A ​mandarin bűnügy (Ellery Queen) 32 csillagozás

Ellery Queen: A mandarin bűnügy Ellery Queen: A mandarin bűnügy

A híres krimiíró neve valójában álnév, Frederick Dannay (New York, 1905-1982) és Manfred B. Lee (New York, 1905-1971) közös írói álneve. Igaz, a Dannay és a Lee név is felvett nevek, a két unokatestvért Nathannak és Lepovskynak hívták valójában. Első közösen megjelent regényük The Roman Hat Mystery (A római kalap rejtélye) óta több mint száz kötetet publikáltak, köztük több mint negyven úgynevezett Ellery Queen-krimit, melyek 150 millió példányban jelentek meg. Ezekben a főhőst, egy New York-i detektívfelügyelő fiát ugyanúgy hívják, mint magát a szerzőt. Maga a figura S. S. Van Dine felügyelőjéből, Philo Vance-ból fejlődött ki; az amerikai felső tízezer tagja, igazi gentleman, aki kedvtelésből nyomoz. Minél bonyolultabb és különösebb egy bűntett, annál jobban érzi magát Queen. Az olvasók ugyanannyit tudnak az ügyről, mint a felügyelő, így mindig együtt nyomozhatnak. Ellery Queen különben krimiíró, az apja pedig felügyelő a New York-i rendőrségen.

Eredeti cím: The Chinese Orange Mystery

Eredeti megjelenés éve: 1934

A következő kiadói sorozatban jelent meg: MesterDetektív Kiskönyvtár Kolonel, Sorger Kolon

Kolonel, Budapest, 1990
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637910085 · Fordította: Garami Andor

Charlie Chan

Roszka>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Izgalmas, fordulatos történet. Bevallom fogalémam sem volt kire is gyanakodjam. Van itt minden, csalás, zsarolás, szenvedély. könyvkiadás, és sok más. Kicsit elavult a világ, de mégis jó a történet.

KBCsilla P>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Bárki bármit is mond, az én véleményem szerint egy rendkívül izgalmas, fordulatos történet.
Végig úgy éreztem, hogy tudom ki a gyilkos, de valahogy mindig jött egy csavar, ami miatt mégsem lehetett ő.
Osztottam-szoroztam magamban, vitatkoztam magammal, de nem tudtam letenni a könyvet, annyira érdekelt a végkifejlet.
Végig az volt az érzésem, hogy nem először olvasom, de amikor kiderült, hogy ki a gyilkos, akkor már nem voltam ebben biztos.
Abban az egyben voltam mindvégig biztos, hogy valahol a háttérben egyfolytában ott éreztem Poirot apró kis csusszanó-surranó lépteit.

Kriszta I>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Szerintem túl bonyolult volt ez a bűnügy ahhoz, hogy valaki így rájöjjön a megoldásra, mint Ellery Queen. Viszont izgalmas volt, és nagyon kíváncsi voltam a végére.

Vivi2424>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Az alap helyzet, hogy van egy fiú és az apja. Az egyikük krimiíró, a másik pedig nyomozó. Ehhez már csak egy lehetetlennek látszó gyilkosság és sok gyanúsított kell, hogy meglegyen a jó és érdekes bűntény.

padamak>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Nem sok szereplő, fordulatos történet. Bírod követni?

ChEebor>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Fordulatos bűnügy, kevés szereplővel és jól megszabott történettel. Ellery Queen kihívja az olvasót is a végső leszámolás előtt a rejtély megfejtésére, és nemcsak a nyomok azonosítására, de némi fantáziára és külső tudásra is szükségünk lehet.

nach P>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Nagyon régen olvastam már, most újra a kezembe került. Számomra végig izgalmas volt, bár nem mai darab. A bűneset érdekes, sugallja, ki lehet a tettes, de az ember egyből elveti: á, az nem lehet! Sok a nyomozás alatti mellékvágány és mindenkinek van egy kis titka. Ellery Queen története leleményes, olvasok még tőle a jövőben szerintem.

Éva_Mezőfalvi>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Kicsit sok volt az információ és a cselekmény, így sajnos elvesztem a részletekben és nem találtam ki, hogy ki a gyilkos. Pedig volt egy fél megjegyzés ami felkeltette a gyanúm és amatőr módon nem hallgattam a megérzésemre :). Mindenesetre a nyaralás alatt nagyon kellemes kikapcsolódás volt.

robertbardos P>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

A zsebkönyv kiadást olvastam, ami tenyérnyi nagyságú – jó kis krimi volt. Nem jöttem rá ki volt a gyilkos, rengeteg fordulatot, nyomozási zsákutcát tartalmazott. Bélyeggyűjtőknek és a kínai kultúra iránt érdeklődőknek hasznos olvasmány! :)

Luca87 I>!
Ellery Queen: A mandarin bűnügy

Tinikori olvasmányom, nagyon tetszett. Izgalmas és érdekes volt.

csgabi P>!

– Ronda dög – sziszegte a lány, és az ajtóra meredt. Most már csend volt odabent. Mit is mondhatna egy ilyen agyalágyult, vén kísértetnek, egy ilyen sírjából kikelt könyvmolynak? Soha még ilyen kellemetlen öregurat nem látott.

Kapcsolódó szócikkek: könyvmoly
Jesper_Olsen >!

Kína, Kína, Kína! Bárcsak Charlie Chan lennék, hogy megfejthessem ezeket a keleti rejtélyeket.

Kapcsolódó szócikkek: Charlie Chan
Jesper_Olsen >!

Tudja, mit mond a jó öreg Swift? Áldottak, akik nem várnak semmire, mert azok nem csalatkozhatnak…