Hogyan ​lehetsz önmagad 5 csillagozás

Ellen Hendriksen: Hogyan lehetsz önmagad

Befelé ​forduló, esetleg ügyetlen vagy? Barátaid körében jól érzed magad, de egy értekezleten vagy bulin egyszerűen nem tudsz megszólalni? Az is lehetséges, hogy általában magabiztos vagy, de mostanában elszigeteltnek vagy bizonytalannak érzed magad? Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, az emberek közel 40 százaléka félénknek tartja magát!

Ha elő szokott fordulni veled, hogy társas helyzetekben feszültté válsz – ha idegenekkel kell találkoznod, felszólalsz emberek előtt, feszengve állsz a főnököddel a liftben –, valószínűleg hallottad már azt ilyenkor, hogy „Csak légy önmagad!”. Ezt mondani könnyebb, mint megtenni – különösen akkor, ha te is hajlamos vagy a szociális szorongásra. A Hogyan lehetsz önmagad című könyvben most végre tényleg megtanulhatod, hogyan ültesd át ezt a tanácsot a gyakorlatba.

Leleplezzük azokat a mítoszokat, amikről nem is tudtad, hogy hiszel bennük, valamint felhagyhatsz azokkal a rossz szokásaiddal is, amelyek nem is voltak… (tovább)

Good Life Books, Budapest, 2022
300 oldal · ISBN: 9786156455222 · Fordította: Szecskó Emese
Good Life Books, Budapest, 2022
300 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156455215 · Fordította: Szecskó Emese

Rileey>!
Ellen Hendriksen: Hogyan lehetsz önmagad

Ellen Hendriksen: Hogyan lehetsz önmagad Csendesítsd le belső kritikusod és emelkedj felül a társadalmi szorongáson, hogy végre igazi, hiteles önmagad lehess

Szerintem nagyon jó ez a könyv, egy kis önbizalmat ad az embernek, hogy van rajta kívül más nyomorék is, aki meg tudott birkózni a helyzettel. Én csak a súlyosabb eseteket hiányoltam, mert vannak olyanok, akik pl. nem lesznek phd-k meg vezetők meg hasonlók pont emiatt. Sőt, vannak olyanok is, akik ki se lépnek a házból, csak ne kelljen emberrel találkozni…

Dodó8>!
Ellen Hendriksen: Hogyan lehetsz önmagad

Végre egy gyakorlatias könyv!
Nagyon meggondoltam, hogy milyen könyvet vegyek a témában, mert féltem, hogy mellé nyúlok, de szerencsére jól döntöttem. Ez a könyv végre nem csak azokat az elcsépelt „tanácsokat” adja, mint az internetes oldalak vagy a szociálisan pörgős barátok (pl. Csak légy önmagad! Csak bátran! Beszélgess! – Oké, de hogyaan??) Hanem az ember tényleg felismeri olvasás közben, hogy „jéé, róla van szó (!)”, és hozzá passzoló tippeket kap.
Plusz egy kis humora is van. :)

Dóra_K_2>!
Ellen Hendriksen: Hogyan lehetsz önmagad

Magamra ismertem a könyvet olvasva. Hasznos olvasmány, amit érdemes újra és újra elővenni. Érdemes olyan önfejlesztő könyveket keresni, amiket tényleg tapasztalt szakember írt. Ez egy ilyen könyv.

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

Senki nem szeret zavarban lenni, az evolúció azonban fedez minket. Úgy tartják, hogy a szégyenérzet nonverbális bocsánatkérésként és a megbékítés gesztusaként alakult ki – ráadásul ténylegesen elősegít a bizalmat. Azok az emberek, akiket jobban zavarba
lehet hozni, kedvesebbek, megbízhatóbbak és nagylelkűbbek. Ne feledd: a szociális szorongás csomagban érkezik.

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

A szociális érzékenység szükséges és jó dolog. Ez áll a legközelebb a gondolatolvasáshoz. Megfelelő metszéssel kifizetődik. De ha a szociális érzékenység ellenőrzés nélkül vadul elburjánzik, ahelyett, hogy mindössze érzékenyek lennénk, hiperérzékenyekké válunk

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

A Belső Kritikus eleve bizonytalan. Mutassuk meg neki, hogy valójában téved! Alábecsül téged. Erősebb, hozzáértőbb és szeretetre méltóbb vagy, mint ahogy a Kritikus valaha is gondolta volna.

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

Amikor érezni kezded, hogy közeledik a kínos érzés, szánj egy pillanatot arra, hogy magabiztos testtartást vegyél fel. Miért? Az agyunk szereti úgy irányítani a testtartásunkat, arckifejezésünket, hangszínünket és érzelmeinket, mint egy jól összeillő szerelést.
Ez a jelenség kongruenciaként ismert. Nemcsak az érzelem hat a testre; a test is hat az érzelemre.

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

A szociális szorongás alapvetően azt jelenti, hogy eltorzítva látjuk az igazi önmagunkat, és azt hisszük, hogy a torzítás az igazság. Felnagyítjuk (vagy akár teljesen be is képzeljük) a rossz oldalunkat. Aggódunk a vélt hiányosságaink miatt, miközben teljesen megfeledkezünk
a számtalan ajándékról, amit kínálni tudunk.

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

Szivacsként magunkba szívjuk a családunk leckéit anélkül, hogy felfognánk, hogy épp egy alaphiedelem kristályosodik ki bennünk. Azt hisszük, egyszerűen ilyen a világ.

Good_Life_Books_Kiadó KU>!

Úgy tűnhet, hogy a szociális szorongás semmilyen célt nem szolgál azon kívül, hogy növelje az izzadásgátlók eladási számát. A természet azt próbálja elmondani, hogy a köztünk lévő petrezselyemárusok és visszahúzódó emberek szükséges és gyönyörű részét képezik az emberiség eme bokrétájának.

Katan>!

A szociális szorongás gyakorlásának nevében a klienseim jelenlétében mindenfajta zavarbaejtő dolgot elkövettem: vas- és fémáruboltban citromfüvet kértem, szándékosan kiöntöttem a kávémat egy zsúfolt Starbucksban, útbaigazítást kértem, majd elsétáltam az ellenkező irányba. Amikor felfedem a szorongással teli múltamat, sorra hitetlenkedő tekintetek a válaszok: „ezt soha nem hittem volna!” "De hisz annyira nyugodt vagy!"