Küzdelem ​az igazságért (A Nagy küzdelem 5.) 0 csillagozás

A világosság és sötétség harca az emberiség történelmében
Ellen G. White: Küzdelem az igazságért Ellen G. White: Küzdelem az igazságért Ellen G. White: Küzdelem az igazságért

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: The great controversy between Christ and Satan from the destruction of Jerusalem to the end of time

Eredeti megjelenés éve: 1888

Preporod, Belgrád, 1975
504 oldal · keménytáblás · Fordította: Faragó József
Advent, Budapest
506 oldal · keménytáblás
506 oldal · keménytáblás

Ninácska P>!

Kedves olvasó, ezen könyvnek célja nem az, hogy e világ bűneit és nyomorait feltárja előttünk. Ezeket ugyis ismerjük már nagyon jól.
Ezen könyv nem azért jelenik meg, hogy értésünkre adja azt, miszerint a sötétség és világosság között, bűn és igazság között, valamint a halál és élet között egy engesztelhetetlen kűzdelem folyik. Szivünk mélyén jól tudjuk, hogy ezen kűzdelemben mi is részt veszünk.
Előbb-utóbb azonban mindegyikünkben feltámad a gondolat és vágy e kűzdelemre vonatkozó bővebb felvilágositás után. Miként kezdődött a kűzdelem? vagy jelen volt-e az mindenkor? Mily elemek vesznek részt ezen rettenetes viszályban? Mily viszonyban állok én ezzel? Mennyi felelősség hárul reám? Választásom ellenére itt találom magam e földön. Jót, vagy rosszat jelent-e ez részemre?…

Ellen G. White: Küzdelem az igazságért A világosság és sötétség harca az emberiség történelmében