A ​nagy küzdelem (A Nagy küzdelem 5.) 8 csillagozás

Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem Ellen G. White: A nagy küzdelem

A nagy küzdelem nem más, mint Krisztus és Sátán harca. Senki sem lehet közömbös ebben a küzdelemben, hiszen minden nap, az életnek szinte minden helyzetében döntenünk kell Krisztus és Sátán – a nagy küzdelem két fõvezére között. A könyv Kr. u. 70-tôl, Jeruzsálem pusztulásától egészen Jézus második eljöveteléig mutatja be az eseményeket. Eddig mintegy 35 nyelven, több, mint 10 millió példányban jelent meg.

Rövidített kiadása is megjelent Világválság és döntés címen.

Eredeti cím: The Great Controversy

Eredeti megjelenés éve: 1888

Advent, Budapest, 2022
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155907678 · Fordította: Bánfiné Roóz Magdolna
Viaţă şi Sănătate, Pantelimon, 2019
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786069116395 · Fordította: Bánfiné Roóz Magdolna

Kálvin János · Luther Márton · Husz János

Carmilla >!

Az egyház szövetsége az állammal – ha mégoly laza is – látszatra talán közelebb hozza a világot az egyházhoz, de valójában az egyház jut közelebb a világhoz.

203. oldal, A zarándokatyák

Kapcsolódó szócikkek: állam · egyház
Carmilla >!

[…] A gazdagok kérkedtek és fölényeskedtek a szegényekkel, pedig gazdagságukhoz Isten törvényeinek áthágásával jutottak. Nem táplálták az éhezőket, nem ruházták fel a mezíteleneket, igazságtalanok és irgalmatlanok voltak. A maguk dicsőségét keresték, és igyekeztek embertársaik tiszteletét kivívni.

450. oldal, A Föld pusztulása

Kapcsolódó szócikkek: gazdagság
Carmilla >!

…Az emberek kezdtek vitatkozni és kérdezősködni. Miközben a szerzetesek járták az országot, és árulták a pápa bocsánatát, sokan megkérdezték, hogy vajon ne Istentől kérjenek-e inkább bocsánatot, mint a római pápától.

60. oldal, Wiclif János

Carmilla >!

Milyen messzire távoztak a keresztény világ nagy egyházai az alázatosság, önmegtagadás, egyszerűség és kegyesség bibliai mércéjétől!

263. oldal, Az elutasított intés

Kapcsolódó szócikkek: alázatosság · önmegtagadás
Carmilla >!

A rend egyik alapelve az volt, hogy a cél szentesíti az eszközt. E szabály szerint a hazugság, lopás, hamis eskü, gyilkosság nemcsak megbocsátható, de dicséretes is, ha az egyház érdekeit szolgálja. A jezsuiták különböző címek mögé rejtőzve befurakodtak az állami hivatalokba, felkapaszkodtak a királyi tanácsosok székébe, és alakították a népek politikáját.

163. oldal, A francia reformáció

Kapcsolódó szócikkek: jezsuiták
Carmilla >!

A vallásosság népszerű lett a világban. Hatalmasságok, politikusok, jogászok, orvosok, kereskedők lépnek be az egyházba, hogy kivívják a társadalom tiszteletét és bizalmát; hogy saját földi érdekeiket szolgálják. Így próbálják igaztalan ügyeiket a kereszténység látszatával takarni. E megkeresztelt világias emberek vagyonától és befolyásától megerősödött vallási közösségek még nagyobb népszerűségre és pártfogásra tartanak igényt. Gazdagon díszített, pompás templomok épülnek elegáns utcákban. A hívek költségesen és divatosan öltözködnek. Jól megfizetik a tehetséges lelkészt, hogy „szórakoztassa” és vonzza az embereket.

263. oldal, Az elutasított intés

Kapcsolódó szócikkek: politikus
Carmilla >!

[…] Az Újtestamentum és Luther írásainak olvasása nyomán elfogadta a reformált vallást. Nem sokkal ezután egy szomszédos faluban tanúja volt egy ember lefejezésének, akinek azért kellett meghalnia, mert újra megkeresztelkedett. Mennot ez az eset arra késztette, hogy keresse meg a Bibliában a gyermekkeresztségről szóló tanítást, de nyomát sem találta.

166. oldal, Hollandia és Skandinávia

Kapcsolódó szócikkek: keresztség
Carmilla >!

„[…] Wormsban azon fáradoztak, hogy tanaim visszavonására kényszerítsenek. Az én visszavonásom pedig a következő lesz: korábban azt állítottam, hogy a pápa Krisztus helytartója; most pedig kijelentem, hogy Urunk ellensége és az ördög apostola.”

(Luther Márton)

106. oldal, Luther az országgyűlés előtt

Kapcsolódó szócikkek: Luther Márton
Carmilla >!

Nagyot lendített a reform munkáján a pestis, a „fekete halál”, amely 1519-ben söpört végig Svájcon. Amikor az emberek így szemtől szembe kerültek a pusztítóval, sokan felismerték a nemrég vásárolt bűnbocsátó cédulák haszontalanságát és értéktelenségét, és vágyakoztak hitük biztosabb alapja után.

125. oldal, A svájci reformátor

Kapcsolódó szócikkek: 1519 · pestis
Carmilla >!

A pápai egyház soha nem fog lemondani a csalhatatlanság igényéről. Ma is helyesnek tartja, hogy szembeforduljon azokkal, akik dogmáit elutasítják. És vajon ma nem ugyanazt tenné, mint régen, ha arra alkalom kínálkozna? Ha megszűnnének azok a korlátozások, amelyeket a világi hatalmak követelnek meg tőle, és visszakapná Róma korábbi hatalmát, gyorsan feléledne a zsarnokság és a vallási türelmetlenség.

388. oldal, A pápaság célkitűzései