tudod, hogy mit hagysz ki.
Ő is előre dől.
– Mesélj még – suttogja. – Mi az a forró dolog, amiből nem kéne kimaradnom?
Hangja érzéki és érdes. Kissé zavarba ejtő.
Megköszörülöm a torkomat.
– A dupla étcsokis ital. Azt nem kéne kihagynod.
Reed meglepetten pislant, majd a fejét csóválja, miközben halkan nevetni kezd.
– Nehéz dolgom lesz veled, Mila Wealth – motyogja alig hallhatóan, majd kényelmesen hátradől a székén.

cozysweatergirl I>!

– Más vagy – tűnödik el. – De nem tudom miért.
Mondjuk elgázoltak egy kocsival és egy hétig kómában feküdtem. Lehet, hogy köze van hozzá.

Bookish_Moments_Blog>!

Kiabálj velem, dühöngj, beszélj hozzám, de ne fordíts hátat!