Idézetek 276

repe993 P>!

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

EGYES SZÁMÚ TÉNY: A hastingsi rendőrségnek minimum nyolc embere van. Kettes számú tény: Mindegyik az én istenverte házamban nyüzsög.
– Kíván feljelentést tenni? – toporog Allie mellett az ügyeletes tiszt, mint valami nagy, védelmező medve, miközben vádló pillan tásokat lövell felém.
A lépcső alsó fokán ülve felé fordulok. A homlokomat vizsgáló mentős rosszallóan felszisszen, amikor elkapom a fejem, de nem érdekel. Ez az egész kezd röhejessé válni.
– Ha itt valaki vádat emelhet, az én vagyok – szólalok meg döbbenten.
A zsaru felemelt kézzel elhallgattat.
– Most Miss Hayesszel beszélünk, uram.
Ja, igen. Miss Hayes. Az őrült nőszemély, akivel járok. A kung-fu bajnok, aki leütött egy Wayne Gretzky-levélnehezékkel. De legalább a villanyt sikerült felkapcsolni, hogy mindenki lássa az égésemet.
– Nem egészen értem, miért – szűröm a fogaim közt a szót. – Engem támadtak meg.
Az egyik rendőrnő összevont szemöldökkel néz rám.
– Ahogy mi látjuk, itt ez a két ifjú hölgy az áldozat – jelenti ki, és a földre mutat. – A házba belépve a padlón találjuk magát vérben fetrengve…
-Az leves! Paradicsomleves!
– …ahogy trágár szavakat kiabál Miss Hayes és Miss Di Laurentis felé.
– Mert leütöttek.
– Nyilván veszélyesnek találták, ha szükségét érezték, hogy ártalmatlanná tegyék – jegyzi meg egy másik zsaru, akit a hülye bajusza alapján simán szexuális ragadozónak néznék.
Baszki, én megfojtom ezt a két libát. Amint a jard eltűnik innen, egyenként megfojtom őket.
– Uram, mi itt éppen vallomást veszünk fel – csattan fel az ügyeletes tiszt. – Megkérem, hogy csak akkor szólaljon meg, ha kérdezzük.

Black_widow P>!

Nem parancsolhatod meg valakinek, hogy áldozza fel a saját boldogságát a tiédért.

Black_widow P>!

– Ismered a bátyámat, Robbie-t? – suttogja Dakota.
Hangosan felnevetek.
– Nem, kölyök, nem ismerem. Csak éppen a csapatát edzem.
Dakota elpirul.
– Hopszi! Tényleg. Ez buta kérdés volt.
– Nem mondod!

Kapcsolódó szócikkek: Dean Heyward-Di Laurentis
Black_widow P>!

– A tiéd a Heyward Plaza Hotel? – kiált fel.
– Személyesen az enyém? Nem. De gondolom, egyszer majd megöröklöm. Anya ágán a Heyward családnak világszerte vannak ingatlanai. Főként szállodák, de van egy állati menő házuk is Abu Dhabiban, ami gyakorlatilag tiszta üvegből épült. Annyira…
– Na jó, akkor most állj le, mielőtt behúzok egyet. De komolyan. Fogalmam sem volt róla, hogy ennyire gazdag vagy. Nem is tudom, hogy ez most izgató, vagy inkább totál hervasztó.
– Izgató – vágom rá. – Bennem minden izgató, ha esetleg elfelejtetted volna.
Allie felhorkant.
– Mhm. Ha te mondod.

Black_widow P>!

A sapit és a kabátját a kanapéra dobja, de én gyorsan felkapom őket.
– Ezeket magunkkal visszük. És a bakancsot is – mutatok a fekete csukára, amiből éppen most bújik ki.
– Hová?
– A szobámba. Nem hagyhatunk látható helyen bizonyítékot az ittlétedről. Ez egy titkos hadművelet.
– Ahogy kívánja, Mrs. Bond.

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

– Erről senkinek sem beszélhetsz.
– Észnél vagy? Az egész netet teleszórom vele. Ezt kapjátok ki, srácok: Dean Sebastian Kendrick Heyward-Di Laurentis szappanoperát néz nálam, és csajos piákat szopogat – nyújtja ki rám a nyelvét. – Az életben nem szexelsz többet.

Black_widow P>!

– Miért fogdosol? – ráncolom a homlokom.
– Én így szoktam mozizni – feleli ártatlan ábrázattal.
– Tényleg? Garrettet is így ölelgeted filmnézés közben?
– Naná!

Black_widow P>!

– Tényleg. Tökéletes vagyok. Gyakrabban kéne emlékeztetnem magam erre.
– Na, persze! – horkanok fel. – Mintha nem lennél már így is épp elég beképzelt.
– Úgy érted, magabiztos – javít ki.
– Nem. Úgy értem, beképzelt.
Magabiztos.

Kriszna>!

– Hogy nézett rám? – kérdezi Allie óvatosan.
– Mintha te jelentenéd számára az egész világot.
– És ez baj? – vonja össze Allie a szemöldökét.
– De még mennyire! Senki sem jelentheti másnak az egész világot. Ez nem egészséges, AJ. Ha mindent egy lapra teszel fel –
mondjuk egy személyre –, mi marad neked, ha az illető eltűnik mellőled?! Semmi. Ez nem egészséges – ismétli nyersen.

Kizi>!

Hannah a könyökére támaszkodva hátradől, és kellemes csend telepszik közénk. Szeretem ezeket a pillanatokat, mert nem sok emberrel tudok ilyen jókat hallgatni. Ha Megannel vagy Stellával vagyok, akik szintén közeli barátaim, valamelyikünk folyton beszél. Azt hiszem, kell egyfajta bizalom ahhoz, hogy valakivel csak úgy, duma nélkül együtt tudj lenni. Apa egyszer azt mondta, sokat elárul egy emberről az, ahogy a csöndre reagál.

Kapcsolódó szócikkek: Allie Hayes