Good ​Girl Complex (Avalon Bay 1.) 20 csillagozás

Elle Kennedy: Good Girl Complex Elle Kennedy: Good Girl Complex

She ​does everything right. So what could go wrong?

Mackenzie “Mac” Cabot is a people pleaser. Her demanding parents. Her prep school friends. Her long-time boyfriend. It’s exhausting, really, always following the rules. Unlike most twenty-year-olds, all she really wants to do is focus on growing her internet business, but first she must get a college degree at her parents’ insistence. That means moving to the beachside town of Avalon Bay, a community made up of locals and the wealthy students of Garnet College.

Mac’s had plenty of practice suppressing her wilder impulses, but when she meets local bad boy Cooper Hartley, that ability is suddenly tested. Cooper is rough around the edges. Raw. Candid. A threat to her ordered existence. Their friendship soon becomes the realest thing in her life.

Despite his disdain for the trust-fund kids he sees coming and going from his town, Cooper soon realizes Mac isn’t just another rich clone and falls for her. Hard. But… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

St. Martin's, New York, 2022
Macmillan, London, 2022
ASIN: B094DQ8SQV · Felolvasta: Ava Erickson, Joe Arden
Piatkus, London, 2022

Naiva P>!
Elle Kennedy: Good Girl Complex

Mindent szeretek, amit Elle Kennedy ír. Alig vártam, hogy megjelenjen egy új könyve. Azonban kissé elbizonytalanodtam, azzal kapcsolatban, hogy vajon fog-e annyira tetszeni, mint az Off-Campus és a Briar U, miután el kezdtem olvasni a véleményeket. Más volt, mint az említett sorozatok könyvei, de ezt is lehetett szeretni.
Olyan ellentétek vonzzák egymást típusú, többnyire romantikus olvasmány. Tele drámával, akadt benne Elle Kennedy féle humor és volt min bosszankodni. Szóval az a fajta történet, ami úgy kezdődik, hogy tudod, hogy ha kiderül az igazság, akkor átvitt értelemben, de “ennek rossz vége lesz”.
Ami miatt nem tudok 5 csillagot adni a könyvnek, spoiler Oké, hogy happy end, de milyen áron….

Elle Kennedy: Good Girl Complex

Előre látom, hogy le fogják szólni a könyvet mondván ez olyan mint az After/Miután, de szerintem ezerszer jobb volt. Az alaptörténet még ha nem is annyira eredeti, Elle írásmódja és a karakterek, hát meg is vett magának kilóra.
Mac kicsit „vak”, de ennek ellenére kiáll magáért és mikor rájön mit is szeretne úgy igazán tesz is érte.
Cooper pedig… na ki esett megint bele egy rosszfiúba? Persze hogy én :D

Rebbencs>!
Elle Kennedy: Good Girl Complex

Furcsa, hogy pár nap híján majdnem egy hónapig olvastam ezt a könyvet, mert nem szokásom ennyire elhúzni az olvasást és nem is volt rossz, tehát nem indokolta semmi, hogy ne haladjak vele. Persze, nem volt tökéletes és voltak hetek, amikor elő sem vettem, a könyv utolsó 60%-át konkrétan négy nap alatt nyomtam le.
Nem Elle Kennedy csúcsteljesítménye ez a könyv, de pont olyan kellemes és élvezetes, mint a többi. Tetszett, hogy végre új helyszínen új szereplőket találok és nagyon kis légies hangulata volt.
A felállás persze most is klisé, de egészen jól sikerült megfognia az írónőnek, hozva a szokásos könnyed, szerethető stílusát.
Ami viszont nem tetszett az az volt, hogy minden olyan hirtelen volt. Annyira nem éreztem úgy, hogy kellően elő lenne készítve a cselekmény, az összes szál csak amolyan tessék-lássék módon alakult, akár a Preston vonal, de még az utolsó fejezet után is kellett volna szerintem még egy, mert ez túl gyors volt.
De persze megbocsátom, mert kellemes élmény volt és minden hibájuk ellenére a szereplők szerethetőek voltak és láttam a fejlődést bennük. Kíváncsian várom a következő részt!

K_Szilvia03>!
Elle Kennedy: Good Girl Complex

Amikor először elkezdtem olvasni, valahogy nem kapott el a lendület, és félbehagytam. Aztán kicsit később újra visszatértem a kötethez egy kihívás miatt, és a második alkalommal sikerült abszolválni a könyvet.
Alapjáraton imádom Elle Kennedy történeteit és a szereplőit, de (és kérlek ne kövezzetek meg), de azért kezdenek picit klisések lenni. Már ami a történetvezetést illeti.
Ennek ellenére szeretem, és szívesen olvasom a könyveit, mert rengeteg vicces szitu, vérforraló jelenet, talpraesett hősnő és überszexi könyves álompasi repertoárja van az írónőnek. Ez alól pedig ez a kötet sem kivétel.
Bírtam Mac-ben a talpraesettségét, hogy nem hagyja magát irányítani, a hatalmas szívét és a végtelen türelmét az ikrekhez.
És nagyon, de nagyon bírtam Coopert is. Érthető okokból (legalábbis azoknak, akik már olvasták a könyvet)…
A másik nagy kedvencem Ethan volt, hatalmas figura, igazi bohóc, és nagyon várom, hogy elolvashassam a saját kötetét is!

Chili87 P>!
Elle Kennedy: Good Girl Complex

Azt kaptam, amit vártam. Igazából ez egy After reboot szerintem, csak jobb sztorival. Bár nagyon utálom, amikor egy spoiler

Agnes_Baranyai>!
Elle Kennedy: Good Girl Complex

Nyari limonade. Meg ha nem is foleg nyaron jatszodik a tortenet.
Kisvaros, gazdag lany, szegeny fiu. Kakaskodas a fiuk kozott, hazugsagra alapulo kapcsolat es osi osztonok. Csaladi vitak es keseru sorsok. Meg kutyus is szepit a torteneten. Aranyos konyv, kikapcsol.

W_A P>!
Elle Kennedy: Good Girl Complex

Elle Kennedy egyik kedvenc írónőm, de most valahogy eltértünk egymástól. Nehezen haladtam a történettel, már az alap koncepció, spoiler sem az én asztalom. Kinőttem ebből. Nem biztos, hogy jó ötlet összehasonlítani a többi könyvével, de pl. az Off-Campus sorozatban a szereplők fiatal koruk ellenére erős karakterek voltak, olvasás közben flow élményem volt, de komolyan. :D
Mackenzie „Mac” spoiler egy elkényeztetett, 20 éves gazdag lány, aki szereti lenyűgözni az embereket, önös érdekből nem tesz semmit. Nagyjából ennyi is a történet, mert elég sokszor ki van emelve, hogy Cooper pedig mennyire az ellenkezője. Életstílusban és minden egyéb oldalról.
Két különböző világból származó kamasz szerelmi kalandja, ezzel nincs bajom, csak reméltem ettől többet fogok kapni belőlük, mármint hogy spoiler. Na jó, lehet, hogy tetkós-Cooper jobban tetszik egy fokkal. Könnyen bele lehet szeretni a szeleburdi személyiségébe. :)
Az ellentétek vonzzák egymást itt is, ezzel nem volt gond spoiler, de nem érezték az egészet gyerekesnek? Mert közben mind a ketten szajkózták, hogy szeretnék, ha felnőttek módjára kezelnék őket.
A szokásos Elle Kennedy vonal a párbeszédek, a sok-sok humor, a mellékszereplők, a baráti társaság persze most is 5 csillag. ♥

Szilvi00 P>!

Every rich girl from a good family wonders what it’s like to be with the guy from the wrong side of the gilded gates. It’s the closest thing to a thrill they’ll ever have.

Szilvi00 P>!

“See?” Evan smacks his brother’s arm. “This is why we don’t let chicks talk us into playing hero. They’re never satisfied.”

Szilvi00 P>!

If I’ve learned one thing from rom coms, it’s that you are not allowed to be friends with someone you’re attracted to. The attraction itself is harmless. We’re human beings and life can last years. We’re bound to feel physical attraction for someone other than our significant other. But anyone who places themselves directly in the path of temptation is only asking for trouble.

sunshinereads>!

I will never, for the rest of my life, forget the goddamn treasure you are.

sunshinereads>!

And my chest fills to the brim with the kind of naked, honest love I never thought myself capable of feeling. Or finding.

ClaraWrigley>!

If we are done fighting, tell me to kiss you.

ClaraWrigley>!

Time to wipe up my smudged mascara and be a bad bitch.
Fuck love. Build the empire.

Avalon Bay sorozat · Összehasonlítás