Képkockák 32 csillagozás

Ellery Lloyd: Képkockák

Milliók követik. Ám az egyikük meg akarja ölni.
Emmy Jackson mindig őszinte az instagramos követőivel. A gyerekeivel töltött napjainak minden egyes pillanatát megosztja velük, hiszen ő az az influenszer, aki mindig azt mondja, ami van.
A szkeptikus férje azonban tökéletesen tudja, hogy a családjuk képkockákba szorított élete egy nagy hazugság. Csakhogy amíg Emmy a kenyérkereső, addig senki sem szólhat bele abba, hogyan teszi pénzzé a családi életüket. Amelyet Emmynek köszönhetően több millióan követnek nap mint nap.
És a követők közül egyvalaki megszállottan figyeli minden új posztját – mert szerinte Emmy az a nő, akinek mindene megvan, ám semmit nem érdemel.
Egy elképesztően fordulatos, fantasztikusan eredeti könyv egy influenszer anyukáról, akinek a sikere nemcsak a házasságát és a lelki békéjét fenyegeti, hanem az életét is…

Eredeti megjelenés éve: 2021

318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525219 · Fordította: Szieberth Ádám
318 oldal · ISBN: 9789634525257 · Fordította: Szieberth Ádám

Ellery Lloyd: Képkockák

„Érdekes kis könyv volt ez. Nem mondom, hogy az idei évem legjobb olvasmánya, de az írópáros egy olyan témához nyúlt, ami egyedi. Az influenszerek világát még sosem láttam könyvben feldolgozva, ezért is akartam mindenképp belevetni magam Emmy történetébe.
Nehezen tudtam azonosulni a karakterekkel, sőt, szerintem senkit sem tudtam megkedvelni. Emmy és Dan házassága nem egyszerű, amit a nő foglalkozása csak még nehezebbé tesz. Nem éreztem köztük a vonzódást, a szeretetet, és bevallom ez nekem hiányzott. A thriller szál nem volt rossz, de lassan bontakozott ki, és végül hirtelen csapódott le. Ráadásul ami nekem nagyon fura és visszás volt, az az, hogy Dan végül olyan lett, mint Emmy… Eh, szóval nem tudom, van pozitívuma és negatívuma is a történetnek, de azt fixen el lehet mondani, hogy az Ellery Lloyd név mögött megbúvó házaspár sikeresen elgondolkodtatja az olvasót, és képes felnyitni az emberek szemét egy modern problémával kapcsolatban.”

Bővebben:

cintiatekla P>!
Ellery Lloyd: Képkockák

A Képkockákat csak ajánlani tudom, amolyan ébresztő-olvasmányként, hogy mindig maradj éber. Van az a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni, és tudom, hogy én is sokszor túlstresszelek jó pár dolgot, de így nyugodt a lelkiismeretem. Ha tehetitek, egyszer mindenképp vegyétek kézbe, mert megéri. Őszintén szólva nem rossz olvasmány, valahol középen tudom elhelyezni, ezért is kapott 3 csillagot.

Bővebben: https://www.gyorgytekla.hu/…

Ellery Lloyd: Képkockák

Nagyon modern történet arról, hogy milyen könnyen gabalyodnak bele az emberek a saját hazugsághálóikba, illetve hogy milyen hamar elhisszük, hogy a közösségi médián látható, jól elkapott(nak tűnő) képek és pár szívhez szóló mondatok nem egy jól felépített brand követőcsalogatói. Csak ámultan Emmy Mezít-Mama brandépítésén! Sokkolt, amikor említette, hogy szülés után nem fogyhat vissza pár kilót, mert akkor „brandromboló testmérete” lenne, de azon is csak pislogtam, hogy a kislánya hercegnőmániája mennyire nem „brandbarát”. Csodálatam, de simán meg tudtam volna fojtani Emmyt egy kanál vízben, és néha – be kell vallanom – drukkoltam a fanatikus rajongójának, hogy kapja már végre el. Tulajdonképpen jól szórakoztam, érdekes alapgondolatú történet volt, de nem az én esetem…

Mélypont: spoiler

Kedvenc: Dan (és a regény vége)

Bővebben:

Ellery Lloyd: Képkockák

Több problémám is akadt a könyvvel. A karakterek annak ellenére, hogy érdekes alakok, nagyon gyakran ellentmondásokba keveredtek saját magukkal. Mintha nem lettek volna precízen megformálva, azaz a szerző sem lett volna tisztában a személyiségükkel pontosan. És ha már a szerzők… nem igazán tetszett az elbeszélésmódjuk, ezt a sztorit sokkal jobban meg lehetett volna írni, ha más kezekbe kerül. A cselekmény egyébként izgalmas, nagyon feszült, mégis veszített az élvezeti értékéből az írásmód miatt. Az általa feldolgozott téma nagyon fontos és aktuális. Mit tesz velünk a közösségi média, mennyire egyeztethető össze a való élettel, mik az online világ veszélyei, csupa olyan kérdés, amivel egyikünk sincs teljesen tisztában, mégis nap, mint nap jelen vagyunk ezeken a platformokon. Gondolatébresztő könyv, az biztos, már csak emiatt is sokkal több figyelmet érdemelne, de nem fog a kedvenceim közé tartozni.

BBetti86 >!
Ellery Lloyd: Képkockák

Nem kicsit lepett meg, mennyire alacsony értékelései vannak a kötetnek. Pedig az alapötlet jónak tűnt.

De nagyon nem jó emberekről szól. Ha nagyítóval keresed benne a szimpatikus szereplőt, akkor sem találod. Emmy kontrollmániás és az ember gyomra felfordul, mit össze nem hazudik és hamisít. Még a családi szentélyben is, ahol elvileg nincsenek titkok. Pl. spoiler Hamis minden. Dan sem jobb az asszonynál. Ő is benne van mindenben, és amikor az ő 15 perc hírneve jön el, még jobban is megy neki a hamis celeb lét, mint korábban a feleségének. Nem rossz emberek, nem gonoszok, de nagyon nem is jó alakok. Nem lehet nekik drukkolni és tulajdonképpen ellenszenvesek, minél többet látsz belőlük. Egysíkúak is, profitorientáltak.
Rendben, a gyerekek talán ártatlanok, de ők nem kapnak aktív szerepet.
Plusz: rám jellemző, hogy már a gyerekek nevein is képes vagyok megakadni. Coco, ez leesett. Divatmániás az anya, a lányát biztos Chanel után nevezte el. Coco. Nekem beugrik róla a Coccolino maci. Amivel máris a fiúnál vagyunk, Bear. Mégis, ki nevezi a gyerekét Medvének? Motoros banda tagok.

A leselkedő bosszúálló is unalmas. Annyira fenyegetőnek akarta Lloyd megírni, aztán tulajdonképpen egy nagy szerencsétlenség a végeredmény. Hamar le van lőve a poén, ki ő és miért akar bosszút. Elvileg vele lehetne érzelmileg azonosulni, de ahhoz keveset szerepel, és ő is nagyon egyszerű. Nem ijesztő, csak sajnálható és szerencsétlen ez a nő.

Ehhez kapcsolódik, hogy nem tud jó tetőpontot írni Lloyd. Kevés dolog történik, lassan és ami izgalmas kellene, hogy legyen, az sem az. Amikor végre jön az izgalom, pillanatok alatt megoldódik minden és nincs semmi feloldozás. spoiler Lehangoló.

Vagyis, értem is, miért utálták ezt sokan. Azért belőlem annyira heves nem tetszést nem váltott ki. Én megtaláltam a szórakozásom abban, hogy mennyire mű Dan és Emmy élete, hogy hozzák össze a műsort a nézőiknek. Talán úgy fogalmaznám meg, hogy rajtuk keresztül meg lehet érteni azt a jelenséget is, hogy sokan miért vannak rákattanva a valóság show-kra is, amiknek aztán semmi köze a valósághoz.

Benedek_Eszti>!
Ellery Lloyd: Képkockák

Habár a Képkockák egy elég szélsőséges esetet mutat be, ami az influencer lét kockázatait illeti, mégis egy izgalmas és érdekes kötet, ami a téma kedvelőinek jó szórakozást nyújthat. Egyszerű fogalmazásmód és rövid fejezetek jellemzik, amik lehetővég teszik a gyors és pörgős olvasási élményt, így akár egy hétvégi napon kényelmesen elolvasható.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/ellery-lloyd-kepkockak/

Pjudit81>!
Ellery Lloyd: Képkockák

Fontos témát dolgoz fel a könyv de valami hiányzott nekem. Nem lett kedvenc sajnos.

Virag_Szirmok>!
Ellery Lloyd: Képkockák

Gondolatébresztő olvasmány, kicsit átértékeljük az influencerek világát. Tudjuk, hogy nem minden arany ami fénylik, azaz a szép elkapott pillanatfelvételek mögött kemény munka, rengeteg beállítás és ötletelés vagy épp kutatómunka van. A spontán gyakran nagyon is nem az. Persze vannak az átgondolatlanul tanácsot osztogató önjelölt segítők is, akik elveszve a hazugságok vagy féligazságok hálójában saját csapdájukba esnek.
Nagyon mai a téma és ráirányítja a figyelmet arra, hogy mit mikor és miért posztolunk.

ValerinLanz P>!
Ellery Lloyd: Képkockák

Valóban nagyon izgalmas regény volt. Ettől sem egészen azt kaptam, amit vártam. Mint korábban a Royce tarol esetében, itt is nagyon érdekes volt olvasni a közösségi médiáról valaki olyan elbeszélésében, aki benne van. Nemrég kezdtem használni az instát, de csak hetente egyszer-kétszer nézem végig az új posztokat, kevés embert követek, én magam pedig nem teszek ki semmit. Látom, mennyire komoly munka ez, mert egy-két ember a youtube csatornáján is beszél arról, mennyi fotózáson kell részt vennie, mennyi pr ajándékot kap, amit be kell építenie a posztokba, mert azokért ugye pénzt kap. Szóval az a része nekem totál hihető volt, csak sajnos azt nem tudtam elfogadni, hogy Emmy ennyire kiteregette az életét a követői felé. Igen, erre volt kereslet, igen, kutatásokat végzett, hogy nyerhetné meg őket maguknak, és azzal is egyetértek, hogy ezeknek a nőknek talán tényleg csak néhány jó szó kellett egy kívülállótól, aki megerősíti őket abban, hogy igenis hősök, és jól csinálják, amit csinálnak. Emmy karakterét igazából egyáltalán nem ismertem vagy értettem meg. Nem láttam rajta azt, hogy élvezné, amit csinál, mégis folyton posztokon kattogott az agya. A férjéhez meg a gyerekeihez fűződő kapcsolata sem volt számomra mindig őszinte, már-már azt sugallta, tudatosan választotta ki a férjét, aki majd támogatni fogja abban, amit csinál, még ha saját magát fel is kell áldoznia.
Dan reakciói őszintének tűntek, de amit a végén csinált, azzal megint csak nem értettem egyet. Sőt, szerintem önző, nagyképű dolog volt. spoiler
Mint mondtam, nagyon érdekes volt erről olvasni. Én biztosan nem tudnám csinálni, amit Emmy, nem tudnék ilyen ember lenni, főleg, amit a barátnőjével is tett. spoiler Teljesen megértettem Pollyt, ez nagy mocsokság volt. Emiatt sem értettem Emmy viselkedését szinte soha…
A borító nagyon tetszett, a történet is, de sajnos keserű maradt a szájízem… mivel szerintem a gonosz nem kapta meg rendesen méltó büntetését. spoiler

B3lla >!
Ellery Lloyd: Képkockák

A közösségi média árnyoldalairól manapság már többet lehet hallani, mint régen, ám mi van akkor, ha ezek a veszélyek nemcsak téged fenyegetnek? Emmy nem egy megszokott átlagos nő, hiszen megélhetése az influenszerkedés, amely talán mégsem olyan egyszerű, mint amik elsőre a képkockákon látszanak. Mindezek mellett, azonban még sem olyan ártatlan, mint amilyennek a követői látják őt.
Kifejezetten tetszett a hármas szemszög, miként megismerhetjük az egész történetet az influenszer, Emmy, a férje, Dan és a rejtélyes üldözőjének a nézőpontjából. Megtudhatjuk, ki hogyan reagál az eseményekre, mit gondol és legfőképpen, mi is mozgatja őt.
A befejezése kissé erőltetett lett nekem, spoiler

318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525219 · Fordította: Szieberth Ádám

fannislibrary P>!

Vannak napok, amikor már a legelején rosszul sül el minden.

fannislibrary P>!

Azt hiszem, ilyen szempontból az internet valóságos áldás. Mert az egyedüllét néha mindennél szörnyűbb tud lenni.

NV1122>!

Inkább hazudj, minthogy utáljanak, amiért kimondtad az igazságot.

127. oldal, 7. Fejezet, Emmy

AniTiger P>!

A rajtársaim viszont habzsolják az efféle #prtúrákat, és telepakolják vele a kezdőlapjukat. Néha még siránkoznak is, hogy így a sok csomagolás, meg úgy az időeltolódás, meg hogy egy szobában kellett lakniuk a hátulgombolós ikrekkel, és a kis Fenton nem szereti a havat, a laktózérzékeny Xanthe meg nem ehet fagyit. Fel nem foghatom, miért nem jut el az agyukig, hogy az egyhetes potya luxusúton nyöszörögni olyan, mintha azon nyígnának, hogy el kell mászniuk a bankba, mert csekken kapták meg a lottónyereményt.

Kapcsolódó szócikkek: laktózérzékenység (-intolerancia)
Gubbooks >!

Mert az egyedüllét néha mindennél szörnyűbb tud lenni.

AniTiger P>!

Winter pedig, bár kompetensebb személyi asszisztensnek bizonyult, mint gondoltam volna, nem egy Mary Poppins. Látszik rajta, hogy kissé értetlenül áll az egész koncepció előtt, meg azelőtt, hogy miért akar valaki birtokolni egy gyereket. Nagyjából úgy kezeli Cocót, mint a számos kalapját: hasznos kelléknek tekinti, amellyel jól lehet pózolni. Ha már itt tartunk, egyszer véletlenül meghallottam, hogy Dan anyja engem vádol ugyanezzel…

139. oldal (Emmy)

Kapcsolódó szócikkek: Mary Poppins · személyi asszisztens
Gubbooks >!

Nehéz komoly embernek látszani, ha a régi farmeringed van rajtad, amelynek hiányzik két gombja, és zabkásafoltos a gallérja.

Gubbooks >!

Az internet néha tényleg megfoszt minket az emberiségbe vetett hitünktől…

Gubbooks >!

Soha nem terveztem, hogy instamami leszek. Sokáig abban sem voltam biztos, hogy mami akarok-e lenni egyáltalán. De hát melyikünk mondhatja el magáról, hogy pont úgy alakult az élete, ahogy gondolta?

Gubbooks >!

Néha szinte bármit el tudok képzelni magamról.