Vámpírcsókok 181 csillagozás

Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

A ​tizenhatéves Raven belevaló gótikus csaj, aki megszállottan rajong a vámpírokért. Apró szülővárosát Uncsifalvának csúfolja, ahol számkivetett különcként él a jóravaló, ám minden fantáziát nélkülöző tisztes polgárok közt. De már nem sokáig… A lenyűgöző és állítólag kísértetjárta régi udvarház már évek óta lakatlanul és bedeszkázva áll a Benson-domb tetején. Egészen addig, amíg titokzatos és különös új lakói be nem költöznek. Vajon kik ezek a hátborzongató idegenek – különösen a jóképű, sötét és zárkózott Alexander Sterling? Vagy talán inkább micsodák? Lehetséges volna, hogy a városi pletyka ezúttal a döbbenetes igazat szólja? Valóban vámpírok? Raven, aki titokban vámpírcsókra vágyik, kockára téve saját halandóságát és Alexander szerető bizalmát, minden áron tudni akarja az igazságot. Ellen Schreiber hajmeresztően izgalmas románca két magányos lélek történetét meséli el, akik egy olyan városban ismerkednek meg, és szeretnek egymásba, ahol a szürke hétköznapiság uralkodik. Az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
202 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632454115 · Fordította: Robin Edina
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
202 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632454122 · Fordította: Robin Edina

Raven Madison · Trevor Mitchell

Nikolett0907 P
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

"Szülővárosom hivatalos üdvözlőtábláján a következő feliratnak kellene díszelegnie: „Üdvözöljük Uncsifalván! Városunk ugyan tágasabb, mint egy barlang, ám valószínűleg itt is utoléri a klausztrofóbia!”

Tudom, hogy furán fog hangzani, de én ezt történetet nagyon élveztem.

Nagyon szeretem a vámpíros, alakváltós könyveket.
Ez esetben az előbbi a téma kör, de nem keltett túlzó érzést, kicsit háttérbe szorult.

Tetszett Raven karaktere, kicsit furcsának éreztem, ezt a nagy vámpír imádatát, de kemény és külön díjaztam, hogy a gót stílust szereti.

Jókat mosolyogtam, hogy az elején Raven és Trevor veszekedett, néhol még el is nevettem magam.

A vége nem igazán tetszett, és elég értetlenül állok, mert ha jól látom nem fogják fojtatni.
Kár érte…nekem valamiért adott egy alaphangulatot és a rövidsége ellenére, élveztem az olvasást.

Ne várjatok tőle sokat és akkor tetszeni fog!

MissFortune
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Nem vártam sokat, így nem csalódtam nagyot. Igazából nem volt annyira rossz. Csak túl rövid, bár úgy tudom ez egy sorozat, magyarul pedig csak ez az egy rész jelent meg.
Ez a röpke 200 oldal nem sok mindenre volt elég. Elkapkodottnak éreztem.
Raven kicsit fura, de nagyon örültem, hogy mennyire védi a barátnőjét. Trevor igazi szemét alak volt, rettegésben tartotta az egész iskolát. A kedvenc részem az volt, mikor Raven megleckéztette.
A humor jó volt benne, mégis érintett mélyebb témákat mint pl. az iskolai bántalmazás.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

Vámpírcsókok 1

Szép borító, színvonalas tartalom.
Megint egy mérhetetlenül alul értékelt könyv, ami nekem annyira tetszett, hogy egyből kedvenc lett.
Egy nagyon aranyos, kedves történetet találtam, komoly tartalommal, mégis sok humorral. Egy amerikai kisvárosban játszódott, ahol mindenki behódolt a fél várost bortokló apa, fenegyerek fiának, kivéve hősnőnket, aki a város különce volt vámpírmániájának köszönhetősen.
Mégis ez a lány, Raven volt aki fenntartások nélkül el tudta fogadni a másságot. A családja is rendkívül aranyos volt, nagyon szerettem őket, elfogadták és szerették hóbortos lányukat és még volt egy tündéri öcsi is, no meg egy félénk farmer lány, mint a legjobb barátnő.
A városba érkezett idegenek felforgatták az egész pletykaéhes közösség életét.
Sok rejtély húzódott meg a történetben, emellett mély érzelmek és az első szerelem csodálatos, néha fájdalmas érzése, ami itt-ott meg is ríkatott engem.

Sajnos nagyon úgy néz ki, mintha kaszált sorozat lenne, legalábbis a moly önálló könyvként tartja nyilván, de a külföldi változatban látni, hogy még sok kiadatlan része van, amit én szívesen olvasnék, ha megjelenne. Úgyhogy azért reménykedek benne, hogy egyszer csak mégis megjelenteti a KMK.

DoreenShitQ
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Én alapból vámpírellenes vagyok, nem szeretem őket, valahogy ha sokáig olvasok róluk (pl. sorozatban, vagy egy bőröndkönyvben), akkor csak a hajam tépem tőlük. Ezért adta a kezembe a barátnőm ezt a könyvet, mert ő meg él-hal ezekért a helyes szúnyogokért.
Tetszett ez a könyv. Nem fektetett nagy hangsúlyt a vámpírokra, inkább a főszereplőt emelte ki, Ravent, aki egy talpraesett gót csaj. Nagyon szerettem a karakterét, bár ő sem volt tökéletes.
Raven vámpírja szerencsére nem szerepel annyiszor, hogy megutáljam, szóval vele se volt bajom.
Összességében szerethető kis könyvecske ez, kár, hogy elkaszálták, mint sorozatot.

lin_da
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Örülök, hogy nem hagytam magam befolyásolni a negatív kritikáknak.
Ez a könyv attól jó, hogy teljesen más szemszögből mutatja be a vámpírosdit. Raven különc és ezt bátran felvállalja. Nem ijed meg a saját árnyékától, nem kap pánikrohamot, ha valami ismeretlennel találja szembe magát. És a szülei? Arany pofák. Bárki boldogan elfogadná őket. Itt-ott némi túlzást véltem felfedezni, de alapjában véve nekem nagyon tetszett.

Regi92
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Nem volt ez olyan rossz, csak túl rövid. Aranyos kis történet volt kár hogy nincs folytatása magyarul. Az eleje kicsit lassan indult be, de aztán felpörögtek az események aztán már csak azt vettem észre, hogy vége van. Tetszett a gótikus stílus meg a szereplők is. Vicces volt az elején ahogy Raven és Trevor veszekedett sokat nevettem rajta.

Liliane
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Jajj szegény Raven hogy 16 évesen dolgoznia kellett a recepción, annyira sajnálom! -.-" Én 16 évesen kicsit rosszabb helyen dolgoztam, de semmi gond, sajnáljuk ezt a nyafogó libát.
A karakterek semmilyenek voltak, még tiniként sem szerettem volna ezt a könyvet, az biztos!
Egyszerűen olyan kis semmi problémán képes fennakadni a főszereplő, hogy az hihetetlen, a másik dolog pedig az hogy sablon az egész. Bővebben a blogbejegyzéseknél.

mcborzaska
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Aranyos kis történet volt. Tetszett, de nem hozott lázba különösen. Kár, hogy a többi része nem jelent meg magyarul most néztem, hogy angolul 9 része is van, ugyan így is viszonylag egész a lezárása. Bár a végével nem értek nagyon egyet…. Az eleje a befejezéshez képest lassan indult be, aztán felpörögtek az események, majd vége is lett. Egyszeri olvasásnak tökéletes volt :)

Pillecukorkám
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Nem vagyok annyira oda a vámpíros könyvekért de ez megfogott és nagyon tetszett.:)

Kinga0
Ellen Schreiber: Vámpírcsókok

Nem volt rossz…de olyan semmilyennek mondanám. Nyaralás közben olvastam, amikor nagyon jó kedvem volt, és teljesen optimista lettem, aztán jött ez a könyv, és minden olyan furcsa volt. Gyorsan elolvastam mert alig van pár oldal, de hagy benned egy érzést a könyv, amit igazából nem akarsz.
Mert az egész történet zavaros, és néhol érthetetlen, azt is írhatnám, hogy hülyeség.
A borító sem fogott meg, igazából azt sem tudom mit keresett ez a könyv nálam, de egy próbát megért.
A vámpírokkal még mindig nem vagyok nagy barátságban…

Fay

Ami az egyik embernek firka, az a másik embernek műremek.

Lunèa_Charlotté

Azt hiszem, vannak, akik ezt szerelemnek hívják. Én pokolnak nevezem.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
NóriiBella

Namida

– Olyan gyönyörű ma éjjel a hold – mondta, és tekintete a távolba révedt.
– A vérfarkasok jutnak róla az eszembe. Szerinted átváltozhat az ember vadállattá?
– Csak akkor, ha épp a megfelelő lánnyal van – válaszolta nevetve.

Catronia

– Moziba mentetek? – érdeklődött anyám, amint vonakodva beléptem a házba.
– Nem, Anya, a temetőbe mentünk.
– Bárcsak egyszer az életben egyenes választ kaphatnék tőled a kérdésemre!
Pedig most az egyszer valóban egyenes választ adtam.

Fay

Azt hiszem, vannak, akik ezt szerelemnek hívják. Én pokolnak neveztem.

Fay

– Anya már sokszor elmesélte, hogy így kaptam a nevem. Raven, azaz holló. (…)
Hálát adtam a világegyetemnek, hogy a szüleim aznap egy hollót figyeltek, nem pedig egy mókust. Az eredmény katasztrofális lett volna.

Fay

– Még sohasem ült traktoron – tette hozzá Becky. – Szerinted minden lánynak ezt mondja?
– Nem, Becky, szerintem tényleg komolyan gondolja!

Fay

– Nem voltál még soha iskolában? – csodálkoztam.
– Nem.
– Nahát! Te vagy a legszerencsésebb srác ezen a világon. Sosem kellett még menzán ebédelned. A bélrendszered tutira jó formában lehet!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

Én voltam az egyetlen gyerek az osztályban, aki Beckyt nem verte meg, nem közösítette ki és nem csúfolta, sőt ezután alaposan meg is rugdostam mindenkit, aki megpróbált így viselkedni vele. Becky volt az én két lábon járó árnyékom. Én voltam a legjobb barátnője és egyben a testőre. És vagyok is, mind a mai napig.