Egyél ​jókat Ellával! 17 csillagozás

Ella Woodward: Egyél jókat Ellával! Ella Woodward: Egyél jókat Ellával!

„Csodálatos kalandom az ételekkel három évvel ezelőtt kezdődött, és az új étrend megváltoztatta az életemet. Megtanultam, hogy az ízletes, egészséges étel nem feltétlenül unalmas vagy időrabló, és hogy a növények táplálnak és gyógyítanak. Megszépülsz és jobban érzed magad, ugyanakkor fantasztikusan jókat eszel – alig várom, hogy megosszam veled 100-nál is több természetes, növényi alapú, tejtermék- és gluténmentes receptemet.”

Ella

Bloomsbury Berlin, Berlin, 2015
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9783827012883 · Fordította: Monika Baar

imma P>!
Ella Woodward: Egyél jókat Ellával!

Ella Woodward: Egyél jókat Ellával! Fantasztikus hozzávalók és elképesztően finom, egészséges ételek, amiket imádni fogsz

Ajánlom mindenkinek, akit érdekel, mit eszik, nagyon motiváló könyv. Alapvetően egy gluténmentes vegán szakácskönyv, de szerintem hasznos lehet mások számára is. Én például se teljesen vegán, se teljesen gluténmentes nem tervezek lenni, de ilyen receptekre jóval nagyobb szükségem volt. A csirkepörkölt nokedlivel megy magamtól is.
Ella fantasztikusan lelkes, inspiráló ember. Kicsit féltem is, hogy idővel az agyamra fog menni a lelkendezésével, de nem így történt, igazán megszerettem.
A könyvnek igazából csak két hibáját látom, az egyik, hogy nem magyar, és ez nagyon látszik az összetevőkön. Rengeteg avokádót eszik, medjool datolyát, ami tényleg méregdrága, viszont például egyáltalán nem szerepel a könyvben barack, csak hogy egyet mondjak. Imádja a tamari szószt, én viszont nem szívesen használnám, mert szójából készül, az meg nem való gyerekeknek.
A másik, hogy szerintem aránytalanul sok benne az édesség. Én mondjuk egyáltalán nem vágyom változatosságra, ha édességről van szó, így sokkal jobban örültem volna, ha ezek tényleg csak desszert mennyiségben szerepelnek a könyvben. (Viszont nagyon tetszik a cukrokhoz való viszonya, nevezetesen: minden jöhet, ami természetes.)
Szuper, hogy a végén van tárgymutató, így ha mondjuk van otthon egy padlizsán, könnyen megtalálom, mit tudok belőle készíteni (meleg téli salátát – hát, a padlizsánfogyasztást se viszi túlzásba).
A könyv maga is egy színes-szagos gyönyörűség, és minden remek alapossággal van leírva a receptekben. Tényleg, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szeretne jókat enni (Ellával)!

Ella Woodward: Egyél jókat Ellával!

A könyv maga amúgy nagyon tetszett, jó kézbe venni – színes, áttekinthető, bár néhány recept mellett jobb lett volna maga a kész ételnek a fotója, nem egy fürt banán, vagy egy kupac gyógytea…
Ella nagyon lelkes, inspiráló, de az én ízlésemnek még belefért a lelkendező stílusa. :) A könyv szerintem kellően informatív is, mindenképp szeretném majd újraolvasni, ha már a saját konyhámban tevékenykedhetem.

MNJulcsi P>!
Ella Woodward: Egyél jókat Ellával!

Gyönyörű képek, jó receptek, egészséges ételek tömkelege ez a könyv. Telis-tele vegán ételekkel, amik nagyon jól hangzanak. Még akkor vettem, mikor kint éltem Angliában és főzés téren rám jött a kísérletezős kedv. Egy-két receptet ki is próbáltam, és elég jól sikerültek. Nem vagyok sem glutén érzékeny, sem vegán, mégis találtam benne olyan recepteket amik felkeltették a figyelmem, szóval ez senkit ne tántorítson el.

theodora P>!

A legfontosabb tanácsom az, hogy kis változtatásokkal kezdj, napi egy új zöldség- vagy gyümölcsadag hozzáadása az étrendedhez nagyszerű kezdés.

theodora P>!

Valamivel több, mint négy évvel ezelőttig cukorzabáló voltam, tényleg teljesen függő.