Meredek ​görbén Istenhez 0 csillagozás

Ellis Potterrel beszélget Izsák Norbert
Ellis Potter – Izsák Norbert: Meredek görbén Istenhez

Ellis Potter tizenöt évig élt zen buddhista szerzetesként egy kaliforniai kolostorban, amikor az élete egészen más irányba fordult.

„Európában utazgattam és kolostorokat látogattam. Találkoztam egy régi ismerősömmel, aki éppen L'Abri-ba tartott, egy keresztény közösségbe, amit Francis Schaeffer alapított. Vele mentem. (…) egy-két gondolatot L’Abriban annyira veszélyesnek és hibásnak tartottam, hogy azt gondoltam: segítek nekik kimászni a sötétségből. Térítőként mentem oda, de elég rossz buddhista misszionárius voltam, mert ehelyett én lettem keresztény.”

Ellis fordulatokban bővelkedő élete izgalmas és tanulságos olvasmány különösen manapság, amikor úgy tűnik, a nyugati világban a keresztény egyház egyre inkább elveszíti hitelességét, és egyre több fiatal keresi az élet értelmét a távol-keleti vallások vonzáskörében. Ellis életébe Izsák Norbert coach és gyakorlati teológus kérdésein keresztül pillanthatunk be. A kötet hamarosan angol nyelven is olvasható lesz.

Harmat, Budapest, 2017
156 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632883731 · Fordította: Horváth Evelin · Illusztrálta: Lente István

csucsorka IP>!
Ellis Potter – Izsák Norbert: Meredek görbén Istenhez

Ellis Potter – Izsák Norbert: Meredek görbén Istenhez Ellis Potterrel beszélget Izsák Norbert

Szeretem ezt a címet. Azt a Lázár Ervin-idézetet juttaja eszembe, hogy “Aki távolodik Istentől, valójában az is közeledik hozzá, csak a hosszabb utat választotta.”
Érdekes volt látni, hogy nincs az a vargabetű, amit Isten ne tudna maga felé kanyarítani.
És Ellis Potter életvonala nem kicsit kacskaringós!